نتانیاهو و رشوه، کلاهبرداری، فساد مالی - خیبر

نتانیاهو و رشوه، کلاهبرداری، فساد مالی

۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۲۸

پلیس رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه خواستار ارائه کیفرخواست علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به اتهام فساد در پرونده شرکت بزک و پایگاه خبری والا معروف به پرونده فساد ۴۰۰۰ شد.

به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از منابع عبری زبان، پلیس رژیم صهیونیستی نتانیاهو را به گرفتن رشوه و استفاده از پایگاه خبری والا برای تحقق منافع سیاسی خود متهم کرده است. علاوه بر این، نتانیاهو به کلاهبرداری و اعتماد شکنی در شرایط سخت و پیچیده متهم شده است.

رسانه های عبری زبان قبلا گفته بودند که «رونی شیخ»  رئیس پلیس رژیم صهیونیستی درصدد ضربه زدن به نتانیاهو در رابطه با تحقیقات به عمل آمده پیرامون پرونده های فساد او است.

در همین راستا، شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که رونی شیخ به پلیس این رژیم چراغ سبز نشان داده است تا روزی که ماموریت وی به عنوان رئیس پلیس پایان می یابد، توصیه های خود را علیه نتانیاهو در مورد تحقیقات به عمل آمده پیرامون پرونده فساد ۴۰۰۰ ارائه دهد.

به گفته منبع مذکور، چنین اقدامی با هماهنگی دفتر دادستان کل و مشاور حقوقی دولت رژیم صهیونیستی انجام خواهد شد. شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اشاره کرد که رونی شیخ می خواهد به خاطر اختلافاتی که با نتانیاهو دارد، ضربه ای سنگین به او وارد کند.

این شبکه افزود که در کیفرخواست ارائه شده علیه نتانیاهو آمده است که او از “شائول الوویچ” مالک شرک بزک رشوه دریافت کرده است.

گفتنی است که پرونده ۴۰۰۰ مربوط به ارتباط نتانیاهو با «شائول آلوویچ» رئیس شرکت بزک و مالک پایگاه خبری عبری‌زبان والا است. نتانیاهو در مقابل اعطای تسهیلات و مزایای قابل توجه به این شرکت، پوشش خبری مطلوبی از خود و همسرش در این پایگاه بدست آورده است.

منبع مرکز اطلاع رسانی فلسطین

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=15770

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *