همکاری گوگل با اسرائیل
مت بریتین مدیر گوگل در اروپا، غرب آسیا و افریقا، در بازدید از شرکت گوگل در تل­آویو گفت: ما به نسل جدید استارتاپ­‌های اسرائیلی جهت افزایش شغل و رفاه مردم اسرائیل کمک خواهیم کرد. او افزود: گوگل منابع زیادی را صرف سرمایه­‌گذاری در بخش تکنولوژی اسرائیل کرده است. همکاری­‌های گوگل با رژیم اشغالگر صهیونیستی امر پوشیده‌ای نیست، چرا که پیش از این، گوگل نام فلسطین را از نقشه خود حذف کرده بود.پایگاه ­صهیون­ پژوهی خیبر، به گزارش سایت اسرائیلی«کالکالیس ­تک» که اخبار تکنولوژی اسرائیل را منعکس می­‌کند، مت بریتین مدیر گوگل در اروپا، غرب آسیا و افریقا، در بازدید از شرکت گوگل در تل­آویو گفت: ما به نسل جدید استارتاپ­‌های اسرائیلی جهت افزایش شغل و رفاه مردم اسرائیل کمک خواهیم کرد. او افزود: گوگل منابع زیادی را صرف سرمایه­‌گذاری در بخش تکنولوژی اسرائیل کرده است.  ما سال قبل ساختمان ۱۸۰۰ متری گوگل را در تل­آویو افتتاح کردیم. ما در اینجا برای راه‌­اندازی استارتاپ­‌های جدید امکانات و ابزارهای اولیه را مهیا می­‌کنیم. اکنون ۱۲۵۰ استارتاپ در اسرائیل فعال هستند و ما برای سه سال آینده، شش هزار استارتاپ را هدف گذاری کرده‌­ایم.

 

مت بریتین مدیر گوگل در اروپا، غرب آسیا و افریقا، در بازدید از شرکت گوگل در تل­آویو

 

همکاری­‌های گوگل با رژیم­‌اشغالگر­صهیونیستی امر پوشیده‌­ای نیست. چرا که پیش از این بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز ۱۹ ژوئن ۲۰۱۲ میلادی، در دفتر کارش با اریک ­اشمیت، مدیر­عامل وقت گوگل دیدار کرد. و جهت همکاری­‌های بیشتر رایزنی کردند.

 

۱۹ ژوئن ۲۰۱۲ میلادی، بنیامین نتانیاهو، نخست­ وزیر رژیم صهیونیستی و اریک­ اشمیت مدیر­عامل وقت گوگل

مدتی قبل نیز شرکت گوگل نام فلسطین را از نقشه «گوگل مپس» حذف کرد. این در حالی است که فلسطین عضو سازمان­ ملل­ متحد است و بر اساس قوانین بین­‌المللی به عنوان یک کشور شناخته می­‌شود. نقشه گوگل کوچکترین جزئیات در سرزمین‌‌‌‌‌های اشغالی را نمایش می‌دهد اما اطلاعاتی درباره بزرگترین شهر­‌های فلسطینی خان یونس، غزه و نابلس در این نقشه وجود ندارد. روزنامه گاردین در این باره نوشت: گوگل با این اقدام، خود را در پشتیبانی از سیاست‌های اشغالگرانه اسرائیل سهیم کرده است.

منبع:

 

https://www.calcalistech.com/ctech/articles/0,7340,L-3766973,00.html

https://www.theguardian.com/technology/2016/aug/10/google-maps-accused-remove-palestine