دبیرکل تجمع عربی و اسلامی حمایت از مقاومت در گفتگوی اختصاصی با خیبر مطرح کرد؛

محور مقاومت پیروزی­‌های زیادی در برابر محور آمریکایی-صهیونیستی کسب کرده است/لزوم مدیریت بین­ المللی حجمحور مقاومت پیروزی­های زیادی در برابر محور آمریکایی-صهیونیستی کسب کرده است/لزوم مدیریت بین­ المللی حج/پایگاه صهیون پژوهی خیبر

«یحیی غدار» بر این باور است که پس از عادی­ سازی روابط و فروش فلسطین و قدس توسط سعودی­ها باید حج تحت کنترل و مدیریت مسلمانان قرار گیرد نه سعودی­ها.پایگاه صهیون­ پژوهی خیبر، بنا به اعتقاد کارشناسان در حال حاضر جبهه مقاومت است که در تحولات غرب آسیا دست برتر را دارد و تمام کشورهایی که با یکدیگر متحد شده بودند تا محور مقاومت را متلاشی کنند، در شرایط بسیار بدی قرار دارند. هیچ تحولی در غرب آسیا اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه دیدگاه و مواضع محور مقاومت در آن تاثیرگذار باشد و همه تلاش می­‌کنند به نحوی موافقت محور مقاومت را جلب کنند. همچنین رهبری حکیمانه و مدبرانه­ای که محور مقاومت دارد، سبب شده تا این محور از بحران­‌ها پیروز بیرون آید و از سوی دیگر حاکمان عربستان خائنانی هستند که خودشان به نحوی اشغالگر کشورهای اسلامی محسوب می­‌شوند.

این موضوع ضربه سهمگینی به چهره ریاض وارد کرده است. کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی حاضر نشدند، مواضع عربستان علیه جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت را تایید کنند. این موضوع نشان می‌دهد که عربستان به ورشکستگی سیاسی دچار شده است. به علاوه رژیم صهیونیستی چنان تضعیف شده که حتی دو روز هم نمی‌تواند در برابر موشک‌های رزمندگان فلسطینی مقاومت کند.

بر همین اساس و برای بررسی وضعیت کنونی محور مقاومت خبرنگار پایگاه صهیون­ پژوهی خیبر محمد فاطمی زاده با «یحیی غدار» دبیرکل تجمع عربی و اسلامی برای حمایت از گزینه مقاومت گفتگو کرده که شرح آن از نظر می­­‌گذرد.

 

با نگاه به شرایط منطقه از یکسو شاهد تقویت روابط حماس و ایران و احتمال برقراری مجدد روابط میان سوریه و حماس هستیم و از سوی دیگر اخباری مبنی بر عقب نشینی اماراتی­‌ها از یمن و درخواست سعودی برای گفتگو با ایران منتشر شده است. تحلیل کلی شما از روند تحولات منطقه و نسبت آن با محور مقاومت چیست؟

مشخص است که محور مقاومت پیروزی­‌های زیاد و مستمری را محقق کرده ولی محور آمریکایی ـ سعودی ـ صهیونیستی ـ اماراتی شکست­‌های پی­ در­پی متحمل شده و عقب نشینی کرده است. منطقی است که این پروژه متجاوزانه به دنبال کسب زمان و حفظ قدرت هرچند اندک در منطقه است. البته قدرت آمریکا به صورت اندک در منطقه خاورمیانه وجود دارد ولی آن هم توسط نیروهای مقاومت مثل حزب­ الله و … بازوهای متحد جبهه مقاومت تحت فشار است. پس از شکسته ­شدن غرور سعودی­‌ها در یمن و هراس امارات از موشک­‌های یمن، وضعیت تغییر کرده است.

مقاومت فلسطین نیز در حال حاضر بیش از گذشته بر ارتباطش با محور مقاومت تاکید کرده است. پروژه معامله قرن و ابعاد آن و عادی­‌سازان روابط با صهیونیست­‌ها مشخص شده و نشست بحرین نیز پیش از برگزاری آن شکست خورده بود. همه اینها بیانگر این است که وضعیت محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران و ملت­‌های منطقه پیروزی­‌ها و دستاوردهایی محقق کرده و ابزارهای آمریکا و صهیونیسم جهانی در حال فروپاشی است. همان‌گونه که سیدحسن نصرالله اعلام کرد ان شاءالله در قدس و مسجدالاقصی نماز خواهیم خواهند.

خدمات جمهوری اسلامی ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس

همه اینها ترس و هراس و خوفی را در دل صهیونیست­‌ها ایجاد کرده­ و شاهد متلاشی­ شدن آن هستیم. ایران از ابتدا خدماتی را بدون مابه ازاء به کشورهای حوزه خلیج فارس ارائه داده و آنها را به عنوان مردمان این منطقه می­‌دیده است. بر خلاف آمریکایی­‌ها که کرامت کشورهای حوزه خلیج فارس را خدشه­ دار می­‌کنند. تصمیم ­گیری در دست حکام این کشورها نیست و اگر وارد گفتگو با ایران شوند، گفتگوی صادقانه­‌ای نخواهند داشت و به دنبال کسب وقت است. امیدوارم در جزیره عربی دست از این جنایات مانند فروش فلسطین و عادی­ سازی روابط بردارند و مردم این منطقه باید علیه این حکومت و خاندان­‌ها رها شوند. زیرا این خاندان­‌ها از ابتدای تاسیس از طریق وهابیت و … درصدد نابودی امت و فتنه­ افکنی در آن بودند.

 

*گام نخست اجرای پروژه معامله قرن نشست اقتصادی بحرین بود که به گفته کارشناسان و حتی برخی مقامات غربی شکست خورد. تحلیل شما از پیامدها و دستاوردهای این نشست برای صهیونیست­‌ها چیست؟

این نشست مرده متولد شد و به ویژه زمانی که مردم و رهبران فلسطینی قاطعانه با آن و عادی­ سازی روابط با صهیونیست­‌ها مخالفت کردند، این نشست شکست خورد. خود صهیونیست­‌ها و رسانه­‌های غربی نیز بر شکست این پروژه اعتراف و اذعان کردند.

*در حال حاضر انسجام و قدرت و استحکام اجزاء مختلف محور مقاومت را چگونه ارزیابی می­‌کنید؟

ان شاءالله تمامی سوریه آزاد خواهد شد. از سوی دیگر حماس به عنوان مقاومت در فلسطین موضع خود را در آزادسازی تمام فلسطین و ارتباط با جبهه مقاومت به ویژه سفر هیأت آن به ایران و اعلام آمادگی آن برای دفاع از ایران نشانگر انسجام محور مقاومت است. در عراق نیز الحشد الشعبی آماده است و در ساعت صفر به صورت جدی ایفای نقش خواهد کرد. در سوریه نیز مردم و ارتش و رئیس جمهور آن همراه با جبهه مقاومت هستند. در یمن نیز نیروهای مقاومت در موضوع تهاجمی قرار دارند و واکنش­‌های خوبی به مواضع سعودی دارند که موجب تحمیل توقف تجاوز سعودی­‌ها خواهد شد. همه اینها به نفع و در خدمت محور مقاومت و در جهت تقابل با دشمن صهیونیستی در منطقه است.

*علاوه بر تقابل نظامی با صهیونیست­‌ها و غربی­‌ها، عرصه نبرد را در دیگر زمینه‌ها مانند فرهنگی و سیاسی چگونه مشاهده می­‌کنید؟

البته که تقابل نظامی مهم است اما کافی نیست. ما گزینه جز مقاومت مسلحانه برای شکست­ دادن دشمن خود نداریم اما همچنین باید در سطح ملت­ عربی و اسلامی فعالیت­‌های بصیرت ­زا و بیدارکننده برای گسترش فرهنگ مقاومت داشته باشیم تا پروژه­‌های دشمنان خود را برای فتنه­‌افکنی و ازبین بردن فرهنگ امت را خنثی کنیم. بنابراین نبرد ما هم در بعد فرهنگی و هم در بعد نظامی در برابر پروژه صهیونیستی-آمریکایی است.

ما نیز در تجمع عربی اسلامی برای حمایت از مقاومت در همین راستا کار می­‌کنیم و با حدود ۵۰ کشور در جهان برای گسترش فرهنگ مقاومت و مقابله با دشمنان همکاری می­‌کنیم. همه ما باید در این زمینه در سطح جهان حتی در غرب فعالیت کنیم. زیرا برخی جریان­ها در آفریقا و آمریکا و کانادا و … در همین حوزه اقداماتی انجام می‌دهند تا تجاوز آمریکایی-صهیونیستی به جهان را خنثی کنند.

*با توجه به اینکه ایام و موسم حج ابراهیمی برای مسلمین فراهم است، از این فرصت چگونه می­توان برای کمک به فلسطین و وحدت اسلامی استفاده کرد؟

حج نشانگر تصویر رحمانی و طاهر از مردم مسلمان و محلی برای دیدار آنها و صلح فی مابین و برخورد با دشمنان است. زیرا طرح اسلام طرح صلح است نه قتل و کشتار؛ آنگونه که تلاش کردند از طریق وهابیت القا کنند ولی تصویر واقعی اسلام نیست. حج ابراهیم تصویری وحدت­ آمیز دارد اما متاسفانه حکام آن در خدمت صهیونیست­‌ها هستند و موساد با استخبارات سعودی در خصوص حج همکاری می­‌کند. به همین دلیل این فرصت در اختیار دشمنان است و از خداوند می‌خواهیم که حج را تنزیه و پاک کند. پس از عادی­ سازی روابط و فروش فلسطین و قدس توسط سعودی­‌ها باید حج تحت کنترل و مدیریت مسلمانان قرار گیرد نه سعودی­ها.

……………………..
پایان مطلب/۱۱۱