عناصر چالش‌برانگیز در انتخابات ۲۰۱۹ اسرائیل
 ائتلاف سه ژنرال معروف علیه نتانیاهو یعنی ائتلاف حزب «امنیت اسرائیل» به رهبری بنی گانتس رئیس سابق ستاد ارتش و حزب (یِش عَتید؛ حزب آینده) به رهبری یائیر لاپید و نیز حمایت رئیس اسبق ستاد ارتش اسرائیل یعنی گابی اشکنازی از این ائتلاف، عملا ائتلافی که به ائتلاف سه ژنرال معروف شده است را علیه نتانیاهو شکل داده است.به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر؛ حسین رویوران کارشناس مسائل خاورمیانه در یادداشتی اختصاصی برای خبرگزاری قدس نوشت: تحلیل رفتارهای انتخاباتی و نظر سنجی‌ها بیان می‌کند که انتخابات رژیم غاصب اسرائیل در سال ۲۰۱۹ غافلگیری‌ها و چالش‌های متعددی را در بر خواهد داشت.

یکی از عناصر غافلگیر کننده انتخابات اسرائیل احتمال حذف نتانیاهو از دایره انتخابات می‌باشد؛ با توجه به پرونده فسادهای بنیامین نتانیاهو در صورت اثبات اتهامات از سوی مشاور حقوقی رژیم صهیونیستی در روزهای آینده نتانیاهو از انتخابات حذف خواهد شد و حزب لیکود که در دو دهه اخیر تقریبا به حزبی شخصی تبدیل شده است، به شدت آسیب خواهد دید.

دیگر عنصر غافلگیر کننده ائتلاف سه ژنرال معروف علیه بنیامین نتانیاهو می‌باشد؛ یعنی ائتلاف حزب «امنیت اسرائیل» به رهبری بنی گانتس رئیس سابق ستاد ارتش و حزب (یِش عَتید؛ حزب آینده) به رهبری یائیر لاپید و نیز حمایت رئیس اسبق ستاد ارتش اسرائیل یعنی گابی اشکنازی از این ائتلاف، عملا ائتلافی که به ائتلاف سه ژنرال معروف شده است را علیه نتانیاهو شکل داده است.

این ائتلاف در اولین نظر سنجی که روزنامه یدیعوت آحارانوت انجام داده است ۳۶ الی ۳۷ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را به دست خواهد آورد. این در حالی است که حزب لیکود بر اساس همین نظر سنجی ۲۹ الی ۳۰ کرسی را کسب خواهد کرد.

با توجه به دو عنصر بیان شده آرایش انتخاباتی کاملا به ضرر حزب لیکود تغییر خواهد کرد. از سوی دیگر اگر احزاب عربی که هدف آن‌ها حذف نتایاهو است با هم ائتلاف کنند می‌توانند به ۱۳ الی۱۴ کرسی در کنست دست پیدا کنند موفقیت آنها عملا در خدمت ائتلاف جدید نظامیان قرار خواهد گرفت.