عجز و ناتوانی رژیم صهیونیستی در توقف «راهپیمایی‌های بازگشت» - خیبر

عجز و ناتوانی رژیم صهیونیستی در توقف «راهپیمایی‌های بازگشت»

۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۷:۵۷

رژیم صهیونیستی برای متوقف کردن تظاهرات‌کنندگان فلسطینی روش‌های مختلفی از جمله استفاده از پهپاد و استقرار تک‌تیرانداز در مرز غزه به کار برد اما تا کنون ناموفق بوده است.

به گزارش سرویس فلسطین و مقاومت پایگاه صهیون پژوهی خیبر، «راهپیمایی‌های بازگشت» در غزه که از دهم فروردین‌ماه امسال (۱۳۹۷) در اعتراض به محاصره غزه، شناسایی قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی توسط آمریکا و نیز تأکید بر حق بازگشت آغاز شده، همچنان ادامه دارد و تل‌آویو به دنبال روش‌های جدید برای توقف آن است.

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده توسط وزارت بهداشت فلسطین تا کنون ۱۹۷ فلسطینی در این تظاهرات‌ها به شهادت رسیده‌اند و بیش از ۲۱ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

رژیم صهیونیستی برای متوقف کردن تظاهرات‌کنندگان فلسطینی روش‌های مختلفی از جمله استفاده از پهپاد و استقرار تک‌تیرانداز در مرز غزه به کار برد اما تا کنون ناموفق بوده است.

در همین راستا، وبگاه صهیونیستی «۰۴۰۴» در گزارشی به سلاح جدید این رژیم برای مقابله با تظاهرات بازگشت پرداخت و نوشت، ارتش برای متفرق کردن هزاران فلسطینی که در تظاهرات‌ها شرکت می‌کنند از گاز اشک‌آور و امثال آن استفاده می‌کند و این موضوع، تنفس را برای بسیاری از اهالی شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه مشکل کرده است.  

در ادامه گزارش آمده است به همین دلیل ارتش اقدام به پاشیدن آب فشار قوی در مسافت‌های زیاد به روی شهرک‌های مجاور غزه می‌کند تا تنفس شهرک‌نشینان راحت‌تر شود و تظاهرات‌کنندگان متفرق شوند.

وبگاه صهیونیستی مذکور تصریح کرد این اولین باری است که ارتش برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از فشار آب قوی استفاده می‌کند و با این اقدام تلاش می‌کند به فلسطینی‌ها اجازه آتش زدن لاستیک‌های خودرو در نوار مرزی غزه با فلسطین اشغالی را ندهد.  

جمعه (دیروز) بیست و هشتمین هفته راهپیمایی های بازگشت بود و ۳ فلسطینی در آن به شهادت رسیدند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=12857

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *