کلیپ/ عید پوریم یا عید ایران کشی! - خیبر

استاد علیرضا سلطانشاهی:

کلیپ/ عید پوریم یا عید ایران کشی!

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰

هم‌زمان خشایار شاه یک وزیری به نام «هامان» داشت. این هامان بنابر نظر یهودی‌ها از قوم و قبیله‌ای بوده که یک خصومت دیرینه با یهودی‌ها داشته و آن قوم و قبیله، عمالیق است؛ که در کتاب مقدس آمده است. هامان عمالیقی، به‌واسطه شیطنت‌هایی که یهودیان می‌کنند از پادشاه حکمی می‌گیرد که طی آن در یک روزی از ایام ماه اسفند، کل یهودی‌های امپراتوری ایران را یک گوشمالی دهد. این حکم را می‌گیرند و خشایار شاه هم این حکم را صادر کرده و می‌رود برای اجرا. هم‌زمان استر توسط عمو یا عموزاده مطلع می‌شود که چنین اتفاقی قرار است برای یهودی‌ها بیافتد.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، یهودی‌ها چند تا عید دارند، عید سال‌تحویل‌ «روش هشانا» است که در مهرماه است؛ یعنی سال‌تحویل آن‌ها این‌گونه است و این هم هم‌زمان با تغییر طبیعت و دورانی هست که میوه‌ها بیشترین بار خودشان را دارند و همه‌ محصولات می‌رسند. بعد از این عید، عید دیگری دارند به نام عید سکوت و سایبان‌ها که در آن محصولات را می‌چینند. نزدیک‌ترین عید به عید پوریم عید «پسح» یا «فصح» یا عید «فطیر» است. در این عید یهودی‌ها وقتی‌که می‌خواستند از مصر خارج شوند یک خمیری را آماده کرده بودند که بزنند به تنور تا به‌عنوان نان استفاده کنند؛ اما چون حضرت موسی می‌گویند که ما باید شبانه از مصر خارج شویم تا دیگر فرعون پشیمان نشود و ما را محکوم‌ به ماندن در مصر کند، آن‌ها همان خمیر را بدون این‌که در تنور پخته شود همان‌طوری با خودشان می‌آورند و در راه همین خمیر و فطیر را استفاده می‌کنند. بعدازآن یوم کیپور دارند. در اسفندماه عید پوریم را دارند که ما به آن عید «ایرانی کشی» می‌گوییم.

این ورژن‌های جدیدی از داستان مردخای است که شما الآن دارید می‌شنوید. خشایار شاه یک همسری داشته به نام «وَشتی». از این خانم خواسته می‌شود که در یک مجلس با شکوهی که خشایار شاه گرفته در میان سایر میهمانان حاضر شود. وشتی چنین درخواستی را نمی‌پذیرد و از حکم پادشاه تمرد می‌کند. این‌گونه بوده که حکم پادشاه هم اگر پذیرفته نشود درواقع سخت‌ترین مجازات را داشته است. حکم و مجازات وَشتی هم اخراج از دربار بود؛ یعنی بعد از اینکه بزرگان نشستند و گفتند باید مجازات شود، با یک درجه تخفیف از دربار اخراجش کردند. وَشتی ملکه بوده و خشایار شاه هم ازاینجا بی ملکه می‌شود.

بعد از چند وقت می‌گویند نمی‌شود که حکومت بدون ملکه باشد. از سراسر امپراتوری ایران دخترانی را انتخاب می‌کنند و به دربار می‌فرستند. دخترهایی که حتماً مهم‌ترین ویژگی‌شان زیبایی بود. استر هم که با عمویش و بنا بر بعضی منابع با عموزاده و پسرعمویش زندگی می‌کرده سنش بالا بوده، سنش به این معنا که عمو یا پسرعمویش کفالت او را بر عهده داشته‌اند. استر را به همین نحو می‌گیرند و می‌برند دربار و از میان این‌همه دختر خشایار شاه از استر خوشش می‌آید و به‌عنوان ملکه انتخاب می‌شود.

هم‌زمان خشایار شاه یک وزیری به نام «هامان» داشت. این هامان بنابر نظر یهودی‌ها از قوم و قبیله‌ای بوده که یک خصومت دیرینه با یهودی‌ها داشته و آن قوم و قبیله، عمالیق است؛ که در کتاب مقدس آمده است. هامان عمالیقی، به‌واسطه شیطنت‌هایی که یهودیان می‌کنند از پادشاه حکمی می‌گیرد که طی آن در یک روزی از ایام ماه اسفند، کل یهودی‌های امپراتوری ایران را یک گوشمالی دهد. این حکم را می‌گیرند و خشایار شاه هم این حکم را صادر کرده و می‌رود برای اجرا. هم‌زمان استر توسط عمو یا عموزاده مطلع می‌شود که چنین اتفاقی قرار است برای یهودی‌ها بیافتد.

آنجا عمو به برادرزاده‌اش استر حکم می‌کند که تو باید بروی از نفوذ خود استفاده کنی و حکم پادشاه را برگردانی. طی یک شیطنتی این اتفاق می‌افتد و آن حکم به قوت خودش باقی نمی‌ماند، منتهی خشایار شاه حکم دیگری را صادر می‌کند مبنی بر این‌که اگر به یهودی‌ها تعرض شد از خودشان دفاع کنند و یهودستیزها را مورد هجمه قرار دهند.

این اتفاق می‌افتد در ۱۳ اسفند که یهودی‌ها به آن ماه آدار می‌گویند، یهودی‌ها می‌ریزند سر کسانی که می‌خواستند یهودی‌ها را گوشمالی دهند. ۷۵ هزار ایرانی در آن روز کشته می‌شود این بنابر نظر کتاب مقدس است؛ یعنی کتاب استر در تورات، در آن ۵ سفر نیست، یک کتاب مستقل است و معلوم هم نیست چه کسی نوشته، خیلی از یهودی‌ها هم می‌گویند که داستان است و واقعیت نداشته ولی به‌هرحال موجود است.

بعضی‌ها ازجمله «ناصر پورپیرار» که الآن به رحمت خدا رفته است، چند کتاب درباره تاریخ ایران و یهودی‌ها نوشته است. ایشان معتقدند که در اصل این‌ها کل تمدن ایرانی را از بین می‌برند، یعنی ۷۵ هزارتا حداقل چیزی است که آن‌ها نوشته‌اند. ایشان می‌گوید که اصلاً تا چند وقت ایران طوری کمرش از این اتفاق شکسته می‌شود که تا چند وقت کمر راست نمی‌کند.

چنین روزی برای یهودیان عید است. این اولین واقعه یهودستیزی در طول تاریخ است و به‌واسطه پیروزی که یهودی‌ها در این واقعه جشن می‌گیرند. درحالی‌که کتاب استر اصلاً در تورات نبوده و بعداً اضافه‌شده است.

در کل داستان کتاب استر، حتی یک حرف هم از خدا نمی‌آید. یک داستان و متن کاملاً ملی است تا الهی؛ یعنی برمی‌گردد به ملت و قوم یهود و یهودی‌ها در این عید برای خودشان یک مجوزهای شرعی هم صادر می‌کنند. ازجمله این‌که می‌توانند و مجاز هستند که در این عید بدمستی کنند؛ یعنی آن‌قدر مشروب بخورند که دیگر کنترلشان از دست برود و در خیابان‌ها بریزند. شما اگر این ایام پوریم، اسرائیل و اخبار اسرائیل را مشاهده کنید اصلاً بزنید در اینترنت پوریم یا داستان استر، می‌بینید که خاخام‌های یهودی با این ‌همه ریش و هیبت مذهبی از بس مشروب خوردند می‌رقصند و در خیابان‌ها ولو هستند.

 

منبع: پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=19172

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *