فشار گروه‌های مذهبی به ارتش رژیم صهیونیستی - خیبر

فشار گروه‌های مذهبی به ارتش رژیم صهیونیستی

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶

نیروهای متخصص بینی در سرزمین‌های اشغالی به ابراز مخالفت‌های شدید پرداخته و این استدلال را مطرح ساختند که حضور یک دختر در داخل اتاقک تانک در کنار سه پسر ممکن است که نامشروع و نامطلوب باشد و از این رو باید به این مسئله لغو گردد.

آیا دختران سرباز در اسرائیل از رسیدن به مقام فرماندهی تانک محروم خواهند شد و از این پس دیگر نخواهند توانست در جنگ ها از داخل تانک علیه دشمن فعالیت کنند؟

به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از منابع صهیونیستی، امروز دوشنبه اعلام شد که ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته است که برنامه آموزش دادن دختران سرباز برای خدمت در هنگ زرهی و در واقع در واحد های تانک و داخل تانک را متوقف سازد.

در سالهای اخیر ارتش رژیم غاصب کوشده بود که دختران سرباز را در همه رشته‌های ممکن سهیم سازد اما از هنگامی که اعلام شد که دختران از این پس می توانند به خدمت در بخش زرهی و به ویژه فرماندهی سال فعالیت کنند نیروهای متخصص بینی در سرزمین‌های اشغالی به ابراز مخالفت‌های شدید پرداخته و این استدلال را مطرح ساختند که حضور یک دختر در داخل اتاقک تانک در کنار سه پسر ممکن است که نامشروع و نامطلوب باشد و از این رو باید به این مسئله لغو گردد.

سران نظامی رژیم کودک کش اسرائیل بدون اشاره به این مخالفت گروه‌های دینی اعلام کرد که ترجیح داده شده است که دختران سرباز در رشته‌های رزمی دیگری خدمت کنند که بیشتر مورد نیاز باشد.

این تصمیم کوتاه مدتی پس از آغاز به خدمت ژنرال اویکو خاوی در راس ارتش اتخاذ می‌شود.

تصمیم برای شرکت دادن دختران سرباز در هنگ زرهی و تانک در دوران خدمت ژنرال گدی آیزنکوت صورت گرفته بود.

استدلال ستاد ارتش آن است که پس از بررسی‌هایی که در دو سال اخیر به دست آمده به این نتیجه رسیدند که برای گسترش شرکت دختران سرباز در واحدهای تانک نیاز به زیرساخت پر هزینه دارد که در حال حاضر ممکن نیست و بهتر است متوقف گردد و دختران سرباز به رشته‌های رزمی دیگری منتقل گردند.

در این باره توضیح بیشتری داده نشده است.

ارتش فشل رژیم صهیونیستی به نیروی انسانی نیاز مبرم دارد و پسران سرباز مدت سه سال در این ارتش خدمت می کنند و تلاش می شود این دوران کوتاه تر گردد.

گروه‌های مذهبی متعصب در سرزمین‌های اشغالی نه تنها با خدمت دختران در ارتش مخالفت می‌ورزند بلکه خواهان توقف فراخوانی جوانانی شده‌اند که در آموزشگاه‌های مذهبی مشغول تحصیل می‌باشند و می‌گویند که این جوانان در آموزشگاه‌های دینی مشغول تحصیل هستند و این تحصیل برای همه عمر ادامه می‌یابد بنابراین نباید به خدمت سربازی بروند.

گروههای متعصب مذهبی می گویند که آموزش دینی نیز خود نوعی دفاع از موجودیت یهودیت می‌باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=20726

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *