صهیونیست‌ها عامل تمام مناقشات و گرفتاری‌های منطقه و جهان هستند - خیبر

سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم:

صهیونیست‌ها عامل تمام مناقشات و گرفتاری‌های منطقه و جهان هستند

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۳۳
ڈیوڈ ویس/خیبر

سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم با بیان اینکه ما یهودیان اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی را به شدیدترین شکل ممکن محکوم می‌کنیم، گفت: براساس باورهای یهودی اسراییل نمی‌تواند پایتخت دولت صهیونیستی باشد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیبر؛ سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم در ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو اظهار داشت: ما در این دوران حساس، شاهد هستیم که سران رژیم صهیونیستی اقدامات تحریک‌آمیزی علیه ایران صورت دادند که گویا تهدیدی برای جهان به‌ شمار می‌آید.

خاخام دیوید وایس افزود: با وجود همه انتقادها درباره جنایت‌های اسراییل در فلسطین، ما ایران را به‌عنوان دشمن یهودیت در اسراییل و جهان نمی‌دانیم و می‌خواهیم از ایران ستایش کنیم که کشوری با مهربانی و همنوازی، همه اقوام حتی یهودیت را در خود جای داده و آن آزادی را داده است که یهودیان قبلا نداشته‌اند.

سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم تصریح کرد: از جامعه بین‌المللی تقاضا داریم، یهودیان را به‌ عنوان جنایتکاران در نظر نگیرند، یهودیان همواره نقش بی‌طرفی در مناقشات داشته‌اند.

وایس خاطرنشان کرد: طبق آموزه‌های یهودی، هر یهودی در هر کشوری زندگی می‌کند، باید برای آبادانی و پیشرفت آن تلاش کند، اما یهودیان هرگز در مناقشات بین دولت‌ها نقشی نداشته‌اند و ما اقدامات صهیونیست‌ها را به شدیدترین شکل ممکن محکوم می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یهودیان مشروعیتی برای اسرائیل قائل نیستند و صهیونیست نباید اورشلیم را به‌ عنوان پایتخت اسرائیل بشناسد.

سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم با بیان اینکه ما یهودیان اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی را به شدیدترین شکل ممکن محکوم می‌کنیم، گفت: براساس باورهای یهودی اسراییل نمی‌تواند پایتخت دولت صهیونیستی باشد و ما سوءاستفاده صهیونیست‌ها از نام یهودیان برای انگیزه‌ها و آلام خود را محکوم می‌کنیم، اینکه صهیونیست‌ها نماینده یهودیان باشند را رد می‌کنیم.

وایس ادامه داد: همچنین استفاده از نام اسرائیل برای صهیونیست که لقب یکی از پیامبران ما است، سوءاستفاده است و ما خواهان توقف آن هستیم.

وی گفت: ما یهودیان برای صلح تلاش می‌کنیم و آرزو می‌کنیم که رهبران با عقلانیت برای صلح قدم بردارند و باید توجه داشته باشیم، دولت صهیونیستی با یهودیت هیچ تناسبی ندارد و پایتخت شدن قدس هیچ موضوعیتی نمی‌تواند داشته باشد، از همه کشورهای جهان می‌خواهیم، موضع قاطع خود را اعلام کنند.

سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم با بیان اینکه باید مطابق آموزه‌های خود در مقابل انحرافات تاریخی و تعالیم یهودیت ایستادگی کنیم، اضافه کرد: صهیونیست، روایتی را ایجاد کرده که با آموزه‌های ما مطابقت ندارد، وقتی که به بروشورهای ما نگاه کنید، در مورد اسراییل تفاوت قایل هستیم، چراکه هیچ پایه و اساسی برای ادعاهای اسراییل وجود ندارد، باید همه ما دست به‌ دست هم بدهیم که صلح تحقق پیدا کند و صادقانه فریاد بزنیم، شرم بر اسراییل باد.

وایس تبیین کرد: باید بدانیم که یهودیان با صهیونیست مخالف هستند و ما این موضوع را در اروپا و همه جهان را مطرح کرده‌ایم که مسئله ما صهیونیست‌ها هستند، صهیونیست‌ها عامل تمام مناقشات و گرفتاری‌های منطقه و جهان هستند، باید این تفاوت را برجسته کرد.

وی تصریح کرد: از همه کشورهای جهان می‌خواهیم برای رسیدن به‌ دنیای عاری از صهیونیست تلاش کنند، چراکه این نظام تهدیدی برای جامعه جهانی است.

سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم افزود: استمرار نظام نژادپرست آپارتاید اسرائیل، صلح جهانی را در آماج تهدید و خطر قرار می‌دهد و باید بر نظام اسرائیل خط بطلان بکشیم تا فلسطین آزاد شود و همه ما در این جهت حرکت کنیم.

منبع:فارس

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=2790

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *