مستند توطئه لابی اسرائیل در آمریکا علیه ایران و فلسطین - خیبر

مستند توطئه لابی اسرائیل در آمریکا علیه ایران و فلسطین

۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۲۰:۰۶

تحریم مستند شبکه الجزیره درباره نقش لابی اسرائیل در آمریکا علیه ایران و فلسطین توسط صهیونیسم جهانی.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه صهیون پژوهی خیبر، پایگاه اینترنتی روزنامه هاآرتص در گزارشی تحت عنوان «مستند شبکه الجزیره درباره نقش لابی اسرائیل در آمریکا علیه ایران و فلسطین» نوشت:
نشریه هاآرتص گزارش مستند تحقیقاتی را که شبکه الجزیره قطر درباره نقش لابی اسرائیل در بازی آمریکا علیه ایران تهیه کرده است و در آن یکی از مقامات وزارت امور راهبردی اسرائیل به نام سیما واکنین – گیل Sima Vaknin-Gil اذعان می کند نقش رابط سازمان های راستگرای یهودی را در آمریکا ایفا کرده است ، بررسی کرده است.
بر اساس گزارش مستند شبکه الجزیره درباره لابی اسرائیل ، این مقام ارشد در وزارت امور راهبردی اسرائیل در این مستند اذعان می کند که این وزارتخانه در همکاری با بنیاد دفاع از دموکراسی ها ، یکی از اندیشکده های مطالعاتی در واشنگتن دی سی ، بر ضد توافق هسته ای ایران نیز لابی کرده است.
جان براون یکی از وبلاگ نویس های هاآرتص با اشاره به نمایش این مستند در بیت لحم می گوید این مستند در چهار قسمت پنجاه دقیقه ای تهیه شده و طی آن یک گزارشگر مخفی شبکه الجزیره گزارش می دهد که چگونه در اواخر سال ۲۰۱۶ در لابی اسرائیل در آمریکا رخنه کرده است.
به گفته براون، قسمت نخست به « فعالیت های مخفیانه » سازمان های لابیگر در همکاری با وزارت امور راهبردی اسرائیل اختصاص دارد که وظیفه دارند تا با جنبش بایکوت و تحریم اسرائیل و روند مشروعیت زدایی از اسرائیل در خارج مقابله کنند. دراین گزارش تاکید شده این قسمت شامل فعالیت علیه سازمان های طرفدار فلسطین در آمریکا و نیز گردآوری اطلاعات درباره سازمان های فلسطینی فعال در دانشگاه ها ، کلیساها و تشکل های کارگری در آمریکا و نحوه مقابله و خنثی سازی فعالیت های آنان می شود.
سیما واکنین-گیل در این قسمت به تشریح دستگاه جمع آوری اطلاعات می پردازد و اذعان می کند که به عنوان رابط با سازمان های راستگرای یهودی در آمریکا فعالیت می کند. وی همچنین ضمن تشریح همکاری وزارت امور راهبردی اسرائیل با بنیاد دفاع از دموکراسی ها، روند شکل گیری کمپین گسترده ای را در آمریکا علیه توافق هسته ای ایران توضیح می دهد.
در قسمت نخست همچنین فعالیت یک سازمان تبلیغاتی موسوم به کلا شلومو Kela Shlomo فاش می شود. این تشکیلات، سازمانی غیر دولتی است که توسط وزارت مبارزه با کمپین انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل ایجاد و منابع مالی مورد نیاز آن تامین می شود.
ساگی بالاشا Sagi Balasha مدیر کلا شلومو در این قسمت درباره فعالیت سپر سایبری اسرائیل ، شرکت مامور جمع آوری اطلاعات درباره این کمپین برای وزارت امور راهبردی اسرائیل سخن می گوید. به گفته براون این مستند نشان می دهد که کلا شلومو به عنوان کانالی برای انتقال پول برای سازمان های طرفدار اسرائیل در آمریکا و سرپوش گذاشتن بر این واقعیت که این منابع مالی در حقیقت پول دولت اسرائیل است وارد عمل می شود. این به نوبه خود بدین معناست که اعضای این تشکیلات باید به عنوان عامل خارجی فعال در آمریکا نام نویسی و خود را معرفی کنند.
براون می گوید در این گزارش مقامات اسرائیلی درباره سیستمی صحبت می کنند که قادر به مکان یابی انتشارات یا حوادث مختلف در دانشگاه های آمریکایی و صدور هشدار خودکار در این باره است. بدین ترتیب فهرست سیاهی از فعالان طرفدار فلسطین در محیط های دانشگاهی در آمریکا تهیه می شود.
همچنین یک مقام سفارت اسرائیل در واشنگتن در این گزارش مستند درباره فعالیت های خود شامل ردیابی سازمان های طرفدار فلسطین با کمک پروفایل های جعلی شبکه های اجتماعی توضیح می دهد. یکی دیگر از کارکنان سفارت اسرائیل نیز به گزارشگر مخفی شبکه الجزیره در داخل لابی اسرائیل در آمریکا می گوید وی چگونه موجب لغو برگزاری یک مراسم مربوط به سیاهپوستان به علت حمایت آنها از جنبش بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل شده است.
در این گزارش مستند همچنین توضیح داده می شود که سازمان های طرفدار اسرائیل در آمریکا ضمن جمع آوری اطلاعات درباره شهروندان آمریکایی، با همکاری دولت اسرائیل چگونه تلاش می کنند تا این افراد را بدنام کنند.
گفته می شود هاآرتص فوریه گذشته گزارش داده بود قطر به سران یهودیان آمریکا تضمین داده بود گزارش مستند شبکه الجزیره در این باره پخش نخواهد شد. هاآرتص به نقل از پنج منبع موثق در محافل طرفدار اسرائیل در واشنگتن اعلام کرد مقامات قطر در اواخر سال ۲۰۱۷ در چارچوب بخشی از تلاش دوحه برای بهبود وجهه و اعتبار خود در جامعه یهودیان آمریکا، قول دادند که مستند موسوم به لابی اسرائیل در آمریکا را پخش نکنند.
یک روز بعد وزارت خارجه قطر وعده جلوگیری از انتشار گزارش مستند شبکه الجزیره را تکذیب کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه قطر گزارش هاآرتص را دروغ خواند و آن را به توطئه چینی و همدستی با کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) به سرکردگی عربستان که قطر را محاصره کرده اند، متهم کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13709

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *