نفوذ صهیونیسم در مطبوعات - خیبر

معرفی کتاب نفوذ صهیونیسم در مطبوعات:

نفوذ صهیونیسم در مطبوعات

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۹:۱۴
طلا/قدرت/رسانه/کتاب/صهیونیسم/امپراطوری/روچیلد

کتاب نفوذ صهیونیسم در مطبوعات به قلم میرابوالفتح دعوتی، در ۲۹ قالب به مخاطب ارائه گردید است. این فصول شامل یک مقدمه در ابتدا و یک خاتمه در آخر است و در بقیه موارد حول موضوع کتاب بحث می‌شود.

به گزارش پابگاه تحلیلی صهیون‌پژوهی خیبر، کتابی که درصدد معرفی آن هستیم، نفوذ صهیونیسم در مطبوعات به قلم میرابوالفتح دعوتی نگاشته شده است. کتاب مذبور توسط نشر ایام در پاییز سال ۱۳۷۶برای اولین بار در هزار تیراژ به چاپ رسید. مباحث این کتاب در قالب ۲۹ فصل به مخاطب ارائه شده است. این فصول شامل یک مقدمه در ابتدا و یک خاتمه در آخر است و در بقیه موارد حول موضوع کتاب بحث می‌شود.

  • مقدمه

نویسنده از علت نفوذ صهیونیسم در مطبوعات سخن به میان آورده و معتقد است این نفوذ یهودیان برای رسیدن به هدفی است و آن هدف، کنترل اذهان و افکار عمومی جهت برپایی دوباره دولت یهودی – صهیونیستی اسرائیل است.

یهودیان با به دست گرفتن مطبوعات توانستند از یهود یک چهره مظلوم و مورد ستم واقع شده ترسیم کنند و با القای آن به دیگر ملت‌ها تجاوز خود به فلسطین را موجه سازند. از دیگر سو سعی کردند فلسطین را منطقه‌ای بی سرنشین جلوه دهند؛ فلذا فلسطینیان را اقوامی بی‌تمدن و چادر نشین معرفی کردند. همه این القائات رسالتی بود بر دوش مطبوعاتی که یهود بر آن تسلط داشت و چه خوب توانست این رسالت را به نحو احسنت انجام دهد.

میرابوالفتح دعوتی منظورش از این نوشته را این‌گونه بیان می‌کند: خفتمو«نوشته حاضر بررسی نسبتا فشرده و کوتاهی از تسلط و نفوذ صهیونیسم بر وسائل اعلام و اخبار جهانی و نفوذ آنان در سازمان‌های بین‌المللی و پارلمان‌های دولتی و سلطه آنان بر اکثر سیاستمداران در نقاط مختلف جهان به منظور شناسایی توانایی‌ها و وسایل و ابزار دشمن است، در نهایت به منظور خنثی سازی این آثار زشت و خطرناک، توسط انسان‌های مسئول متعهد و مجاهد و مومن.

دو فصل اول به بررسی تاریخچه‌ اسرائیل می‌گذرد و اصل تفکر تاسیس حکومتی وابسته به غرب در قلب جهان را متعلق به سردمداران انگلیسی می‌داند. چنانکه می‌گوید: «هرچند ناپلئون بناپارت اولین کسی است که اندیشه تشکیل یک مرکز یهودی را در فلسطین پیشنهاد داده است، لیکن در حقیقت فکر تسلط بر آبراهه سوئز و ایجاد یک پایگاه نظامی متعهد به غرب، قبل از ناپلئون در اذهان سردمداران انگلستان وجود داشته است.

به خصوص در جنگ استقلال در آمریکا و از دست رفتن بسیاری از زمین‌ها، خانه‌ها و ما یملک انگلستان در قاره جدید و راه یافتن به منافع سرشار هندوستان، متوجه آبراهه سوئز و برقراری رابطه با هند و آسیا از طریق دریای مدیترانه و دریای احمر شده و اندیشه نفوذ در خاورمیانه و یافتن همپیمانانی در سرزمین‌های اسلامی افتاد که به طور قطع این گروه نفوذی همان اقلیت یهود موجود در حکومت عثمانی و ساکن در فلسطین و سایر نقاط بودند.»

 

طلا/قدرت/رسانه/کتاب/صهیونیسم/امپراطوری/روچیلد

 

امپراطوری طلا

در فصل‌های بعدی نگارنده کیفیت رابطه یهود با مطبوعات و رسانه را بیان می‌کند و توجه به کلمات خود بزرگان یهود، ملازمت یهود با مطبوعات را همیشگی می‌داند به طوری که وجود سرزمینی به نام یهود مشروط به فعالیت مطبوعاتی است که توجیه‌گر سابقه زشت و اعمال ظالمانه این رژیم باشد. در ادامه اقوالی از بزرگان یهود نقل می‌شود که دال برهمین مطلب است:

«در سال ۱۸۶۹ میلادی در کنفرانسی که در شهر پراگ برگزار شد، خاخام یهودی راشورن گفت: درحالی‌که تسلط بر طلا قدرت اول ما از طریق سلطه بر جهان می‌باشد، دومین وسیله ما باید تسلط بر مطبوعات جهانی باشد.

یهودیان در راه رسیدن به آرمان خود مانعی بزرگ داشتند؛ وجود حکومتی اسلامی یا همان دولت عثمانی آن مانع بزرگ بود. آنان برای از میان برداشتن این مانع به همان حیله قدیمی‌شان یعنی نفوذ در سطح مقامات عالی رتبه متوسل شدند. برای این منظور افرادی را در نهادهای سیاست‌گذاری این کشور گماشتند و با ترفندهایی، عثمانی را به سوی انحطاط کشاندند.

این ترفندها عبارتند از: ایجاد فرقه‌های و دین‌های نوظهور، ترویج تفکرات ناسیونالیستی در هر یک از بلاد این حکومت همچون پان عربیسم و …، دامن زدن به اختلاف‌ها، گسترش فساد در جامعه و تصیم‌گیران و تصمیم‌سازان جامعه.

مراکز کاتولیکی جهان نیز از رسوخ عوامل یهودی در امان نمانده‌اند، به طوری که می‌نویسد: «صهیونیسم در مراکز کاتولیکی جهان که از ایتالیا و واتیکان سازماندهی می‌شوند، نفوذ و حضور آشکار دارند. هم اکنون در کانال دو تلویزیون دولتی ایتالیا به طور مستمر و هفتگی زبان عبری تدریس شده، اصول مذهب یهود تعلیم داده می‌شود، بسیاری از کاردینال‌ها و کشیش‌ها اکنون به مبلغین یهود تبدیل شده‌اند.

امروزه بر بسیاری روشن است که یکی از متنفذهای صهیونیست یهودی، ایالات متحده آمریکاست. نگارنده کتاب دو علت برای این مطلب (نفوذ یهودیان در آمریکا) ذکر می‌کند:

اول: حضور یهودیان در شهرهای بزرگ آمریکا به طوریکه در شهر نیویورک یهودیان زیادی حضور دارند.

دوم: استقرار یهودیان در شهرهای صنعتی، اقتصادی و اشتغال به مشاغل حساس

 

طلا/قدرت/رسانه/کتاب/صهیونیسم/امپراطوری/روچیلد

 

قدرت رسانه

از دیگر مطالبی که نگارنده از آن پرده برداری می‌کند نقش صهیونیسم در جنگ جهانی اول و دوم است. روسیه تزاری و شوروی، جنوب آفریقا، آمریکای لاتین، آرژانتین و بزریل، کشورهایی هستند که به عنوان مقصد مهاجرت‌های یهودی قرار گرفته‌اند و نویسنده نیز به شرح فعالیت‌های آنان در این ممالک می‌پردازد.

فعالیت‌های یهودیان در هر یک از این مناطق با هدف فساد انگیزی و گسترش فقر مردم و انتشار فتنه و آشوب در جامعه بوده است. تسلط بر مطبوعات و خبرگزاری‌های جهانی از جمله گام‌هایی است که صهیونیسم بین‌الملل، جهت سلطه بر افکار عالَم برداشته است.

دوام رژیم جعلی اسرائیل وابسته به مشروعیت داشتن نزد افکار عمومی است، فلذاست که یهودیان سعی دارند در این مراکز خبری نفوذ کرده تا خبرهایی به کل جهان مخابره شود را خودشان تنظیم کنند و بدین گونه ذهنیت مردم همانطوری جهت دهی می‌شود که سرمایه‌داران صهیونیست می‌خواهند.

در ادامه شبکه‌های تلویزیونی ذکر می‌شود که در راستای اهداف یهودیان مشغول به کار هستند. پس از آن ابوالفتح ادعا می‌کند که بالغ بر نود درصد از مجموع افرادی که در صنعت فیلم‌سازی مشغول به کار هستند، یهودی مسلک‌اند. وی نام بزرگترین شرکت‌های اصلی فیلم‌سازی را می‌آورد که همگی در تملک یهودیان می‌باشند. این شرکت‌های عبارتند از: «فوکس، گولدین، مترو، اخوان وارنر، پارامونت»

حوزه‌ای دیگر که یهودیان از قدیم الایام در پی استیلا یافتن بر آن بودند، حوزه تئاتر است. به طوری که قدیمی‌ترین تئاترهای انگلستان در مالکیت یهودیان بوده و هست. در این عرصه نیز در بایکوت قرار گرفتن فعالیت‌های ضد صهیونیستی، ملموس است.

استفاده از ابزارهای علمی و تربیت روشنفکران و متفکران، راهبردی کارگشا برای صهیونیسم است. آنان به وسیله مستشرقین تعلیمات‌شان را به جوامع شرقی منتقل می‌کنند به طوری که مبلغ‌های یهودی (مستشرقین) به بهانه کلاس‌های به اصطلاح علمی و کاوش‌های تاریخی آموزه‌هایی را که از اساتید مسیحی و صهیونیستی شان آموخته‌اند به شاگردان می‌آموزند.

در اینجا نویسنده از مجامع فرهنگی نام می‌برد که تحت نفوذ صهیونیست یهودی‌اند؛ مجامعی چون: سازمان ملل متحد، شورای امنیت، سازمان تغذیه و کشاورزی، مرکز اطلاعات و معلومات سازمان ملل متحد، موسسه بازرگانی جهانی، شعبه بخش‌های داخلی سازمان ملل متحد، موسسه دولتی پناهندگان، سازمان یونسکو، صندوق جهانی پول، سازمان بهداشت جهانی، سازمان نورنبرگ.

زنان، حربه‌ای کارآمد به دست یهودیان هستند که با استفاده از جاذبه جنسی که دارند برای یهودیان اقدام به جاسوسی می‌کنند.

در قسمت‌های پایانی کتاب تاریخچه‌ حضور یهود و فعالیت‌هایی که آنان در دوران پادشاهان مختلف ایران داشتند بررسی می‌شود. برخلاف دوره صفویه در زمان شاهان قاجار از حضور یهودیان استقبال به عمل آمد و این حضور در دوره رضا شاه به اوج خود رسید. به عنوان نمونه موسسه‌های فرهنگی تاسیس شد که در واقع برای یهودیان کمک‌های مالی گردآوری می‌کرد؛ موسسه فرهنگی الیاس از این دست موسسات است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=2978

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *