هزینه بسیار سنگین خواهد بود! - خیبر

پیام تصویری حزب الله به اسرائیل:

هزینه بسیار سنگین خواهد بود!

۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۶:۳۴

در جنگ آینده جبهه داخلی به صورت بیسابقهای آسیب خواهد دید ولی بیشترین حساسیت متوجه پایگاههای نیروی هوایی، زیرساختهای حساس و استراتژیک اسرائیل خواهد بود و از ارتش اسرائیل خواسته میشود با قدرت تهاجمی گسترده از زمین و هوا به این تجاوز پاسخ دهد و همزمان در عرصه گستردهای اهداف تروریستی را مورد هجوم قرار دهد و به جای تعلل در تصمیمگیری؛ مانند جنگ دوم لبنان، از هجوم در عمق خاک دشمن باز نماند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از پایگاه عبری والا، حزب الله لبنان جمعه گذشته و تنها کمتر از ۲۴ ساعت پس از گزارش‌های خارجی درباره هجوم نیروی هوایی اسرائیل به جنوب سوریه، نوار ویدئویی را در راستای جنگ روانی علیه اسرائیل منتشر کرد و در آن هدفهایی را برای جنگ آینده با اسرائیل نشان داد که مورد هدف موشکهای حزب الله قرار خواهد گرفت. افزون بر آن تصاویر ماهوارهای از پایگاههای ارتش اسرائیل در جایجای خاک فلسطین اشغالی منتشر کرد. این ویدئو حکایت از این پیام داشت که جنگ آینده با حزب الله کاملا با جنگ غزه متفاوت است.

به گزارش این پایگاه عبری، لیست اهدافی که حزب الله ارائه کرده شامل پایگاههای بالماخیم، تل نوف، رامات دافید، نیفاتیم، حتسور، مرکز اتمی دیمونا، انبارهای آمونیاک حیفا و پایگاه ستاد مشترک ارتش در تل آویو است. این پایگاه خبری در ادامه گزارش خود افزود ارتش اسرائیل همه تهدیداتی را که در لبنان علیه این کشور میشود و از طریق رسانههای مخالف منتشر میشود با جدیت زیر نظر دارد، چنانکه در آخرین بار که حزب الله ویدئویی منتشر کرد مبنی بر اینکه قصد دارد شهرکهای نزدیک مرز لبنان را اشغال کند و دبیر کل حزب الله؛ سید حسن نصرالله به صراحت از آن سخن گفت، بلافاصله نقشه منسجمی در برابر ابعاد مختلف این تهدید طراحی شد تا در صورت وخامت اوضاع امنیتی و بروز جنگ، عملی شود.

این پایگاه عبری نتیجه‌گیری کرد که با انتشار این ویدئو و تصاویر ماهواره‌ای، حزب الله پیامی با این مضمون برای اسرائیل ارسال کرده است که در صورت ادامه دشمنی با آن، حزب الله هزینه سنگینی بر اسرائیل تحمیل خواهد کرد.

در ادامه گفت: این ویدئو با سخنان صریح سید حسن نصر الله درباره حمله به جبهه داخلی اسرائیل در جنگ آینده، ارتباط مستقیم دارد؛ جایی که بیان کرد در جنگ ۷۳ درگیری در جبهه مرزی بود و مردم در تل آویو نشسته بودند و قهوه می‌خوردند و روزنامه می‌خواندند، اما در جنگ آینده هرگز این اتفاق رخ نخواهد داد.

بنا به گزارش این پایگاه عبری، به منظور درک میزان جدیت دبیر کل حزب الله، باید به حمله حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی از نوار غزه خلال ۴۴ ساعت نگریست که بیش از ۵۰۰ موشک به غرب و برخی مناطق جنوب پرتاب کردند و تعدادی از این موشک‌ها از گنبد آهنی گذشتند، ولی جنگ با حزب الله کاملا متفاوت به نظر می‌رسد، چرا که افزون بر تلاش‌های حزب الله برای دستیابی به موشکهای دقیق، ذخیره بزرگی از موشک‌های کوتاه‌برد، میانبرد و دوربرد دارد که میتواند خسارتهای فراوانی به جبهه داخلی و همچنین نیروی هوایی اسرائیل و به ویژه پایگاه‌های حساس، وارد آورد. همچنین حزب الله ذخیره بسیار بزرگتری از موشکها و راکتهای دارای کلاهک جنگی نسبت به حماس دارد که تخریب و ویرانی آن در جبهه داخلی دولت بسیار گسترده خواهد بود.

و افزود با توجه به این واقعیت، از رهبران سیاسی خواسته میشود در جنگ بعدی دستور استفاده از گنبد آهنین را در چارچوب سیاست خردمندانه و متعادل اتخاذ کنند تا ادامه کار ارتش بطور کلی و نیروی هوایی بطور ویژه امکانپذیر باشد، و ناگفته نماند که گنبد آهنین برای حمایت از شهروندان باید به صورت صحیح بکار گرفته شود.

این پایگاه عبری گزارش خود را اینگونه پایان داد که در جنگ آینده جبهه داخلی به صورت بیسابقهای آسیب خواهد دید ولی بیشترین حساسیت متوجه پایگاههای نیروی هوایی، زیرساختهای حساس و استراتژیک اسرائیل خواهد بود و از ارتش اسرائیل خواسته میشود با قدرت تهاجمی گسترده از زمین و هوا به این تجاوز پاسخ دهد و همزمان در عرصه گستردهای اهداف تروریستی را مورد هجوم قرار دهد و به جای تعلل در تصمیمگیری؛ مانند جنگ دوم لبنان، از هجوم در عمق خاک دشمن باز نماند.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=15937

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *