لغو اکران مستندی علیه امپراطوری رسانه‌­ای صهیونیستی در امریکا
اکران فیلم مستند «شتسشوی مغزی امریکایی‌­ها» با گویندگی راجرز واتر لغو شد. این فیلم قرار بود اول مرداد ۱۳۹۸ در شهر تکومای امریکا اکران شود، اما با اعتراض لابی صهیونیستی مواجه شد.به گزارش پایگاه صهیون پژوهی خیبر، اکران فیلم «مستند شتسشوی مغزی آمریکایی‌­ها» با گویندگی راجرز واتر لغو شد. این فیلم قرار بود ۲۳ جولای ۲۰۱۹ (اول مرداد ۱۳۹۸) در شهر تکومای امریکا به نمایش درآید. شهردار این شهر علت این تصمیم را مخالفت لابی صهیونیستی بیان کرد. او اذعان کرد هیچ نشانه‌­ای از یهودی­‌ستیزی در این مستند مشاهده نمی‌­شود، اما با این­‌حال حداقل تا یک­سال آینده، امکان نمایش این مستند وجود ندارد.

این مستند به جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و کشتار زنان و کودکان می­‌پردازد، و سپس به هیمنه و سلطه رسانه­‌های صهیونیستی در امریکا اشاره می­‌کند، و نشان می­‌دهد اذهان امریکایی­‌ها در بند مقامات اسرائیلی از جمله نتانیاهو است.

راجر واترز (Roger Waters) متولد ۱۹۴۳ میلادی، خواننده، نوازنده گیتار و آهنگ‌ساز انگلیسی است. از او به عنوان یکی از خلاق­‌ترین آهنگسازان تمام تاریخ موسیقی راک یاد می‌کنند. واترز یکی از مشهورترین چهره‌های حامی حقوق فلسطینیان به شمار می‌رود. ترانه­‌سرای آلبوم «دیوار» چند سال پیش پای دیوار حائل در کرانه باختری رفت و با نوشتن شعار بر روی آن، خواستار تخریب این «دیوار» شد.

او جهت تحریم فرهنگی رژیم اشغالگر صهیونیستی تلاش‌­های فراوانی نموده است. راجرز هنگامی که خبردار شد یکی از دوستانش در صدد اجرای موسیقی در اسرائیل است، در نامه‌­ای به او نوشت: «مردمی که می‌خواهید برایشان برنامه اجرا کنید با خونسردی به بچه‌های همسایه‌ شلیک می‌کنند و آن‌ها را می‌کشند. قسم به انسانیت، شکایت من را بشنوید و همین امروز برنامه را لغو کنید.»

منبع

https://www.occupationmovie.org/

https://www.jpost.com/Diaspora/DC-suburb-moves-forward-with-Roger-Waters-film-screening-on-Israeli-occupation-595301

 

نویسنده: ارسلان رفیعیان

آنهایی که باید بخوانید :