نفرت بیش از حد آلمانی‌ها نسبت به صهیونیست‌ها
آلمانی‌ها صد برابر از مردم ایران بیشتر نسبت به یهودی‌ها و صهیونیست‌ها تنفر دارند. ریشه این همه کینه و نفرت را باید در فشارها و بی‌احترامی‌های صورت گرفته در حق مردم آلمان جستجو کرد. آلمان تاکنون صدها میلیون غرامت بابت حادثه هولوکاست به بازماندگان این حادثه پرداخت کرده است. امروزه نیز یهودیان مقیم آلمان از امتیازاتی برخوردار هستند که هیچ شهروند آلمانی از آن‌ها برخوردار نیست.پایگاه صهیون پژوهی خیبر، «ایران‌هراسی» پروژه‌ای است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در دستور مخالفان این انقلاب قرار گرفت و در توافق‌های دوجانبه آمریکا با کشورهای عربی نمایان شد. پس از ماجرای معروف ۱۱سپتامبر در آمریکا، پروژه «اسلام‌هراسی» نیز به پروژه «ایران‌هراسی» اضافه شد تا جبهه استکبار بتواند با تهدیدهای حکومت استکبار بر جهان مقابله کند.

حادثه ۱۱ سپتامبر در حقیقت فرصتی را برای ایالات متحده ایجاد کرد تا به سمت خاورمیانه حمله کرده و منافع خود را از طریق حمله نظامی پیگیری کند. از سال ۲۰۰۱م. به بعد اسلام‌هراسی توسط دشمنان اسلام به کار گرفته شد تا از این طریق مانع از پیش‌روی انقلاب اسلامی در جهان شوند.

دو پروژه اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی

دشمنان انقلاب اسلامی با به‌کارگیری دو پروژه اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی در تلاش هستند تا ذهنیت مردم جهان را نسبت به جمهوری اسلامی که نماد اسلام و تشیع در جهان است را تغییر دهند. حملات تروریستی که گاهاً در سطح اروپا علیه مسلمانان انجام می‌گیرد نمونه‌ای از بدبین شدن افکار عمومی غرب و اروپا نسبت به مسلمانان بر اثر تبلیغات غیرواقعی رسانه‌های صهیونیستی است.

تفکر انقلاب اسلامی در طی سالیان اخیر در سطح جهان به شکل فزاینده‌ای گسترش پیدا کرده است. برای مثال «شیخ زکزاکی» با تأثیر از امام خمینی (ره) موفق شد تعداد زیادی از مردم نیجریه را به دین اسلام دعوت کرده و پاسخ مثبت دریافت کند.

مسئله جذب شدن افکارعمومی جهان به تفکر انقلاب اسلامی که با منافع جبهه استکبار در تعارض است، دلیلی شد تا مستکبرین برای از بین نرفتن پادشاهی خود بر افکار عمومی، پروژه‌های ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی را با قدرت در جهان و به خصوص در اروپا پیگیری کنند. دلیل اهمیت این دو طرح برای جبهه استکبار این است که مستکبرین با موفقیت در پیش‌برد این پروژه‌ها می‌توانند به بقایای حکومت و سلطه خود بر منابع انسانی، مالی و انرژی جهان امیدوار باشند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به جهت بررسی دیدگاه افکار عمومی مردم اروپا نسبت به جمهوری اسلامی ایران مصاحبه‌ای با یکی از ایرانیان مقیم کشور آلمان انجام داده است. در ادامه متن مصاحبه تقدیم می‌گردد.

پایگاه صهیون پژوهی خیبر: شما به عنوان یک شهروند که در آلمان زندگی می‌کند، فضای رسانه‌ای و سیاسی اروپا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در ابتدا باید بگویم آنچه در مطبوعات اروپایی منتشر می‌شود و آنچه که به گوش مردم می‌رسد با تفکرات اصلی مردم اروپا متفاوت است. در اکثر کشورهای اروپایی مطبوعات، رسانه‌ها و تبلیغات تحت کنترل صهیونیست‌ها هستند. آلمان نیز از این شرایط مستثنی نیست و اقشار مختلف مردم این کشور اعم از دانشجو، کارمند، افراد تحصیل‌کرده و مردم عادی، همه اطلاعات خود را از طریق رسانه‌هایی دریافت می‌کنند که تحت سیطره صهیونیست‌ها هستند. در حقیقت اروپایی‌ها در میان رسانه‌های متعدد صهیونیستی گرفتار شده‌اند و تنها اخبار باب‌میل آن‌ها را دریافت می‌کنند.

مردم آلمان و به طور کلی اروپایی‌ها نسبت به مردم آمریکا بسیار روشنفکر هستند و آگاهی بالایی دارند. من به عنوان کسی که در اروپا زندگی می‌کنم، با افراد زیادی ارتباط دارم و با مردم اروپایی هم‌کلام هستم، با جرأت می‌گویم بیش از ۹۰% از مردم آلمان نسبت به اوضاع رسانه‌ای و سیاسی کشور خود ناراضی هستند. در کشور فرانسه نیز دوستان من همین دیدگاه را دارند و نسبت به شرایط معترض هستند.

نکته جالب و مهم دیگر این است که طبقه روشنفکر اروپایی، با اخباری که در فضای اروپا منتشر می‌شود آشنایی دارند و از تبلیغاتی بودن این اخبار آگاه هستند. اما به طورکلی فضای اروپا به شکلی است که تنها اخباری از رسانه‌ها منتشر می‌شود که یک‌طرفه و برعلیه جمهوری اسلامی باشند. درحقیقت رسانه‌ها فضایی در غرب و به ویژه اروپا پدید آورده‌اند که مردم دائماً اخبار و مطالب ضدایرانی را دریافت می‌کنند.

  • نفرت بیش از حد آلمانی‌ها نسبت به یهودیان و صهیونیست‌ها

مردم ایران میان صهیونیسم و یهودیت تفاوت قائل هستند و فقط از صهیونیست‌ها نفرت دارند و یهودیان واقعی را محترم می‌شمارند؛ اما مردم آلمان هم از یهودیان و هم از صهیونیست‌ها شدیداً نفرت دارند. شاید بتوان گفت آلمانی‌ها صد برابر از مردم ایران بیشتر نسبت به یهودی‌ها و صهیونیست‌ها تنفر داشته باشند.

ریشه این همه کینه و نفرت را باید در فشارها و بی‌احترامی‌های صورت گرفته در حق مردم آلمان جستجو کرد. آلمان تاکنون صدها میلیون غرامت بابت حادثه هولوکاست به بازماندگان این حادثه پرداخت کرده است. امروزه نیز یهودیان مقیم آلمان از امتیازاتی برخوردار هستند که هیچ شهروند آلمانی از آن‌ها برخوردار نیست.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر: چرا مردم اروپا که نسبت به سلطه صهیونیست‌ها بر سیاست و رسانه‌های اروپایی ناراضی هستند، اقدام خاصی انجام نمی‌دهند؟

مشکلی که وجود دارد این است که فضای کشورهای اروپایی به شکلی است که کسی جرأت اعتراض علنی به سیاست و عملکرد کشور خود را ندارد. برای مثال، امکان ندارد کسی در تلویزیون آلمان نسبت به صهیونیست‌ها انتقاد کند و هیچ‌گاه چنین اتفاقی در آلمان رخ نمی‌دهد.

به طوری کلی فضایی بر اروپا غالب شده که همه مردم از انتقاد به صهیونیست‌ها ترس دارند. بنابراین هیچ‌گونه اعتراض علنی در اروپا نسبت به صهیونیست‌ها رخ نمی‌دهد؛ مگر این‌که مردم اروپا در جمع‌های خصوصی و دوستانه به بحث درخصوص سیاست‌های کشور خود و سلطه صهیونیست‌ها بر رسانه و سیاست غرب صحبت کنند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر: همانطور که اشاره فرمودید، همه اخبار و تبلیغات در غرب و اروپا به جهت تخریب وجهه جمهوری اسلامی منتشر می‌شوند. به نظر شما بهترین راهکار برای ترمیم چهره ایران نزد افکار عمومی اروپا چیست؟

به نظر من بهترین سفرای ایران و کسانی که‌ می‌توانند وجهه واقعی ایران و ایرانی را به اروپایی‌ها معرفی کنند، ایرانیانی هستند که در اروپا زندگی می‌کنند. البته افرادی هستند که نسبت به کشور و میهن خود خیانت‌کار هستند، اما ایرانی‌های بسیاری در اروپا زندگی می‌کنند که این قابلیت را دارند که واقعیت برای آن‌ها بیان و تبیین شود و آن‌ها نیز نسبت به روشنگری افکار مردم اروپا بپردازند.

متأسفانه ایرانیانی که در اروپا متولد شده‌اند و یا مدت زیادی است که در کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند، نسبت به ایران و سیاست‌های ایران بدبین هستند؛ چراکه رسانه‌های غربی دائماً در حال معرفی ایران به عنوان یک کشور خشن و تروریست هستند و در عوض همین رسانه‌ها سیاست‌های کشورها و نظام‌های غربی را انسان‌دوستانه به تصویر می‌کشند.

البته غالباً قشر عادی مردم اروپا تحت‌تأثیر رسانه‌ها قرار دارند. ایرانیان و اروپایی‌هایی که جزو طبقه روشنفکر و تحصیل‌کرده هستند، با سیستم رسانه‌ها و تبلیغات علیه ایران کاملاً آشنا هستند. اما قشر عادی مردم اروپا تحت‌تأثیر رسانه‌های صهیونیستی قرار دارند و از سیاست‌های واقعی ایران آگاه نیستند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر: شما به عنوان یک ایرانی مقیم آلمان، تاکنون اقدامی در راستای تغییر وجهه ایران نزد افکار عمومی اروپا انجام داده‌اید؟

من به واسطه ارتباطاتی که در کشورهای اروپایی نظیر بلژیک، آلمان، سوئد و فرانسه دارم، چندین مدیر و تاجر را به همراه خودم به ایران آورده‌ام. برای مثال خانم «مارسیناس کیلمیس» که هم اکنون جزو مقامات بلندپایه «صندوق بین‌المللی پول» هستند، قبل از سفر به ایران ذهنیت بدی نسبت به ایران داشتند. ایشان احساس می‌کردند ایران کشوری با توصیف‌هایی است که دائماً در غرب منتشر می‌شود.

اما پس از این‌که خانم «کیلمیس» وارد ایران شدند و امنیت ایران، مهمان‌نوازی ایرانی‌ها را دیدند و در چندین جلسه سیاسی حضور پیدا کرد، به یکی از عاشقان و بزرگ‌ترین سفیر ایران در آلمان تبدیل شد و هم اکنون در جمع‌های مختلف سیاسیون و مردم آلمان به تبلیغ چهره واقعی جمهوری اسلامی و مردم ایران می‌پردازد.

تلاش‌های خانم «کیلمیس» موجب شد تا دیدگاه بیش از ۵۰ نفر از مقامات بانفوذ اروپایی که صاحب پست‌های کلیدی هستند نسبت به ایران تغییر کند.

آقای «کاندل» که شهرداری شهر «نیس» و ریاست ژاندارمری در فرانسه را در کارنامه دارند، دیگر مقام سیاسی اروپایی بود که به واسطه من به ایران سفر کرد. ایشان همچنین جزو سیاستمداران راست‌گرا و نسبتاً جوان در عرصه سیاسی فرانسه است که پیروزی حزب آن‌ها می‌تواند تأثیرات زیادی در اروپا و فرانسه برجای گذارد.

ایشان نیز پس از سفر به ایران، دیدگاهی که نسبت به جمهوری اسلامی داشتند به کلی تغییر کرد و به زمره طرفداران ایران در اروپا پیوستند. اخیراً و پس از آن‌که چند کشتی در محدوده خلیج‌فارس آتش گرفت، آقای «کاندل» در صفحه فیسبوک خود به حمایت از ایران پرداخت.

ایشان در گوشه‌ای از متن خود نوشته بود:

«ما هیچ با ایرانی‌ها مشکلی نداریم؛ چه زمانی می‌خواهیم چشمان خود را باز کنیم و واقعیات را ببینیم؟ کدام ایرانی و شیعه‌ای تاکنون عملیات تروریستی در اروپا انجام داده است؟ ایرانی‌ها تاکنون خواستار روابط مثبت و تجاری با اروپا بودند و هیچ‌گونه خطری در اروپا به وجود نیاورده‌اند».

همچنین آقای «کاندل» در سایر متن‌های خود در حمایت از ایران به ماجرای پول‌هایی که عربسان سعودی برای توسعه تفکر وهابیت در اروپا می‌کند، اشاره کرده و خواستار برخورد با عربستان شده بود؛ چراکه این رژیم سعودی است که با توسعه تفکر وهابیت، پیروان مسیحیت، یهودیت و تشیع را کافر و مشرک معرفی کرده و باعث نفرت‌افکنی علیه غیر وهابی‌ها و بروز ناامنی در جهان می‌شود.

نکته جالب اینجاست که آقای «کاندل» در طی سالیان اخیر بیش از ۱۰۰ مطلب در حمایت از مردم و کشور ایران منتشر کرده است. دلیل حمایت ایشان به عنوان یک سیاستمدار فرانسوی از ایران این است که یک جمعی از ایرانیان به این فکر افتادند تا یک سیاستمدار اروپایی را به ایران دعوت کرده و چهره واقعی ایران را به او نشان دهند.

ایشان هم پس از حضور در ایران و بعد از این‌که از نزدیک با مردم ایران آشنا شد، رویکرد خود نسبت به ایران را تغییر داد و متوجه شد که جمهوری اسلامی دشمن فرانسه نیست، بلکه حاکمیت فرانسه درحال دشمنی کردن با جمهوری اسلامی است.

بنابراین جذب سیاستمداران و افراد صاحب نفوذ اروپایی موقعیت‌های مناسبی هستند که می‌توان از این طریق افکار عمومی مردم و قشر نخبگان و سیاستمدارن اروپایی را نسبت به مردم و حکومت جمهوری اسلامی تغییر داد.

ژنرال «کریستوف گُمارت» که چند سالی ریاست اطلاعات ارتش فرانسه را برعهده داشت و چندین ژنرال دیگر که از دوستان آقای «کاندل» هستند، دیگر افراد صاحب منصب اروپایی هستند که رویکردی مغایر با سایر سیاستمدارن اروپایی داشته و در واقع نگاه مثبتی نسبت به ایران دارند.

  • راهکارهایی برای تغییر وجهه ایران نزد اروپایی‌ها

زندگی چندین ساله من در اروپا و تجربیات من نشان می‌دهد ثمره‌ی ارتباط با افکار عمومی و تلاش برای تأثیرگذاری بر اذهان مردم اروپا از تلاش برای برقراری رابطه با دولت‌های دست‌نشانده اروپایی بیشتر است.

جمهوری اسلامی امروز در خاورمیانه از نفوذ خاصی بهره‌مند است و همین نفوذ و محبوبیت در اروپا نیز قابل تحقق است؛ اما به شرطی که ایرانیان مقیم اروپا و تمامی افرادی که ضدصهیونیست هستند، سازماندهی شوند و تلاش کنند تا چهره‌ای که رسانه‌های صهیونیستی برای ایران در اروپا جعل کرده‌اند را تغییر دهند.

برگزاری همایش‌ها از جمله بهترین راهکارهایی است که می‌توان از آن بهره گرفت. همچنین دعوت کردن از اقشار مختلف سیاستمداران، نخبگان و تحصیل‌کردگان اروپایی برای حضور در ایران می‌تواند تأثیر بسزایی در تغییر دیدگاه اروپایی‌ها نسبت به ایران داشته باشد.

اروپایی‌هایی که به ایران سفر می‌کنند، پس از بازگشت به کشور خود تجربیات و نکات مثبت و جذابی که در خصوص ایران به همراه دارند را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک می‌گذارند. بنابراین نخبگان، سیاستمداران و هر فردی از اقشار مختلف اروپا که به ایران سفر کند می‌تواند بهترین و مؤثرترین سفیر ایران در اروپا باشد.

دشمنان جمهوری اسلامی امروز با هزینه‌های چندین میلیارد دلاری سعی دارند وجهه جمهوری اسلامی را در جهان تخریب کنند، اما ما می‌توانیم با استفاده از راهکارهای فوق و با کم‌ترین هزینه‌ی ممکن، یک لابی قدرتمند در میان مردم اروپا شکل دهیم و چهری واقعی ایران و جمهوری اسلامی را برای مردم اروپا و دنیا به تصویر بکشیم.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر: ممنون از توضیحاتی که ارائه فرمودید.