پذیرش درخواست اسرای فلسطینی توسط صهیونیست‌ها - خیبر

پذیرش درخواست اسرای فلسطینی توسط صهیونیست‌ها

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹

مسئولان و منابع خبری فلسطینی اعلام کردند روز گذشته (دوشنبه) نمایندگان اسرای فلسطینی اعتصاب کننده در زندان‌های رژیم صهیونیستی توانستند با مقامات اسرائیلی برای تامین خواسته‌های اسرا به توافق دست یابند.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری قدس؛ اسرای فلسطینی که از چند روز گذشته در اعتصاب غذا به سر می برند امروز دوشنبه با اداره امور زندان های رژیم صهیونیستی به توافق رسیده و قرار شده است به اعتصاب خود پایان دهند.

دفتر رسانه ای اسرا در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد: رهبران جنبش اسرا و اداره امور زندان های اشغالگران به توافق رسیده و آنها خواسته های اسرا در نبرد الکرامه ۲ را پذیرفتند.

همچنین مجد العدری سخنگوی کمیته امور اسرا و آزادگان نیز تاکید کرد نمایندگان اسرا امروز دوشنبه با اداره امور زندان های رژیم صهونیستی به توافق رسیدند.

العدره افزود نشست هایی برای گفتگو میان نمایندگان اسرا و اداره زندان ها برگزار گردید که برای چند روز در زندان ریمون به طول انجامید و در نهایت منجر به توافقی شد که بر اساس آن تلفن های عمومی در زندان ها نصب شده و اسرا می توانند ۳ روز در هفته با خانواده های خود تماس بگیرند.

وی ادامه داد همچنین این توافق بر بازگرداندن اسرایی که از بیش از ۲۰ روز گذشته در جریان سرکوب های اخیر زندانیان به زندان النقب منتقل شده اند تاکید گردیده و قرار شده است مبلغ جریمه های زندانیان از ۵۸ هزار شِکل به ۳۰ هزار شِکل کاهش یابد.

از دیگر مواردی که بر اساس این توافق انجام خواهد شد بر چیدن تجهیزات پارازیت است که کمی پس از نصب تلفن های عمومی صورت می پذیرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=20664

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *