نفوذگران در سایه - خیبر

معرفی شخصیت آمنون نتصر:

نفوذگران در سایه

۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۷
خیبر/نفوذ/جریان سازی/اسرائیل/صهیونیسم/یهود/مقاومت/ایران/خیانت/

هیچگاه نباید از شخصیت‌های کمتر معروف در عرصه‌های علمی غافل ماند. گاهی اوقات تاثیر این دست آدم‌ها در دوران خودشان بیشتر از بزرگان قوم بوده است و در دیدگان نبودن برای آن‌ها امتیاز بالایی برای نفوذ، انحراف جریان و یا حتی جریان سازی برای نابودی ارزش‌های جوامع مختلف می‌باشد.   

به گزارش سرویس تاریخ پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، هیچگاه نباید از شخصیت‌های کمتر معروف در عرصه‌های علمی غافل ماند. گاهی اوقات تاثیر این دست آدم‌ها در دوران خودشان بیشتر از بزرگان قوم بوده است و جریان سازی آنها از صدها انسان معروف، نمود بیشتری نسبت به دیگران دارد.

آمنون نتصر در سال ۱۳۱۳ خورشیدی (۱۹۳۴ میلادی) در شهر رشت متولد شده و در جوانی به اسرائیل مهاجرت کرده است. وی لیسانس خود را در رشته‌های خاورمیانه و امور بین‌المللی از دانشگاه عبری اورشلیم و فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته‌های ایران شناسی، زبان‌های هند و اروپایی، زبان و ادبیات سامی از دانشگاه کلمبیا در نیویورک گرفته است. او از سال ۱۹۷۰ میلادی تا به امروز استاد کرسی ایران شناسی در دانشگاه عبری اورشلیم است.

آمنون نتصر عضو هیات تحریریه دانشنامه ایرانیکا، نویسنده دائمی مقالات درباره ایران در سالنامه دانشنامه یهودی و دایره‌المعارف ۳ جلدی عبری، عضو سنای دانشگاه عبری اورشلیم، عضو هیات مشاوران و اندیشمندان اسرائیل در امور یهودیت و یهودیان جهان وابسته به گروه خانه رئیس جمهور اسرائیل، عضو موسسه علمی اروپایی ایرانولوژی و عضو موسسه پژوهشی در امور ایران و بسیاری از موسسات و سازمان‌های علمی و فرهنگی بین‌المللی دیگر است (یهودیان ایرانی در تاریخ معاصر، ج۱، ص۳۱)

وی در تدوین کتبی همچون پادیاوند سه جلد، Irano Judaica و منتخبی از اشعار یهودیان ایرانی  دست داشته است و دارای مقالات متعدد در همین عرصه می‌باشد.

وی درباره تاریخ نگاری حبیب لوی نوشته است: «این اشارات موجز، ما را به یکی از حماسه‌های قرن بیستم می‌کشاند که قهرمان آن حبیب لوی است[۱]»

[۱] حبیب لوی، تاریخ جامع یهودیان ایران، بنیاد فرهنگی حبیب لوی، ۱۹۹۷، ص۳۱

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=9091

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

معرفی کتاب