قول همکاری نتانیاهو و پمپئو در مورد سوریه - خیبر

قول همکاری نتانیاهو و پمپئو در مورد سوریه

۱۲ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۳۲

پومپئو پس از دیدار با نتانیاهو در توئیتی نوشت: «ملاقات با بنیامین نتانیاهو باعث خوشحالی من شد. در این دیدار من باز هم نسبت به تعهد ترامپ و مردم آمریکا در باره حفظ امنیت رژیم صهیوینستی به نتانیاهو اطمینان دادم.»

به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از رویترز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی پس از دیدار با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در برزیل گفت که همکاری‌های دو کشور برای “اجرای اقداماتی در سوریه و مناطق دیگر به منظور مقابله با ایران” تقویت خواهد یافت.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه ۱۱ دی‌ماه (اول ژانویه) در ارتباط با اوضاع سوریه و “مقابله با اقدامات ایران در خاورمیانه” به یکدیگر قول ادامه همکاری دادند.

به گزارش رویترز، این دیدار در پی تصمیم دونالد ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا از سوریه در برازیلیا، پایتخت برزیل انجام شد.

محور گفت‌وگوهای این دیدار “تقویت همکاری در زمینه‌های امنیتی و اطلاعاتی” و “انجام عملیات‌مشترک در سوریه و نقاط دیگر برای جلوگیری از تجاوز ایران” اعلام شده بود.

پمپئو پیش از این در نخستین واکنش پس از اعلام تصمیم ترامپ به خروج نیروهای این کشور از سوریه نیز گفته بود که این تصمیم “به هیچ وجه تغییری در همکاری‌های دولت آمریکا با رژیم صهیوینستی” ایجاد نخواهد کرد.

نتانیاهو که به دلیل انجام انتخابات زودهنگام در اراضی اشغالی در سال جاری میلادی به دنبال به دست آوردن وجهه بیشتر سیاسی است،

وزیر امور خارجه آمریکا نیز که برای شرکت در مراسم تحلیف ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل، به این کشور سفر کرده است “تجاورز رژیم صهیونیستی به کشور سوریه” را مود ستایش قرار داد.

رژیم صهیوینستی در هفته‌های گذشته چندین بار از “بمباران و انهدام تونل‌های حزب‌الله توسط نیروهای اسرائیلی” گزارش داده بود.

پومپئو پس از دیدار با نتانیاهو در توئیتی نوشت: «ملاقات با بنیامین نتانیاهو باعث خوشحالی من شد. در این دیدار من باز هم نسبت به تعهد ترامپ و مردم آمریکا در باره حفظ امنیت رژیم صهیوینستی به نتانیاهو اطمینان دادم.»

دونالد ترامپ هفته گذشته به طور غیرمنتظره اعلام کرد که آمریکا نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج می‌کند. این امر از سوی هم‌حزبی‌های جمهوری‌خواه رئیس جمهوری آمریکا و همچنین از سوی دموکرات‌ها مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه که در ابتدا به مواضع ترامپ برای خروج از سوریه شدیدا انتقاد کرده بود پس از دیدار با ترامپ مواضع خود را تعدیل کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=17038

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *