پروفسور دانا کلود - خیبر

پروفسور دانا کلود

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۹:۴۴

پروفسور كول برای دانشجویان دانشگاه فلوریدا جنوبی یک سخنرانی با عنوان “آزادی و آزادی های مدنی پس از ۱۱ سپتامبر” ایراد كرد، که در آن او دفاعیه مستحکمی از سامی ال‎آریان ، استاد دانشگاهی که به عنوان رهبر جهاد اسلامی فلسطین در آمریکای شمالی، که گروه تروریستی است که بیش از صد غیرنظامی را در بمب گذاری انتحاری در خاورمیانه کشته است، ارائه داد. یک فیلم ویدئویی از سامی ال‎آریان که خواستار “مرگ بر اسرائیل” شده بود، در شبکه Factor O’Reilly فاکس نیوز پخش شد.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، مدتی قبل کتابی تحت عنوان “صد و یک پروفسور خطرناک” در آمریکا منتشر شد. موضوع این کتاب معرفی صد و یک پروفسور دانشگاهی است که جرم شان سخن گفتن درمورد هولوکاست و یهود در کلاسها و کتابهایشان است. در کنار انتشار این کتاب به اساتید دانشگاه‌های دیگر هشدار داده شده که چون این افراد از خط قرمزها عبور کرده‌اند نباید از آثار آنها استفاده کنید. در مجموع وقتی آزادی نامحدود شود خودش مشکلاتی به وجود می آورد که نهایتاً محدودش خواهد کرد. متن ذیل معرفی «پروفسور دانا کلود» یکی از صد و یک پروفسوری است که نویسنده کتاب به آن پرداخته است.

 

پروفسور دانا کلود

دانشگاه تگزاس شهر آستین

– دانشیار مطالعات ارتباطی

– عضو سازمان بین‌المللی سوسیالیستی (International Socialist Organization)، بنا به گفته خود یک حزب کمونیست انقلابی است

– روز بعد از ۱۱ سپتامبر، کلود اعلام کرد: “ارتش ایالات‌متحده در سال‌های اخیر، مؤثرترین و مستمرترین قاتل غیرنظامیان در سراسر جهان بوده است “.

 

دانا کولد استاد دانشکده مطالعات ارتباطات در دانشگاه تگزاس شهر آستین است. همان‌طور که در وب‌سایت رسمی دانشگاه تگزاس شرح داده‌شده است، پروفسور کلود “متخصص تحلیل فرهنگ معاصر و فرهنگ عمومی و سیاسی از دیدگاه‌های فمینیستی، مارکسیستی و نظریه نژاد بحرانی است “. پروفسور کلود عضو سازمان بین‌المللی سوسیالیستی، یک پیشگام لنینیستی که خود را بخشی از چهارمین کمونیست بین‌المللی می‌داند. سازمان بین‌المللی سوسیالیستی در سال ۱۹۷۷ تشکیل شد و خود را به‌عنوان بزرگ‌ترین گروه «انقلابی» سوسیالیست در ایالات‌متحده توصیف کرد؛ درواقع حزب کمونیست احتمالاً تا حدی بزرگ‌تر شده است.

پروفسور کلود بی‌درنگ سیاست‌های آمریکا را برای دامن زدن به حملات ۱۱ سپتامبر مقصر می‌داند و ایالات‌متحده را به‌عنوان کشور تروریستی شماره یک جهان انتخاب کرد. در ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۱ — فقط یک روز پس از جنایاتی که در آن سه هزار نفر از مردم بی‌گناه آمریکایی را به کام مرگ کشاند — پروفسور کلود نوشت که ” نسبت به دورویی رئیس‌جمهور بوش، معاون رئیس‌جمهور چنی و تمام سیاستمداران و افسرانی که شب گذشته برای اعلام جنگ علیه عاملان هنوز شناخته‌نشده این فاجعه، عجله داشتند ” برآشفته است. وی تصدیق کرد که غیرنظامیان “ملعون و محارب ” بودند؛ اما لازم به ذکر است که “ارتش ایالات‌متحده در سال‌های اخیر، مؤثرترین و مستمرترین قاتل غیرنظامیان در سراسر جهان بوده است. در جنگ ۱۹۹۱ خلیج‌فارس بیش از ۲۰۰ هزار نفر از غیرنظامیان به‌تبع جنگ جان خود را از دست دادند. تحریم‌های اقتصادی ادامه‌دار در عراق بیش از ۱٫۵ میلیون نفر که شامل صدها هزار کودک می‌شد را به کام مرگ کشاند “.

پروفسور کلود، مانند بسیاری از ضدآمریکایی‌های افراط‌گرا، به‌طور منظم از شعارهای رژیم صدام یاد می‌کند، درحالی‌که این کارنادیده گرفتن این واقعیت است که ایالات‌متحده و متحدانش بیش از ۵۰ میلیارد دلار کمک‌های غذایی برای شهروندان عراقی تحت برنامه “نفت به ازای غذا ” ارائه کردند، درحالی‌که صدام با تبانی با مقامات سازمان ملل عواید این قرارداد را برای برنامه‌های خود صرف کرد و بیش از ۲۰ میلیارد دلار را برای خود سرقت کرد.

پروفسور کلود افزود:” بسیاری از آمریکایی‌ها در این زمینه که علت عصبانیت شدید فلسطینی‌ها و دیگران در خاورمیانه از آمریکا، حمایت آمریکا از اسرائیل در لشکرکشی سنگین اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی در این چند دهه است، تردیدی ندارند. با برخی افراد که صحبت می‌کردم، بر این باور بودند که امتناع ایالات‌متحده از حضور در کنفرانس جهانی مبارزه علیه نژادپرستی در شهر دوران آفریقای جنوبی (جایی که اولین بار مسائل نژادپرستی اسرائیل علیه فلسطینی‌ها مطرح شد) ممکن است دلیلی برای خشم اعراب از ایالات‌متحده باشد “. طرح جلسه کنفرانس پروفسور کلود یک گردهمایی برای دفاع از دولت ایران تحت رهبری آخوندها بود که در این جلسه از حضور یهودیان، آمریکایی‌ها و اعضای مذهبی بهائیت جلوگیری کردند. شرکت‌کنندگان در این کنفرانس در خیابان‌ها تظاهرات کردند و اعلامیه‌هایی که یهودیان را ” با دندان‌هایی که از آن‌ها خون می‌چکید و کلاه ایمنی منقوش به آرم نازی بر سر دارند ” نشان می‌داد را پخش می‌کردند، نمایشی از یک تنفر قومی که یک خبرنگار آن را یک “یک کارناوال تحریک‌کننده سمی ” توصیف می‌کند. مارمولک به سرهای (یهودین) حاضر در آنجا با شعار “یهودیان را بکشید ” تظاهرات کنندگان عرب و آفریقای جنوبی مواجه شدند. لورد گرویل جنر، نماینده مجلس بریتانیا، حوادث دوربان، ازجمله جلسات رسمی را به‌عنوان “بدترین نمونه‌ای از بدترین یهودستیزی که تاکنون دیده‌ام “، توصیف می‌کند.

پروفسور کلود همچنین از “سپر بلا قرار دادن اعراب و تلاش شتاب‌زده و قابل پیش‌بینی برای مقصر حملات دانستن اسامه بن‌لادن و حامیانش ” هشدار داد. پروفسور ابر بیشتر درمورد ترس خود از “فروپاشی آزادی‌های مدنی ما در پی این بحران سخن می‌راند “. او در ذهن ترس خاصی داشت: “ما از پیش درباره تشدید اقدامات امنیتی فرودگاه چیزهایی شنیدیم “. پروفسور کلود به‌مانند دیگر چپ‌گراها، مصمم بود تا علل ریشه‌ای حملات بی‌دلیل ۱۱ سپتامبر را در کشوری که قبلاً به‌عنوان یک لنینیست معرفی کرده بود، شناسایی کند: “چرا کسی باید ایالات‌متحده را هدف قرار بدهد؟ چرا باید مردم تا این حد احساس ناامیدی بکنند و بخواهند که خود و غیرنظامیان بی‌گناه را در این‌گونه حملات بکشند؟ اگر ما می‌خواهیم که از امثال این ویرانی که دیروز اتفاق افتاد جلوگیری بکنیم، باید به این سؤالات پاسخ بدهیم “.

مخالفت پروفسور کلود برابر ایالات‌متحده در تعهد تابعیت (سوگندی برای اثبات وفاداری به پرچم آمریکا) وی کامل واضح است — “سوگند وفاداری به یک قطعه پارچه که نماد یک کشور فاسد است به نظر عجیب می‌آید.” — وی در جولای ۲۰۰۲ تصمیم به نوشتن یک سوگند جدید گرفت، نه به امریکا، بلکه به کسانی که در سراسر جهان قربانیان طغیان، استثمار و تجاوز آمریکا هستند. “من به همه مردم عادی در سراسر جهان، به کارگران انرون (Enron) و کارگران وردکام (WorldCom)، کارگران مکیالادورا (maquiladora) و کارگران بی‌بضاعت از نیویورک تا اندونزی، کسانی که درراه خدا کار نمی‌کنند، بلکه تحت‌فشار شرکت‌های چندملیتی در حال کار کردن هستند، متعهد به وفاداری هستم؛ من به مردم عراق، فلسطین و افغانستان و تلاش‌های آن‌ها برای زنده ماندن و مقاومت که آن‌ها از خود در برابر برد شدن برای شرکت‌های بزرگ، جنگ‌های وحشیانه علیه خانواده‌هایشان و ویرانی اقتصادی و زیست‌محیطی که توسط سرمایه‌داری جهانی نشان می‌دهند، متعهد به وفاداری هستم. من به ایجاد یک جهان بهتر، جایی که در آن نیازهای انسانی به آزادی واقعی، برابری و عدالت برای همه برآورده می‌شود، متعهد به وفاداری هستم “. همان‌طوری که در جهانی که لنین ساخته است وجود دارد.

همچنین نگاه کنید به: پروفسورها بل، کریستینسن، هوکز، دورن، فلمن، جاگر، زین

تحقیق: جان پرازو

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=18252

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

معرفی کتاب