فلسطینیان راهی جز قیام و اعتراض علیه دولت یهودی اسرائیل ندارند
الکسندریا­ اوکاسیو­ کورتز، یکی از نمایندگان زن مجلس امریکا با دفاع از حقوق فلسطینیان گفت: هنگامی‌­که فلسطینیان به حاشیه برده می‌­شوند و خواست آن­ها در معادلات ملاحظه نمی­‌شود، آن­ها چاره­‌ای جز توسل به زور ندارند. مردم یهودی در تمام تاریخ بشر مورد آزار و اذیت قرار گرفته­‌اند ، اما نمی­‌توان با به حاشیه بردن فلسطینی­‌ها برای یهودیان امنیت به ارمغان آورد. چند روز پیش نیز، خانم کورتز به همراه دو نماینده زن مجلس امریکا در بیانیه­‌ای، خواستار تحریم اسرائیل شدند و آن­را با تحریم آلمان نازی مقایسه کردند و هر دو را امری بدیهی و قانونی قلمداد کردند.پایگاه صهیون­‌پژوهی­ خیبر،  ۱۰مرداد ۱۳۹۸ (۱ اگوست۲۰۱۹) فاکس­نیوز در گزارشی نوشت: الکسندریا اوکاسیو کورتز (Alexandria Ocasio-Cortez) نماینده حزب دموکرات مجلس امریکا گفت: فلسطینیان راهی جز قیام و اعتراض علیه دولت یهودی اسرائیل ندارند.

در این مصاحبه رادیویی ابتدا مصاحبه‌کننده «ابرو داردن» (Ebro Darden) گفت: چطور در حزب دموکرات افراد مختلفی با دیدگاه­‌های مختلفی جمع شده­‌اند؟ برخی نژاد پرستند و سفید­پوستان را برتر می­‌دانند و برخی همانند تو کاملا با آن­ها مخالفند؟ مواضع افراد داخل حزب در مورد اسرائیل نیز متفاوت است. دولت اسرائیل از جانب دولت­‌های فاسدی چون عربستان­ سعودی و امریکا حمایت می­‌شود. در حالی‌که اسرائیل بسیار بسیار ظالم و جنایت­کار است.

اما الکسندریا اوکاسیو کورتز در جواب، هیچ مخالفتی نکرد و گفت: من با تو کاملا موافقم. جریان فلسطین مساله یک نسل است. برخی من را متهم به یهودی­ستیزی می­‌کنند. اما انتقاد از اسرائیل، یهودی­‌ستیزی نیست. آن چنان که انتقاد از سیاست کشورهای دیگر همانند چین و سایر کشورها به معنای ستیز با مردم آن کشورها نیست. پس انتقاد از اشغالگری اسرائیل مساوی با یهودی­‌ستیزی نیست.

اگر شما از اسرائیل انتقاد کنی به معنای این نیست که با موجودیت ملت یهود مخالف هستی. انتقاد ما از اسرائیل به معنای دفاع از حقوق­ بشر است و بدین معناست که حقوق­ بشر یک فلسطینی مساوی با حقوق بشر یک اسرائیلی است و این بدین معناست که حوادث نگران کننده زیادی اکنون در آن­جا در حال وقوع است.

این نماینده مجلس امریکا در ادامه گفت: هنگامی­‌که فلسطینیان به حاشیه برده می­‌شوند و در معادلات، خواست آن­ها ملاحظه نمی­‌شود، آن­ها چاره­‌ای جز توسل به زور ندارند. مردم یهودی در تمام طول تاریخ مورد آزار و اذیت قرار گرفته­‌اند ، اما با به حاشیه بردن فلسطینی­‌ها نمی­‌توان برای یهودیان امنیت به ارمغان آورد. به نظر من ظلم در فلسطین، تهدیدی برای تمام ملت است. چون هنگامی­‌که گروهی دائما به حاشیه رانده می­‌شوند و هیچ گاه به خواسته آنها عمل نمی­‌شود و حتی به آب بهداشتی دسترسی ندارند، آن هنگام است که آن­ها چاره­‌ای جز اعتراض و شورش ندارند.

چند روز پیش نیز، خانم کورتز به همراه دو نماینده زن مجلس امریکا در بیانیه­‌ای، خواستار تحریم اسرائیل شدند و آن­را با تحریم آلمان نازی مقایسه کردند و هر دو را امری بدیهی و قانونی قلمداد کردند. این بیانیه نیز باعث خشم برخی از تندروها و مدافعین رژیم اشغالگر صهیونیستی شد. این مواضع باعث اعتراض توئیتری ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد. او نوشت: زنان دموکرات چپگرای کنگره چه زمان می‌خواهند به دلیل لحن احمقانه خود و حرف‌های وحشتناکی که به زبان آورده­‌اند، از اسرائیلی‌ها و حتی از دفتر ریاست جمهوری آمریکا عذرخواهی کنند؟

نویسنده: ارسلان رفیعیان
منبع:
https://www.foxnews.com/politics/ocasio-cortez-palestinia ns-no-choice-riot-against-israel
https://www.youtube.com/watch?v=ywnexfkiPJY