نفتکش‌های ایرانی در آب‌های بین‌المللی مهمان به حساب نمی‌آیند - خیبر

نفتکش‌های ایرانی در آب‌های بین‌المللی مهمان به حساب نمی‌آیند

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۱۵

نتانیاهو خود می‌داند که این حق طبیعی و قانونی جمهوری اسلامی ایران است که صادرات نفتی داشته باشد و براساس معاهدات بین‌المللی هیچ کشوری نمی‌تواند از این حق طبیعی و قانونی جلوگیری نماید. دولت آمریکا با زیاده‌خواهی‌های خود قوانین بین‌الملل را زیر پا گذاشته و نسبت به تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل چنانکه در دفعات قبل نیز رخ داده، بی‌اهمیت است.

به گزارش پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، در تازه‌ترین اخبار منتشر شده از سوی سران رژیم صهیونیستی، نخست وزیر این رژیم در سخنان مضحکی بار دیگر جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرد که نفتکش‌هایی که نفت ایران را قاچاق می‌کنند را هدف قرار خواهد داد.

این نوع ادبیات و تعامل در بین سران این رژیم تازگی ندارد بلکه بارها ما شاهد این نوع برخورد در سطح جهان بوده‌ایم که رسانه‌ها عبری و غیر عبری به آن پرداخته‌اند، اما پرسش اصلی آن است که منظور نتانیاهو از قاچاق نفت ایران چیست.

آنچه در متن قوانین و مقررات بین‌المللی آمده است و تمامی کشورها جهان نیز می‌بایست نسبت به آن پایبند باشند این است که جمهوری اسلامی ایران مجاز است، نفت خود را صادر کند و اگر بعضا دیده می‌شود دولتمردان آمریکایی و غربی پا را از قوانین بین‌الملل فراتر می‌گذارند و نسبت به این قوانین تخطی می‌کنند و تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه کشور و مردم ایران وضع می‌کنند به این معنا نیست که تصمیمات ایالات متحده و متحدانش کلیت دارد و سران نابخرد رژیم صهیونیستی هنوز بعد از چهل سال از انقلاب اسلامی ایران به این فهم نرسیده‌اند که آمریکا و چند کشور حامی، کل جهان نیستند.

نتانیاهو خود می‌داند که این حق طبیعی و قانونی جمهور اسلامی ایران است که صادرات نفتی داشته باشد و براساس معاهدات بین‌المللی هیچ کشوری نمی‌تواند از این حق طبیعی و قانونی جلوگیری نماید. دولت آمریکا با زیاده‌خواهی‌های خود قوانین بین‌الملل را زیر پا گذاشته و نسبت به تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل چنانکه در دفعات قبل نیز رخ داده، بی‌اهمیت است.

هر کشوری که مورد تحریم آمریکا یا مجامع بین‌المللی قرار می‌گیرد امر طبیعی است که دست به هر اقدامی می‌زند که از زیر فشار تحریم‌ها خارج شود و جمهوری اسلامی از این امر طبیعی استثنا نیست.

برای مقابله و خروج از تحریم‌های صهیونیستی ـ آمریکایی یک امر پذیرفته‌ای است کشور اسلامی ایران دست بر هر اقدامی زند و مقابله جدی با قلدری آمریکایی‌ها داشته باشد.

باید نخست وزیر رژیم صهیونیستی این تذکر را جدی بگیرد که همه این نفتکش‌ها که از ایران خارج می‌شود، نفتکش‌های مشروع و قانونی می‌باشند و هرگونه حمله و یا حتی جلوگیری از حرکت این نفتکش‌ها تعدی به قوانین بین‌المللی محسوب می‌شود.

اساسا در شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران که به اوج اقتدار نظامی و سیاسی در منطقه رسیده است، اگر تهدیدی از سوی رژیم منحوس صهیونیستی به نفکش‌هایی ایرانی روی دهد واکنش سختی را از سوی نظام اسلامی ایران شاهد بوده و با سیلی محکمی مواجهه خواهند شد. چنانکه صهیونیست‌ها در جنگ‌ها نیابتی که در سوریه انجام داده بودند بارها سیلی‌های محکمی از جبهه مقاومت خورده بودند و اگر هم در سوریه حملاتی را انجام دادند و تاکنون پاسخی دریافت نکردند به این دلیل بوده که مدافعان حرم و مستشاران جمهموری اسلامی ایران در سوریه حکم مهمان را دارند و ارتش و دولت سوریه وظیفه پاسخ به این حملات را خواهد داشت، ولی سران رژیم کودک کش اسرائیل اطمئینان قلبی دارند خود را باید برای پاسخ‌گویی هرچه سریعتر آماده کنند و این ماجرا تا نابودی اشغالگران ادامه خواهد داشت.

دانیال بصیر

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=19515

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *