نداشتن امنیت، نیمی از جوانان یهودی را تهدید می­‌کند
شانزده هزار نفر از یهودیان اروپا در یک نظر سنجی شرکت کردند و اروپا را کشوری نا­امن برای یهودیان دانستند. از این نظر سنجی می­‌توان فهمید که بیشتر مخالفت اروپائی­‌ها بخاطر حمایت یهودیان از اسرائیل و سیاست­‌های اشغالگرانه این رژیم است. شایان ذکر است، یهودیان ایرانی همانند دیگر شهروندان، بر اساس قانون اساسی حق رای و دارای نماینده‌­ای در مجلس شورای اسلامی هستند و همانند مسیحیان به عنوان پیروان ادیان ابراهیمی قلمداد می­‌شوند.به گزارش پایگاه صهیون پژوهی خیبر، بر اساس گزارش تایمزاف اسرائیل، در سال گذشته میلادی نیمی از جوانان یهودی ساکن اروپا با عکس­‌العمل و ضدیت مردم اروپا مواجه شده­‌اند.

۲۰ جولای ۲۰۱۹ (۲۹ تیر۱۳۹۸) این روزنامه اسرائیلی نوشت: نظر سنجی بصورت اینترنتی و با مشارکت شانزده­ هزار یهودی ساکن اروپا انجام شده است. ۴۰ درصد از یهودیان اروپا گفتند: هنگامی که درگیری­‌ها در اسرائیل تشدید می­‌شود، اعتراضات اروپایی­‌ها نیز نسبت به یهودیان تشدید می­‌شود.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی ابراز داشتند، علت برخی از نزاع‌ها با یهودیان بهره­‌برداری یهودیان از هولوکاست به نفع خود، انکار هولوکاست توسط اروپائیان و یا نسبت­ دادن بیگانه و خائن به یهودیان توسط اروپایی­‌ها است.

The report finds a strong relationship between young European Jews and Israel. Ten percent hold Israeli citizenship and one in 14 of those who are married have an Israeli spouse. Nine in 10 have visited the Jewish state, three-quarters have family there, and nearly one in five were either born in Israel or have lived there for at least a year. Although the figures are higher among those aged over 35, three-quarters of young Jewish Europeans regard “supporting Israel” as an important part of their Jewish identity. “Israel features prominently in the lives and identities of young Jewish Europeans,” concludes the report.

این نظر سنجی نشان می­‌دهد، ۷۰ درصد از یهودیان، تحریم کالاهای اسرائیلی را یهودی­‌ستیزی می­‌دانند.

ده­ درصد از یهودیانی که در این نظر سنجی مشارکت داشته‌اند، دارای تابعیت رژیم صهیونیستی هستند و نود­ درصد آن­ها حداقل یک­بار به اسرائیل سفر کرده­‌اند. ۷۵ درصد، خویشاوندی در اسرائیل دارند؛ و ۷۵ درصد، پشتیبانی از رژیم­ صهیونیستی را بخشی از هویت خود می­‌دانند.

۸۳ درصد اعتقاد داشتند درگیری­‌ها در پنج سال گذشته بیشتر شده است. به همین علت چهل درصد از جوانان شرکت­ کننده در این نظر سنجی، در نظر دارند در آینده به کشور دیگری مهاجرت کنند؛ و دو سوم از کسانی که قصد مهاجرت دارند، اسرائیل را به عنوان مقصد خود در نظر گرفته­‌اند.

به گزارش تایمزاف اسرائیل، جمعیت یهودیان اروپا در یک قرن گذشته رو به کاهش است و علت آن امنیت نداشتن یهودیان در اروپا است.

قرآن و روایات اسلامی، تاکید زیادی بر همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان ابراهیمی نموده است. چنانچه در آیه ۴۰ سوره حج، خداوند می­فرماید: وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ. (اگر خداوند (ظلم و تجاوز) بعضى از مردم را به وسیله‏ بعضى دیگر دفع نکند، صومعه‏­ها و کنیسه‏­ها و کلیساها و مساجدى که نام خداوند در آنها بسیار برده مى‏­شود ویران مى ­گردد.) در تفسیر این آیه علمای اسلام بر این اعتقاد هستند، بر اساس قرآن، تخریب اماکن مذهبی و معابد مسیحیان و یهودیان همانند تخریب مسجد حرام است و همه پیروان ادیان­ الهی در زیر پرچم اسلام تا وقتی که علیه اسلام توطئه نکنند، و قوانین شهروندی را همانند مسلمانان رعایت کنند، ایمن هستند.

 

 

 

منبع:

https://www.timesofisrael.com/report-nearly-half-of-young-european-jews-victims-of-anti-semitism-in-past-year/

 

آنهایی که باید بخوانید :