معرفی کتاب آمریکا اورشلیم جدید - خیبر

معرفی کتاب آمریکا اورشلیم جدید

۰۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۸:۲۸

کتاب آمریکا اورشلیم جدید به بررسی نفوذ صهیونیست‌ها در آمریکا می‌پردازد. این اثر توسط «مایکل‌کالینز‌پایپر» نظریه پرداز بزرگ، مبارز خستگی ناپذیر و از رهبران فکری ضد صهیونیست شهیر آمریکایی نگاشته شده است.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر پایگاه صهیون پژوهی خیبر، کتاب آمریکا اورشلیم جدید به بررسی نفوذ صهیونیست‌ها در آمریکا می‌پردازد. این اثر توسط «مایکل‌کالینز‌پایپر»[۱] نظریه پرداز بزرگ، مبارز خستگی ناپذیر و از رهبران فکری ضد صهیونیست شهیر آمریکایی نگاشته شده است.

مطالبی که در این پژوهش پایپر جمع‌آوری کرده است برای خوانندگان و پژوهشگران حتی آنهایی که با نفوذ شبکه لابی‌های صهیونیست آشنا هستند، تکان دهنده است. تحقیقات ‌کالینز‌پایپر به طرز غیر قابل انکاری در حوزه مطالعاتی خودش جامع‌تر از هر مطلب دیگری است.

‌کالینز‌پایپر معتقد است؛ شاید، موضوع مورد بحث کتاب چالش بر انگیزترین موضوعی باشد که تابحال در این حوزه مورد بحث قرار گرفته است. پرسش بنیادین پایپر در کتاب این است که «چرا با وجود تاسیس رژیم صهیونیستی، صهیونیست‌های آمریکایی بجای تغییر مکان و مهاجرت به اراضی اشغالی و تحقق رویایی دروغین صهیونیستی، در آمریکا مانده‌اند؟» او برای اثبات مدعای خود به مقاله‌ای که تحت عنوان «عصر طلایی یهودیان در آمریکا» در۲۰ آگوست ۲۰۰۴ توسط روزنامه‌ی هاآرتص[۲] منتشر شده است و دیگر اسناد تحلیلی اشاره می‌کند.

مایکل کالینز پایپر در این کتاب بیان می‌کند: «صدها ملیون نفر از مردم سیاره‌ی آمریکا متقاعد شده‌اند، که آمریکا به شکل مؤثری اورشلیم جدید و مرکز قدرت صهیونیسم بین‌الملل شده است.»

پایپر، در بخش‌های مختلف کتاب طی هشت فصل تحت عناوینی مانند: فساد صهیونیست‌ها در مجامع قضایی و صنعت نفت، نفوذ لابی اسرائیل در رسانه‌های آمریکا، ثروت و قدرت یهود در آمریکا، میلیاردرهای یهودی، اربان اینترنت و هالیوود، مدیریت اخبار و رسانه، فتح آمریکا و… به شناخت دقیق محافل صهیونیستی در آمریکا پرداخته است. وی در این کتاب در خلال مباحث طرح شده راهبرد شکست شبکه‌ی صهیونیستی مسلط بر آمریکا را نیز تبیین می‌کند.

پایپر، به موازات ارائه تصویر درستی از نفوذ و قدرت صهیونیست‌ها در آمریکا گسترش فضای ضد صهیونیستی در آمریکا را نیز نشان داده است و به تبیین این سؤال می‌پردازد که چرا یهود ستیزی در هر کشوری که یهودیان ساکن می‌شوند پدیدار می‌شود؟ وی همچنین قدرت یهودیان را در آمریکا با آنچه بنیامین گینز برگ[۳] مورخ یهودی در کتاب «آغوش یهودیان و دولت» تفسیر کرده، مورد بررسی قرار می‌دهد و مؤکداً سؤالی را که در این کتاب مطرح شده است را طرح می‌کند که چرا در طول دوران‌های مختلف و در مکان‌های متفاوت یهودیان به ثروت، قدرت و موقعیت دست یافتنه‌اند، اما در نهایت قدرت را از دست داده و به حاشیه رانده شده‌اند.

[۱] Michael Collins Piper

[۲] http://www.haaretz.com/

[۳]Benjamin Ginsberg

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=15692

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *