قانون قومیت و کشور یهود - خیبر

مصاحبه پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر با دکتر حسین رویوران:

قانون قومیت و کشور یهود

۰۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۱۹

قانون قومیت برای معرفی دولت صهیونیستی به عنوان یک دولت یهودی است که تنها یهودیان در این سرزمین حق تعیین سرنوشت خود را دارند.

به گزارش سرویس فلسطین و مقاومت پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، دکتر حسین رویوران در مصاحبه با خبرنگار پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به مسئله کشور یهود که اخیرا از سوی کنیست اسرائیلی مطرح شده است، پرداخت و عنوان کرد: قانون قومیت، قانونی است که دولت صهیونیستی را به عنوان یک دولت یهودی تعریف کرده است و تنها یهودیان در این سرزمین حق تعیین سرنوشت دارند.

به همین دلیل این دولت، زبان عبری را به عنوان زبان رسمی فلسطین اشغالی اعلام کرده است. در زمان گذشته اسرائیل خود را یک نظام دموکراتیک معرفی می‌کرد ولی الان معلوم شده است که یک دولت نژادپرست می‌باشد. آپارتاید در اینجا شکل گرفته و شهروندانی هستند که به عنوان شهروندان درجه یک مشخص شده‌اند و در مقابل افرادی که زبان و دین متفاوتی دارند، جزء شهروندان این دولت به حساب نمی‌آیند و برآینده کشور تاثیری نخواهند داشت.

کارشناس مسائل راهبردی منطقه و غرب آسیا ادامه داد: تصمیمی که برای کشور یهود گرفته‌اند، دارای اهداف متعددی است، رژیم صهیونیستی معتقد است که تعداد فلسطینی‌ها با تعداد یهودیان برابری خواهد کرد و این قانون می‌گوید که این دولت، دولت یهودیان است و تنها یهودیان حق زندگی دارند. همینطور در قطعنامه ۱۹۴۸ منتفی است که سازمان ملل معتقد است که عملا باید حکومت اسرائیل نه تنها اراضی را برگرداند، بلکه باید غرامت نیز بدهد.

وی گفت: این طرح با معامله قرن ارتباط دارد، چرا که بخشی از معامله قرن شناساندن این دولت به عنوان یک دولت یهودی است و آمریکا این کشور را به رسمیت می‌شناسد و به همین خاطر در معامله قرن حق بازگشت فلسطینی‌ها نادیده گرفته می‌شود و مقدمه‌ای است برای اتفاقاتی مانند اینکه قرار است اعمال شود.

 

سیاست‌های رژیم جعلی در داخل اراضی اشغالی

دکتر حسین رویوران در پایان به سیاست‌های رژیم صهیونیستی داخل اراضی اشغالی پرداخت و اظهار داشت: سیاست‌های رژیم صهیونیستی بعد از این قانون تغییر خواهد کرد و الان دو میلیون فلسطینی در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ هستند، این شهروندان فلسطینی عملا درجه دو تعریف شده‌اند و باید برای احقاق حق خود بجنگند و اسرائیل مردم فلسطین را به سه دسته تقسیم کرده است:

  • فلسطینی‌هایی که شهروندان اسرائیلی هستند.
  • فلسطینی‌هایی که تحت اشغال هستند و در کرانه باختری زندگی می‌کنند.
  • فلسطینی‌هایی که در غزه محاصره شده‌اند.

فلسطینی‌ها از این پس حقوق‌شان نادیده‌تر (قبلا نادیده گرفته می‌شد و الان اوضاع بدتر شده است) گرفته خواهد شد. از این پس باید اتحاد کنند و با یک استراتژی واضح به حل آن بپردازند.

خبرنگار: حیدر احمدی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=8889

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

معرفی کتاب