لهستان برای یهودیان امن‌تر از سایر نقاط اروپا است - خیبر

لهستان برای یهودیان امن‌تر از سایر نقاط اروپا است

۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۳۱

رئیس جمهور لهستان در مصاحبه اختصاصی با بنگاه خبری جروزالم پست گفت:در حالی که بحران بین اسرائیل و لهستان باقی است، ارتباط ما با جامعه یهودی باقی می‌ماند. وی افزود: لهستان امروز برای یهودیان امن‌تر از سایر نقاط اروپا است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر؛ چندی پیش که نتانیاهو برای شرکت در اجلاس «ورشو» علیه ایران به لهستان سفر کرده بود، در جمع گروهی از خبرنگاران گفت: «لهستانی‌ها با نازی‌ها همکاری کردند و من کسی را نمی‌شناسم که از او بابت گفتن این حرف شکایت شده باشد.»

پایگاه خبری جروزالم پست در همین رابطه گفتگویی اختصاصی را در کاخ ریاست جمهوری با رئیس جمهور لهستان ترتیب داده است. رئیس جمهور لهستان در این گفتگو گفت: دوستی و احترام بایستی متقابل باشد. من امیدوارم که ما بتوانیم این موضوع را از طریق کانال‌های دیپلماتیک و همدلی بین دو طرف حل کنیم. البته، در حال حاضر به جهت مبارزات انتخاباتی [در اسرائیل] و درجه حرارت کمپین‌های مختلف وجود چنین مباحثی برای این بحران مطلوب نیست، اما ما باید به یاد داشته باشیم که برخی چیزهایی که مهم هستند وجود دارد و باید تکلیف آن‌ها مشخص شود.

رئیس جمهور لهستان در ادامه افزود: در حالی که بحران بین اسرائیل و لهستان باقی است، ارتباط ما با جامعه یهودی باقی می‌ماند. او گفت، لهستان امروز برای یهودیان امن تر از سایر نقاط اروپا است.

در همین رابطه دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو دیروز(پنجشنبه) اعلام کرد: خطاب نتانیاهو به همه‌ی مردم لهستان نبوده است هدف نتانیاهو برخی از مردم لهستان بود.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=19645

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *