مشارکت گسترده فلسطینیان در بیست و ششمین راهپیمایی بازگشت - خیبر

مشارکت گسترده فلسطینیان در بیست و ششمین راهپیمایی بازگشت

۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۵۳

هزاران نفر از شهروندان فلسطینی در بیست و ششمین راهپیمایی بازگشت با عنوان «جمعه شکست محاصره» شرکت کردند.

به گزارش سرویس فلسطین و مقاومت پایگاه صهیون پژوهی خیبر، هزاران فلسطینی در بیست و ششمین راهیپمایی بازگشت در مرزهای شرقی غزه تحت عنوان جمعه «شکست محاصره غزه» در اردوگاه های پنجگانه مشارکت کردند.

بنابر اعلام منابع فلسطینی در این راهپیمایی یک فلسطینی شهید و ۳۱۲ نفر دیگر زخمی شده اند.

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره مردم فلسطین را برای مشارکت در راهپیمایی امروز در طول نوار مرزی با اسرائیل دعوت کرد.

خالد الازبط سخنگوی جنبش مقاومت مردمی در صفحه شخصی خود در یک شبکه اجتماعی نوشت: قرار شما در جمعه ای جدید، اما این بار با نشاط و شوری متفاوت از سوی فلسطینیان.

وی افزود: ما گفتیم محاصره را به هر قیمتی خواهیم شکست، اما تصور کردند این یک شعار است و عملی نمی شود، این تصمیمی است که کاملاً مردمی بود و بهای آزادی خون است.

همچنین جنبش جهاد اسلامی نیز در بیانیه ای به مشارکت گسترده در جمعه «رفع محاصره» در تمام اردوگاه های بازگشت در شرق غزه فراخواند.

این جنبش دیروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: میزان مشارکت مردمی در راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره پیامی واضح به همه جهانیان در آستانه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد است که ملت فلسطین به دستیابی به حقوق خود مصمم است.

این جنبش تاکید کرد صدای مردم از گلوله سرکوبگران و سیاست های تروریستی و متجاوزانه اشغالگران قوی تر است.

لازم به ذکر است تا کنون در این تظاهرات‌ ها که از ۳۰ مارس گذشته آغاز شده است ۱۷۷ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۱۹۰۰۰ نفر هم زخمی شدند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=12146

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *