محتوای رسانه‌ای ما در سطح اهداف جهانی نیست - خیبر

محتوای رسانه‌ای ما در سطح اهداف جهانی نیست

۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۲۲

برای حل بحران مسأله فلسطین باید نگاه جهانی داشته باشیم، بحث فلسطین ابعاد سیاسی، فرهنگی، علمی و آکادمیک و رسانه ای و هنری زیادی دارد و صهیونیست ها برای رسیدن به اهداف خود از همه این ابزارها استفاده می‌‌کنند.

به گزارش پایگاه صهیون پژوهی خیبر، اولین جلسه هم اندیشی «بررسی راهکارهای مبارزه با صهیونیسم» پیش از ظهر امروز در سالن نشست های خبرگزاری رسا در قم برگزار شد.
استاد «علیرضا سلطانشاهی» دبیر جمعیت دفاع از فلسطین با تأکید بر این که برای حل بحران مسأله فلسطین باید نگاه جهانی داشته باشیم، اظهار داشت: بحث فلسطین ابعاد سیاسی، فرهنگی، علمی و آکادمیک و رسانه ای و هنری زیادی دارد و صهیونیست ها برای رسیدن به اهداف خود از همه این ابزارها استفاده می‌ کنند.
وی افزود: ما تنها روی بحث نظامی و امنیتی متمرکز شده ایم که تنها بخشی از عرصه های مربوط به قضیه اسرائیل و فلسطین است؛ من حداقل در زمانی که در مرکزمطالعات فلسطین بودم کارهایی که می‌ کردیم به واقعیت هایی تأسف بار  رسیدیم.

استاد سلطانشاهی در ادامه عنوان کرد: در سطح کتاب های آموزشی مدرسه حتی یک کلمه در کتاب های درسی در ارتباط با موضوع فلسطین تغییر ایجاد نشده است و کارهای دانشگاهی و رسانه ای اصلا در سطح آن اهداف جهانی نیست.
وی با اشاره به این که مهمترین محور این جلسه حوزه و روحانیت است، گفت: قبل از انقلاب در ارائه تئوری و عمل در قبال مسأله فلسطین همین روحانیت پیشتاز است تا جایی که وقتی شهید مطهری برای بحران فلسطین نظریه پردازی می‌ کند در جای دیگر پول جمع می‌ کند تا به فلسطین بفرستد.


دبیر جمعیت دفاع از فلسطین در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: شهید نواب و آیت الله کاشانی یا حتی مرحوم کافی که غالب مردم او را به عنوان روضه خوان می‌ شناختند یک بار به مدت سه سال در طول عمر محکوم به تبعید شد، آن هم به دلیل مسأله فلسطین بود که در این باره سخنرانی کرده بود.


سلطانشاهی با تأکید بر این که باید شناخت دقیق از هر حوزه کاری داشته باشیم، گفت: در غیر این صورت به اهداف لازم نمی رسیم به همین جهت هرحرکتی اعم از انتشار کتاب و مقاله و برگزاری همایش و سمینار باید با توجه به سوابق آن قضایا صورت بگیرد.
دبیر جمعیت دفاع از فلسطین در ادامه یادآور شد: در کشور ما قوانین خوبی در ارتباط با حل معزل و بحران مسأله فلسطینی تصویب شده است که اجرایی شدن آن می‌ تواند کمک شایانی به موضوع فلسطین بکند ولی متأسفانه در مقام عمل اجرا نمی شود چون ساختار و دیوان سالاری به ارث رفته از دوران طاغوت در تمام سیستم های اداری نظام وجود دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=18048

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

معرفی کتاب