عامل اصلی اختلافات در منطقه آمریکا و اسرائیل هستند - خیبر

افسر سابق سیا بیان کرد:

عامل اصلی اختلافات در منطقه آمریکا و اسرائیل هستند

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۰۰
اسرائیل/صهیونیسم/خیبر

افسر سابق سیا با تأکید بر اینکه عامل اصلی اختلافات در منطقه آمریکا، اسرائیل و عربستان هستند، افزود: این سه کشور عوامل اصلی و مثلثی هستند که در منطقه مناقشه ایجاد می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیبر: ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو پیش از ظهر امروز در هتل الغدیر مشهد آغاز شد.

نادر طالب زاده دبیر ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو در این مراسم گفت: امیدوارم این همایش فراتر از مرزهای ایران انعکاس پیدا کند، مهمانان این مراسم برخلاف سیاه‌نمایی‌هایی که در مورد ایران وجود داشته است، متوجه می‌شوند، وضعیت موجود این کشور با آنچه که در رسانه‌های آنها انعکاس یافته، متفاوت است.

سخنرانان امروز این مراسم فیلیپ ام جرالدی افسر سابق سیا، الکساندر دوگین، خاخام دیوید وایس و دیگرمیهمانان بودند.

افسر سابق سیا بیان کرد: امروز اسرائیل تنها قدرتی بوده که در خاورمیانه دارای سلاح هسته‌ای است، با روشن کردن افکار عمومی مردم، باید جلوی وقوع تنش‌های جدید و جنگ جدید دیگری که در پی است را نیز بگیریم.

فیلیپ ام جرالدی با اشاره به اینکه اسرائیل کنترل اساسی بر رسانه‌های آمریکا دارد، ادامه داد: اسرائیل و آمریکا به‌ دنبال جنگ‌های بیشتر و به‌ دنبال تهاجم به سوریه، لبنان و ایران هستند و ترامپ هیچ‌گاه کمکی به کاهش مناقشات و جنگ در منطقه نکرده است، همواره به‌ دنبال جنگ‌افروزی بوده‌اند و همواره رسانه‌ها سعی بر معصوم و بی‌گناه نشان‌ دادن اسرائیل دارند.

افسر سابق سیا با تأکید بر اینکه عامل اصلی اختلافات در منطقه  آمریکا، اسرائیل و عربستان هستند، افزود: این سه کشور عوامل اصلی و مثلثی هستند که در منطقه مناقشه ایجاد می‌کنند.

ام.‌جرالدی توضیح داد: برگزاری این کنفرانس در مشهد با تصمیم اخیر ترامپ برای خروج از برجام همزمان شده و این مسئله به‌ صورت ویژه باید در این کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه اسرائیل به‌ صورت کاملاً غیرقانونی و نامشروع، غزه را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده است، بیان کرد: امروزه ۲.۵ میلیون‌ نفر در غزه زندگی می‌کنند.

افسر سابق سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) متذکر شد: آمریکا همواره حامی تمام قد اسرائیل بوده و در تصمیمات و برهه‌های مختلف از اشتباهات استراتژیک این کشور دفاع کرده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=2782

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *