مردی برای مبارزه با صهیونیسم - خیبر

معرفی شخصیت نادر طالب‌زاده:

مردی برای مبارزه با صهیونیسم

۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۵۴

نادر طالب‌زاده درباره فعالیت‌های سیاسی خود می‌گوید؛ اگر ضربه‌هایی هم برای کمک به انقلاب به او وارد شود، مهم نیست و هدفش از فعالیت‌های سیاسی پیشرفت انقلاب است و آن را هدف والای خود می‌داند.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، دکتر طالب زاده متولد سال ۱۳۳۲ در تهران است. پدربزرگ ایشان، آقا میرمحمدحسین امیرشرفی از ثروتمندان و بزرگان تهران که پدرش آیت الله شرف المعالی اصفهانی بود.

پدر نادر طالب‎زاده جوان‌ترین سرلشکر پهلوی بود ولی ضد رژیم فعالیت داشت؛ همین علت باعث شد تا در سال ۴۳ خانه نشین شود. نادر طالب‌زاده در سن ۱۶سالگی در سال ۱۳۴۹ به آمریکا سفر کرده و تحصیلات خود را در دانشگاه راندولف میکن واشنگتن، در رشته ادبیات ادامه داد.

پس از اتمام درس در آن دانشگاه، به کلمبیا رفته و کارشناسی ارشد کارگردانی را از آنجا دریافت ‌کرد. با دیدن مجله‌ای نیم‌سوخته که عکس امام و بخشی از سخنان ایشان ضد رژیم پهلوی روی آن نوشته شده بود، متوجه این مرد بزرگ و برنامه او می‌شود و قصد می‌کند تا به ایران بازگردد.

از بدو بازگشت به ایران تلاش می‌کند تا به عنوان اصحاب رسانه، پیام امام را به گوش جهانیان برساند. ایشان همراه با خبرنگاران و روزنامه‌نگاران خارجی از امام سوالاتی کلیدی برای شناخت انقلاب می‌پرسید که بعد‌ها خودش به عنوان سابقه‌ای درخشان که در آمریکا داشت به عنوان خبرنگاری سی بی اس در می‌آید و برای آنها از وقایع انقلاب خبرهای مهمی را تهیه و ارسال می‌کرد.

اولین فیلم ایشان پس از تسخیر لانه جاسوسی با عنوان «واقعیت» ساخته می‌شود و از همان فیلم اول، آمریکا را مورد خطاب قرار داده و دشمنی خود را با آنها آغاز می‌کند. ایشان با حضور خود در دفاع مقدس مجروح و شیمیایی می‌شود؛ قصد اصلی ایشان ساخت مستند بود و برای همین راهی جبهه‌ها می‌شود؛ پس از جنگ با شهید آوینی آشنا شده و با ایشان شروع به همکاری می‌کند.

اولین کار مشترک آقای طالب‌زاده و شهید آوینی فیلمی به نام ساعت ۲۵ است. دفاع مقدس تجربه اول دکتر طالب زاده بود و پس از آن در جنگ‌های بوسنی و لبنان نیز حضور فعال داشت و با تعلیم فیلم‌سازی و سینما به جوانان، روحیه آمریکا و صهیونیسم‌ستیزی را در آنها و فیلم‌هایشان پرورش می‌دهد.

 

سازنده افق نو، گامی بلند برای نابودی صهیونیسم

دکتر طالب‌زاده به دلیل معلومات بالایی که داشت با شاگردی نزد اساتیدی مانند حمید مولانا، میلوش فورمن، آیزن اشتاین و… در خارج از کشور به دست آورده بود، توانایی کارهای زیادی پیرامون سینما و رسانه را داشت که می‌توانست انجام دهد؛ به همین دلیل مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی را به ایشان واگذار می‌شود و علاوه بر آن تدریس را نیز در مرکز آموزش فیلم‌سازی شروع کرد.

به گفته دکتر طالب‌زاده، ایشان پیرو هیچ جناح سیاسی نیست و کارها و برنامه‌هایشان فقط در راستای خدمت به انقلاب است؛ ایشان با همین موضع انقلابی‌گری و غرب‌ستیزی، مجری برنامه‌های مهم سیاسی بود و فعالیت‌های زیادی هم در ستاد‌ها و جمعیت‌های مختلف علیه دشمنان نظام داشت؛ ایشان به کمک چند نفر شبکه افق سیما را پایه‌گذاری کرد که در این شبکه، برنامه‌های انقلابی و اسلامی و به خصوص صهیونیسم ستیزی را بسط و نشر می‌دهد.

از مهم‌ترین برنامه‌های آنها برای آن شبکه، پرده‌برداری از اعمال کثیف و زشت رژیم غاصب صهیونیستی و تغذیه کننده‌های آنان است. دکتر طالب‌زاده با همین دیدگاه و موضع، همایش و کنفرانسی را با نام «افق نو» طرح‌ریزی و اجرا کرد که ششمین دوره از این همایش‌ها در مشهد، اواخر اردیبهشت سال ۹۷ برگزار شد.

در این طرح شاهد هستیم که تمام شخصیت‌های ضد یهودی از سراسر جهان در مکانی جمع شده و برائت خود را از رژیم صهیونیستی اعلان می‌دارند و علاوه بر آن نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون بحث شکست اسرائیل و رژیم صهیونیستی بیان کنند.

پس از پایان کنفرانس شخصیت‌ها به سایر شهر‌ها و استان‌ها رفته و مراسمی هم در دانشگا‌ها و مراکز بزرگ آنجا برگزار می‌کنند و طرح و برنامه‌های خود را برای دانشجویان نخبه بازگو می‌کنند؛ یکی دیگر از اهداف این کنفرانس رساندن سخن اسلام و مسلمین به گوش شخصیت‌هایی است که از اقصی نقاط دنیا به ایران آمده و در شهر‌های ایران مستقر شده‌اند.

نادر طالب‌‌زاده شخصی دارد که با معلومات بالا اتصال بین نسل‌ها، اجتماع‌ها، دیدگاه‌ها، سلیقه‌های فرهنگی و… است و تنها و تنها با عشق به امام و رهبری، تلاش برای حفظ، نگهداری و پیشرفت انقلاب و انقلابیون دارد.

ایشان درباره فعالیت‌های سیاسی خود می‌گوید که اگر ضربه‌هایی هم برای کمک به انقلاب به او وارد شود، مهم نیست و هدفش از فعالیت‌های سیاسی پیشرفت انقلاب است و آن را هدف والای خود می‌داند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=6313

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *