مادر مقاومت در یک نگاه - خیبر

مادر مقاومت در یک نگاه

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۰۰:۴۹

آمنة سلامة «أم عماد» مادر فرمانده شهید عماد مغنیه که مادر سه شهید است و نوه خود را نیز در مسیر مقاومت لبنان از دست داده، در سن نزدیک به ۸۰ سالگی دار فانی را وداع گفت تا به الگویی برای مادران مقاومت در لبنان و منطقه تبدیل شود.

به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه صهیون پژوهی خیبر، آمنة سلامة «أم عماد» مادر فرمانده شهید عماد مغنیه که مادر سه شهید است و نوه خود را نیز در مسیر مقاومت لبنان از دست داده، در سن نزدیک به ۸۰ سالگی دار فانی را وداع گفت تا به الگویی برای مادران مقاومت در لبنان و منطقه تبدیل شود.

تاریخ مقاومت ام عماد را فراتر از مادر سه شهید می داند، شهدایی که همگی آنها در مسیر آزادسازی فلسطین و محور مقاومت منطقه به شهادت رسیده‌اند. خانم آمنة سلامة مربی نسلی از عناصر مقاوم بود که در برابر اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند. سه فرزند وی یعنی عماد و جهاد و فواد در مسیر مقاومت جان خود را از دست دادند و جهاد عماد مغنیه نوه وی و فرزند شهید مغنیه نیز مدتی بعد از پدر و عموهای خود به خیل شهدای این خانواده با کرامت پیوست. جهاد در سال ۱۹۸۴ به فیض شهادت نائل شد و ده سال بعد فواد در انفجاری تروریستی در ضاحیه بیروت به برادر شهیدش پیوست. عماد مغنیه نیز در سال ۲۰۰۸ در سوریه ترور شد. جهاد عماد مغنیه نیز در سال ۲۰۱۵ در قنیطره سوریه شربت شهادت را نوشید.

فائز مغنیه پدر عماد مغنیه نیز سال گذشته بعد از تحمل سختی‌های عظیم ناشی از شهادت فرزندانش از دنیا رفت و طولی نکشید که آمنة سلامه نیز به همسر خود پیوست.

آمنة سلامة از ابتدای مسیر مقاومت در لبنان اقدام به تشریح و انتشار افکار سید محمد باقر صدر در میان زنان مقاومت کرد و توجه ویژه‌ای به آرمان فلسطین و محوریت این آرمان در جهان اسلام داشت.

نزدیکان به خانواده مغنیه روایت می‌کنند که ایشان در تمامی مراحل کاری شهید عماد مغنیه در چهارچوب مقاومت قرار داشت و سخت‌ترین شرایط را تحمل کرد، اما هرگز از انجام ماموریت‌های خود در چهارچوب مقاومت فروگذار نکرد.

تسنیم

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13040

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *