معرفی کتاب آتش و خشم، درون کاخ سفید ترامپ - خیبر

معرفی کتاب آتش و خشم، درون کاخ سفید ترامپ

۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰

در کتاب آتش و خشم، به موضوعات مهمی چون ریشه دشمنی ترامپ با ایران، منع ورود مسلمانان به آمریکا، روابط نزدیک ترامپ و بن سلمان، چراغ سبز ترامپ برای زورگویی به قطر و تصمیم‌گیری‌های آنی و شتاب‌ زده ترامپ اشاره شده است.

پایگاه صهیون پژوهی خیبر؛ کتاب «آتش و خشم، درون کاخ سفید ترامپ» روایتی از اتفاقات ریاست جمهوری دونالد ترامپ است که با قلم مایکل وولف و با ترجمه علی سلامی توسط نشر مهراندیش در ایران چاپ شده است. این کتاب نوشته روزنامه‌نگار اهل ایالات متحده آمریکا می‌باشد که در ژانویه ۲۰۱۸ منتشر شد و موضوعی انتقادی و افشاگرایانه درباره ریاست جمهوری دونالد ترامپ و سیاست در ایالات متحده آمریکا دارد. ترجمه دیگری از کتاب آتش و خشم توسط یاسین قاسمی منتشر و توسط انتشارات تیسا روانه بازار کتاب شده است.

 شناسنامه کتاب

آتش و خشم، درون کاخ سفید ترامپ

مولف: مایکل وولف

مترجم: علی سلامی

ناشر کتاب: مهراندیش

سال نشر: ۱۳۹۶

تعداد صفحات: ۴۳۸

 فهرست کتاب

یادداشت نویسنده

مقدمه: ایلز و بنن

فصل اول: روز انتخابات

فصل دوم: برج ترامپ

فصل سوم: روز اول

فصل چهارم: بنن

فصل پنجم: جاروانکا

فصل ششم: در خانه

فصل هفتم: روسیه

فصل هشتم: چارت سازمانی

فصل نهم: کنفرانس اقدامات سیاسی محافظه‌کارانه

فصل دهم: گلدمن

فصل یازدهم: شنود

فصل دوازدهم: لغو و جایگزینی

فصل سیزدهم: بنن مبارز

فصل چهاردهم: اتاق وضعیت

فصل پانزدهم: رسانه

فصل شانزدهم: کومی

فصل هفدهم: خارج از کشور و در داخل کشور

فصل هجدهم: بازگشت بنن

فصل نوزدهم: میکا کیست؟

فصل بیستم: مک‌مستر و اسکارموچی

فصل بیست‌ویکم: بنن و اسکارموچی

فصل بیست‌ودوم: ژنرال کلی

پرده آخر: بنن و ترامپ

 درباره کتاب

مایکل ولف (انگلیسی: Michael Wolff؛ زاده ۲۷ اوت ۱۹۵۳) روزنامه‌نگار و ستون‌نویس، کارآفرین اینترنتی، تفسیرگر تلویزیون اهل ایالات متحده آمریکا است که به افشاگری‌هایی در مورد ترامپ و اطرافیان وی پرداخته است که هر خواننده‌ای را به خواندن آن ترغیب می‌کند.

در کتاب آتش و خشم: کاخ سفید ترامپ از درون (انگلیسی: Fire and Fury: Inside the Trump White House)، ترامپ به عنوان شخصی توصیف شده که ثبات روحی – روانی ندارد و هم چنین از شایستگی برای ریاست جمهری برخوردار نیست. این کتاب رازهای زیادی را درباره تصمیم‌گیری‌های رئیس‌جمهور آمریکا در عرصه سیاست داخلی و خارجی برملا می‌کند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که از نظر روانی کاملاً سالم و باثبات است و همه آنچه در کتاب جدید مایکل وولف درباره سلامت روانی‌اش آمده، مزخرف و ساختگی است.‏

پس از انتشار این کتاب، ترامپ از طریق وکیلش علیه مایکل وولف و ناشر کتاب هنری هولت (Henry Holt) شکایت کرد و آن‌ها را متهم به تهمت افترا کرد. در ۸ ژانویه، الیزابت مک‌نامارا (Elizabeth McNamara)، وکیل انتشارات، پاسخ این شکایت را داد و گفت هیچ عذرخواهی در کار نخواهد بود.

ریشه دشمنی ترامپ با ایران

در کتاب آتش و خشم، به موضوعات مهمی چون ریشه دشمنی ترامپ با ایران، منع ورود مسلمانان به آمریکا، روابط نزدیک ترامپ و بن سلمان، چراغ سبز ترامپ برای زورگویی به قطر و تصمیم‌گیری‌های آنی و شتاب‌ زده ترامپ اشاره شده است. مایکل وولف در این کتاب شخصیت‌های متعددی که در کاخ سفید، ترامپ را همراهی می‌کنند و همچنین اعضای خانواده او را به خوبی به خوانندگان معرفی کرده است.

این کتاب که به گفته نویسنده‌اش پس از ده‌ها گفت وگو با مقامات آمریکایی از جمله استیوبنن، مشاور ارشد دونالد ترامپ نوشته شده، حاوی اطلاعاتی است که چهره ترامپ را نزد افکار عمومی بیش از پیش مخدوش می‌کند. آتش و خشم، ادعاهای بزرگی را درباره ترامپ، اطرافیان، تیم انتخاباتی و کابینه‌اش و همین‌طور ویژگی‌های منحصربه‌فرد دولت وی بیان کرده است.

اهمیت این کتاب از منظر اخباری که منتشر کرده و تحلیل‌ها از رفتار و عملکرد ترامپ در یک سال ابتدایی ریاست جمهوری‌اش باعث شد که افراد و گروه‌های گوناگون گزارش‌های ویژه‌ای در خصوص کتاب تهیه کنند.

رفتار بچگانه ترامپ

این کتاب می‌گوید ترامپ در کاخ سفید مثل یک بچه رفتار می‌کند و در عمل توانایی رهبری یک کشور را ندارد. یکی از چهره‌هایی که در این کتاب اظهار نظر کرده معتقد است یا ترامپ را عزل خواهند کرد یا خودش خسته خواهد شد و کناره‌گیری خواهد کرد.

مایکل وولف، در گفتگو به بی‌‌بی‌سی گفته است که کتاب او در نهایت به سرنگونی آقای ترامپ خواهد انجامید. ‏وکلای دونالد ترامپ تلاش کردند جلو انتشار کتاب «آتش و خشم» را بگیرند، اما این کتاب (پنجم ژانویه) پیشتر از موعد وارد بازار شد و بلافاصله بر صدر جدول پرفروش‌ترین‌ها نشست. ‏

در بخشی از کتاب آتش و خشم درون کاخ سفید ترامپ می‌خوانیم:

ترامپ به زن‌بارگی شهرت داشت و در طول این کمپین اذیت و آزار جنسی هم به این موضوع اضافه شد و احتمالاً در این مورد مشهورترین مرد جهان بود. هیچ‌کس نمی‌توانست بگوید ترامپ فردی حساس به زنان است؛ اما او همیشه آماده بود دیدگاه‌های بسیار زیاد خودش را در مورد نحوه ارتباط با زنان برای دیگران شرح دهد. ازجمله نظریه‌ای که با دوستانش درباره آن بحث می‌کرد این بود که هرقدر فاصله سنی بین یک مرد مسن و یک زن جوان بیشتر باشد، احتمال خیانت زن به مرد کمتر می‌شود.

با توجه به تمام این حقایق می‌شد دریافت که ازدواج ترامپ و ملانیا یک ازدواج صوری بود و از مفهوم واقعی ازدواج فرسنگ‌ها فاصله داشت. ترامپ اغلب زمانی که ملانیا حضور نداشت از زیبایی او تعریف می‌کرد، کاری که هروقت در حضور ملانیا انجام می‌شد تا اندازه‌ای ناخوشایند به ‌نظر می‌رسید. ترامپ هیچ ابایی نداشت که خیلی جدی و بدون اینکه قصد شوخی داشته باشد از همسرش به‌ عنوان یک «جایزه» یاد کند. ترامپ مردی نبود که زندگی و زمانش را در اختیار همسرش قرار دهد؛ اما با شادمانی همسرش را با هدایای فراوان خوشحال‌ نگه می‌داشت. ترامپ خود را بیش‌ از ‌پیش یک مرد عامی و پولدار جلوه می‌داد.

واقعیت شخصیت رئیس‌جمهور آمریکا

بیشترین اهمیت کتاب «آتش و خشم» در آشنا کردن مخاطب با واقعیت شخصیت رئیس‌جمهور آمریکا و اتفاقات کاخ سفید است. این کتاب با در بر داشتن ۲۰۰ مصاحبه، هم دیدی کلی از دنیای سیاست می‌دهد و هم گوشه‌هایی از شخصیت ترامپ را آشکار می‌کند.

مایکل وولف در این کتاب به مباحث و دعواهایی که برای انتخاب رئیس کارکنان کاخ سفید در اولین روزهای انتخاب شدن ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور شکل گرفت می‌پردازد. او علت اصلی دشمنی ترامپ با بسیاری از رفقای دیرینش را نفوذ جارد کوشنر بر ترامپ می‌داند.

 

 

سعید ابوالقاضی

 

 

 

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=19826

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

معرفی کتاب