فرانسه باید حزب­‌الله را در لیست سازمان­‌های تروریستی قرار دهد
بنیامین نتانیاهو در دیدار جمعی از نمایندگاه مجلس فرانسه حزب­‌الله را بزرگترین گروه تروریستی جهان خوانده و از آنان خواست که فعالیت حزب­‌الله را در این کشور غیرقانونی اعلام کنند.به گزارش پایگاه صهیون پژوهی خیبر  به نقل از پایگاه صهیونیستی آروتز شوا، بنیامین نتانیاهو نخست ­وزیر رژیم غاصب صهیونیستی روز چهارشنبه ۲۶ تیر (۱۷ جولای) در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس فرانسه، خواستار غیرقانونی اعلام شدن حزب ­الله در فرانسه گردید و گفت این سازمان باید در لیست سازمان­‌های تروریستی این کشور قرار گیرد.

این اظهارات مداخله­‌جویانه نخست وزیر رژیم کودک‌­کش صهیونیستی در حالی ایراد می­‌شود که اساس تشکیل این رژیم با غصب و اشغال کشور فلسطین و قدس شریف همراه بوده است و این رژیم به طور روزانه دست به ترور و قتل کودکان و زنان و ساکنان فلسطین می­‌زند و در تازه‌ترین این نمونه­‌ها، طارق ذبانیه کودک شش‌­ساله فلسطینی که در حال دوچرخه­‌سواری بود، توسط خودروی یکی از شهرک­‌نشینان صهیونیست در نزدیکی شهر ترقومیا در غرب الخلیل واقع در کرانه باختری، زیر گرفته و به شهادت رسید.

نتانیاهو  در ادامه، حزب ­الله را بزرگ­ترین سازمان تروریستی در خاورمیانه و جهان قلمداد کرده با اظهار هراس عمیق خود از این سازمان، خواهان اقدام فوری فرانسه در این رابطه شد و تصمیم اخیر آرژانتین را در تروریستی خواندن حزب­ الله را در این مورد یادآور شد.

این بخش از صحبت های نتانیاهو به اقدام اخیر دولت آرژانتین در پی فشارهای آمریکا و لابی صهیونیستی در تروریستی خواندن حزب ­الله به بهانه انفجار ۲۵ سال پیش آیما، مربوط می‌­گردد.

گفتنی است، در تاریخ ۱۸ جولای ۱۹۹۴ بود که مرکز یهودیان آیما و سفارتخانه رژیم صهیونیستی در پایتخت آرژانتین هدف بمب‌گذاری و انفجار قرار گرفت. در این حادثه حداقل ۸۵ نفر کشته و ۳۰۰ تن نیز زخمی شدند. علی‌رغم اینکه هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته اما واشنگتن و تل‌آویو بدون ارائه هیچ مدرکی ایران و حزب‌الله را به دست داشتن در آن متهم کردند.