نقشی کهن در انحراف ادیان - خیبر

کتاب 555 بخش سوم:

نقشی کهن در انحراف ادیان

۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۲۳
خیبر/مسیحیت/یهودیت/صهیونیسم/اسرائیل/مسیح/بازیچه/داعش/

در سال ۱۶۵۵ «شابتای زوی در بنادر غربی عثمانی ظهور کرد. نخست ادعا کرد که مسیح است ولی مدتی بعد در زندان عثمانی ادعای خدایی نمود. کمی بعد به اسلام گروید. پیروان شابتای یهودیانی بودند که به بازار او رونق می‌دادند. سیر تکوین ماجرای شباتای زوی و دعاوی او و ترکیب پیروانش، پیش نمونه ظهور سه «پیامبر دروغین» و نامدار در دو سده پسین شد.

به گزارش سرویس تاریخ پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، در سال ۱۶۵۵ «شابتای زوی در بنادر غربی عثمانی ظهور کرد. نخست ادعا کرد که مسیح است ولی مدتی بعد در زندان عثمانی ادعای خدایی نمود. کمی بعد به اسلام گروید. پیروان شابتای یهودیانی بودند که به بازار او رونق می‌دادند …، با گروش شابتای به اسلام پیروان یهودی او نیز مسلمان شدند و چون مارانوهای مسیحی، فرقه‌ای از یهودیان مخفی را در جهان اسلام بنیان نهادند که «دونمه» نامیده می‌شوند.

سیر تکوین ماجرای شباتای زوی و دعاوی او و ترکیب پیروانش، پیش نمونه ظهور سه «پیامبر دروغین» و نامدار دیگر در دو سده پسین است؛ «یاکوب فرانک» در شرق اروپا، «نمود» در هند و «علی محمد باب» در ایران. ظهور شابتای زوی مقارن با دوران سلطان محمد چهارم عثمانی -۱۶۴۸ تا ۱۶۸۷- (۱۰۵۸ تا ۱۰۹۹ ه.ق)، اواخر سلطنت شاه عباس دوم صفوی و اوائل سلطنت شاه صفی دوم -۱۶۴۲ تا ۱۶۶۶ تا ۱۶۹۴- (۱۰۵۲ تا ۱۰۷۷ تا ۱۱۰۶ ه.ق) در ایران است.»

دقیقاً به دلیل تبلیغات کانون مقتدر زرسالاران آمستردام بود که از تابستان ۱۶۶۵ داستان خروج شابتای زوی، آمیخته به افسانه‌ای تحریک کننده مسیحایی از طریق آمستردام در انگلستان و سراسر اروپا پخش شد. گفته می‌شد: «اسباط ده گانه بنی‌اسرائیل خروج کرده‌اند، مکه را تصرف نموده و اکنون با سپاهیان خود در صحرای عربستان عازم اشغال ایرانند. از این زمان نویسندگان یهودی مارانو و چاپخانه‎های هلند و ایتالیا تکاپوی شدید را آغاز کردند.»

 

خیبر/مسیحیت/یهودیت/صهیونیسم/اسرائیل/مسیح/بازیچه/

 

مسیحیت بازیچه دست یهود

مرگ اسحاق لاپیرر: «در سده هفدهم نیز گروهی از یهودیان مخفی در صفوف کشیشان مسیحی –کاتولیک و پروتستان- حضور داشتند و در این کسوت به تبلیغ آرمان‌های زرسالاران یهودی به ویژه تهاجم به شرق اسلامی و بازگشت یهودیان به «ارض موعود» ادامه می‌دادند. اسحاق لاپیرر -۱۵۹۴ تا ۱۶۷۶- یک نمونه برجسته از این گروه است.

لاپیرر مورد علاقه برخی حکمرانان اروپا به ویژه کریستینا ملکه سوئد بود. دایره‌المعارف یهود لاپیرر را «پدر صهیونیسم» می‌خواند. لاپیرر می‌گفت: باید به جستجوی «اسباط گمشده» پرداخت و قوم بنی‌اسرائیل را گرد آورد، زیرا ظهور مسیح برای دیدار آنان خواهد بود. آنگاه باید مسیحیان و یهودیان متحد شوند و به کمک پادشاه فرانسه سرزمین صهیون را تسخیر کنند. احیا دولت صهیون در فلسطین راه پیروزی نهایی مسیحیان را بر مسلمانان هموار خواهد کرد و امپراطوری جهانی پدید خواهد ساخت که مرکز آن در اورشلیم است.»

در سده نوزدهم، مخالفت با الیگارشی زرسالار یهودی در میان مردم اروپا یک پدیده جدی بود. این مبارزه از سوی دو جناح جریان داشت. کاتولیک‌ها و سوسیالیست‌ها. مردم کاتولیک اروپا به ویژه در فرانسه، در بخش مهمی از سده نوزدهم جنگ‌های خانمان سوز اروپا و مصائب ناشی از آن را دسیسه‌های زرسالاران یهودی می‌دانستند که برای تحقق سلطه مالی و سیاسی خویش بر طریقت‌ها و سازمان‌های مخفی ماسونی چنگ انداخته‌اند.

رابطه پاپ و زرسالاران یهودی نیز در دو مقطع از سده نوزدهم تیره بود. یکی در سال‌های ۱۸۲۳ تا ۱۸۷۰ به ویژه در دوران پاپ پیوس نهم، دیگری در سال‌های ۱۸۷۸ تا ۱۹۰۳ یعنی در دوران پاپ لئو سیزدهم. در طول سده نوزدهم، پاپ ۱۵ بار علیه فراماسونری اطلاعیه صادر کرد. پاپ (لئو سیزدهم) اشاره می‌کند که در ۱۵۰ سال اخیر، فرقه‌ ماسون‌ها به طرز غیر منتظره‌ای رشد کرده و چنان نیرومند شده که هم اکنون به نظر می‌رسد قدرت فائقه در دولت‌ها است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=9445

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *