پرفسور حاتم بازیان - خیبر

شماره سیزدهم:

پرفسور حاتم بازیان

۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۴۱

پروفسور بازیان به جمعیت پرشور اعلام کرد ، “ما اینجا نشسته ایم و گذشت زمان را نظاره می­کنیم درحالی که مردم دارند بمباران می­شوند و اکنون وقت آن رسیده که ما یک انتفاضه در این کشور داشته باشیم که اساسا دینامیک سیاسی اینجا را تغییر دهد”.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، مدتی قبل کتابی تحت عنوان “صد و یک پروفسور خطرناک” در آمریکا منتشر شد. موضوع این کتاب معرفی صد و یک پروفسور دانشگاهی است که جرم شان سخن گفتن درمورد هولوکاست و یهود در کلاسها و کتابهایشان است. در کنار انتشار این کتاب به اساتید دانشگاه‌های دیگر هشدار داده شده که چون این افراد از خط قرمزها عبور کرده‌اند نباید از آثار آنها استفاده کنید. در مجموع وقتی آزادی نامحدود شود خودش مشکلاتی به وجود می آورد که نهایتاً محدودش خواهد کرد. متن ذیل معرفی «پروفسور حاتم بازیان» یکی از صد و یک پروفسوری است که نویسنده کتاب به آن پرداخته است.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

– مدرس دانشگاه یو.سی. برکلی

– خواستار “انتفاضه” در آمریکا است

– تا زمانی که با یهودیان نجنگید روز قضا هرگز اتفاق نخواهد افتاد… و سنگ خواهد گفت: ای مسلمان، یک یهودی پشت من پنهان شده است بیا و او را بکش!

حاتم بازیان بومی فلسطین است و در حال حاضر مدرس شاخه مطالعات خاور نزدیک و از مدرسان دپارتمان مطالعات آمریکایی آسیایی در دانشگاه یو.سی. برکلی است.

در دوران تدریس خود، دوره‌های اسلام، قانون اسلامی، تصوف، عربی و سیاست خاورمیانه در دانشگاه برکلی، دانشگاه ایالتی سن فرانسیسکو، اتحادیه فارغ التحصیلان الهیات برکلی و کالج دیابلو ولی آموزش داده است. او همچنین یکی از میزبانان و دستیار تولید یک برنامه رادیویی هفتگی  به نام “اسلام امروز” است که از رادیوی کالیفرنیا پخش می­شود که به مسائل مسلمان سرتاسر جهان اختصاص یافته است.

در تظاهراتی که در ۱۰ آوریل ۲۰۰۴ در سانفرانسیسکو علیه جنگ در عراق اتفاق افتاد پروفسور بازیان، خواستار تشکیل یک “انتفاضه” در امریکا شد. بر روی پلاکارت­های تظاهرات نوشته شده بود: ” از مقاومت مسلحانه در عراق و همه جاهای دیگر حمایت کنید.”

دانشجویی که لبخند بر لب داشت پلاکارتی را حمل می­کرد که می­گفت: “زنده باد فلوجه”، جایی که به قلعه ابومصعب الزرقاوی و تروریست­هایش تبدیل شده است؛ دانشجوی دیگری عروسکی از بوش بر روی یک میله چوبی گذاشته بود.

پروفسور بازیان به جمعیت پرشور اعلام کرد ، “ما اینجا نشسته ایم و گذشت زمان را نظاره می­کنیم درحالی که مردم دارند بمباران می­شوند و اکنون وقت آن رسیده که ما یک انتفاضه در این کشور داشته باشیم که اساسا دینامیک سیاسی اینجا را تغییر دهد”.

او این دعوت به خود را با وعده دیگری به پایان رساند: “آنها خواهند گفت که بعضی از فلسطینی­ها خیلی رادیکالی هستند ـ خوب، شما هنوز رادیکالیسم را ندیده اید! ”

در کتاب جهاد آمریکایی: تروریست­ها  در میان ما زندگی می‌کنند، استیون امرسون نویسنده کتاب ظاهر پروفسور بازیان را در کنفرانس اتحاد مسلمانان آمریکا که در ماه مه ۱۹۹۹ در سانتا کلارا، کالیفرنیا برگزار شد توصیف می­کند.

پروفسور بازیان در حال تبلیغ دولت اسلامی فلسطین بود: “در حدیث آمده [روایت زندگی حضرت محمد]، تا زمانی که با یهودیان نجنگید روز قضا هرگز اتفاق نخواهد افتاد… و سنگ­ها خواهند گفت: “ای مسلمان، یک یهودی پشت من پنهان شده است بیا و او را بکش! ”

هنگامی که یرگذاری یک تظاهرات دانشجویی برای عدالت در فلسطین در سال ۲۰۰۲ در دانشگاه یو سی برکلی منجر به دستگیری ۷۹ نفر شد، پروفسور بازیان، در تظاهراتی که برای اعتراض به دستگیریها انجام شده بود گفت: “اگر شما می‌خواهید بدانید فشار بر دانشگاه ازکجا می­آید به نام یهودیانی که بر روی ساختمان­های دانشگاه است نگاه کنید”.

مثل همیشه به گفته‌های خام و نژاد پرستانه پروفسور بازیان که در ملاعام گفته شده­اند هیچ واکنشی از طرف اداره مرکزی دانشگاه یو سی برکلی که بخاطر حساسیت بسیار شدید خود نسبت به دیگر آزاری و نژادپرستی معروفند داده نشده است.

در مه ۲۰۰۲، پروفسور بازیان تنها سخنران یک رویداد دو روزه در دبیرستان جورج واشنگتن در سان فرانسیسکو بود. این رویداد آنچنان پرالتهاب و خشونت آمیز بود که باعث شد مدیریت مدرسه با نامه­هایی رسمی از عموم مردم عذرخواهی کند.

به عنوان تبلیغ “مجمع فرهنگی” خاورمیانه­ در این همایش در حالی که دانش آموزان با پرچم فلسطین رژه می­رفتند یکی از دانش آموزان آهنگ رپی می­خواند که در آن صهیونیست را با نازی­ها مقایسه می­کرد.

دانش آموزان و معلمانی که شاهد بودند سخنرانی را “کاملا طرفدار فلسطین” توصیف کردند.

در ماه فوریه سال ۲۰۰۴، بازیان به یک دانشجوی مسلمان حق سخنرانی در یک انجمن حمایتی خیریه در دانشگاه مک‌گیل در مونترال را داد که عنوان این سخنرانی “امپراتوری جدید آمریکا و ماجراجویی­های او در خاورمیانه” بود.

در این سخنرانی او به تفکرات کاملا نومحافظه‌کارانه اشاره کرد، او مقامات دولتی، “اسرائیل محوری”، حق مسیحیان و صنعت نفت را به عنوان چهار نیرو پشت سیاست خارجی آمریکایی معرفی کرد. پروفسور بازیان گفت: “محافظه کاران نیویورکی می‌خواستند خاورمیانه را به یک محله امن تبدیل کنند اما نه برای اعراب؛ آنها می خواستند آنجا را به یک محله امن برای اسرائیل تبدیل کنند .”

همچنین نگاه کنید به: پروفسور الگار، آرمیتاژ،

کریستینسن، ماساد

تحقیق: جاناتان کالت هریس

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=15111

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

معرفی کتاب