پروفسور لیتون آرمیتاژ - خیبر

شماره7:

پروفسور لیتون آرمیتاژ

۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۴

پروفسور لیتون آرمیتاژ اظهار می‌دارد که حصار امنیتی رژیم اسرائیل غیرقانونی، غیراخلاقی و سرکوبگرانه است و مشابه با دیوار گتو است که نازی‌ها در سال ۱۹۴۰ برای حبس ابدی یهودیان در تربلینکا و آشویتس، در ورشو بنا نهادند. دکتر آرمیتاژ به دانش آموزان خود می‌گوید که “تعداد کمی از مرد متوجه می‌شوند که چقدر آن‌ها [یهودیان] نفوذ دارند”. او اضافه می‌کند که آمریکا به دلیل ارتباط نزدیک خود با اسرائیل از سراسر جهان منفور است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، مدتی قبل کتابی تحت عنوان “صد و یک پروفسور خطرناک” در آمریکا منتشر شد. موضوع این کتاب معرفی صد و یک پروفسور دانشگاهی است که جرم شان سخن گفتن درمورد هولوکاست و یهود در کلاسها و کتابهایشان است. در کنار انتشار این کتاب به اساتید دانشگاه‌های دیگر هشدار داده شده که چون این افراد از خط قرمزها عبور کرده‌اند نباید از آثار آنها استفاده کنید. در مجموع وقتی آزادی نامحدود شود خودش مشکلاتی به وجود می آورد که نهایتاً محدودش خواهد کرد. متن ذیل معرفی «پروفسور لیتون آرمیتاژ» یکی از صد و یک پروفسوری است که نویسنده کتاب به آن پرداخته است.

پروفسور لیتون آرمیتاژ /Professor Leighton Armitage

کالج  فوتیل
– استاد راهنما علوم سیاسی در کالج فوتیل، کالیفرنیا.
– معتقد است که یهودیان، دولت ایالات‌متحده را کنترل می‌کنند.
– معتقد است که اسرائیلی‌ها، همان نازی‌ها هستند.

دکتر لیتون آرمیتاژ، استاد راهنمای علوم سیاسی در دانشکده کسب‌وکار و علوم اجتماعی کالج فوتیل در کالیفرنیا شمالی است. فوتیل، بیشتر از هر کالج دوساله‌ای در کالیفرنیا، دانشجویان خود را برای حضور در استنفورد و دیگر دانشگاه‌های بزرگ آماده می‌کند.

تخصص دانشگاهی دکتر آرمیتاژ در زمینه اروپا و ژاپن است، اما تمرکز کلاس او بر روی اسرائیل (ملتی که از آن نفرت دارد) است. او در کلاس‌های خود می‌آموزد که “نازی‌های” یهودی‌، دولت ایالات‌متحده را تحت کنترل دارند. او اظهار می‌دارد که حصار امنیتی رژیم اسرائیل غیرقانونی، غیراخلاقی و سرکوبگرانه است و مشابه با دیوار گتو است که نازی‌ها در سال ۱۹۴۰ برای حبس ابدی یهودیان در تربلینکا و آشویتس، در ورشو بنا نهادند. دکتر آرمیتاژ به دانش آموزان خود می‌گوید که “تعداد کمی از مرد متوجه می‌شوند که چقدر آن‌ها [یهودیان] نفوذ دارند”. او اضافه می‌کند که آمریکا به دلیل ارتباط نزدیک خود با اسرائیل از سراسر جهان منفور است.

دکتر آرمیتاژ ، تخریب خانه‌های امن تروریست‌های عراقی، به دست ارتش آمریکا و همچنین تخریب خانه‌های امن  تروریست‌های فلسطینی، به دست ارتش اسرائیل را با استدلالی مشابه محکوم می‌کند. پروفسور می‌پرسد: “آیا شما شنیده‌اید که ما در حال حاضر با خانه، افراد مظنون به اعمال‌ تروریستی در عراق، چه‌کار می‌کنیم؟ ما آن‌ها را منفجر می‌کنیم. اگر شما مشکوک به تروریست بودن باشید، خانه شما منفجر خواهد شد. حالا اسرائیلی‌ها با بولدوزر این کار را می‌کنند و ما با شلیک از آپاچی و هوپتزر انجام می‌دهیم، بنابراین متفاوت است. من حدس می‌زنم ما باحال تر هستیم. ”

به گفته دکتر آرمیتاژ، می‌توان رنج‌های امریکا را به این واقعیت نسبت داد که یهودیان سیستم انتخاباتی ایالات‌متحده را کنترل می‌کنند. او می‌گوید: “آن‌ها مردمان کاسب‌کار خوبی هستند، و شما اگر هیچ دلیل دیگری برای احترام به آن‌ها ندارید، باید برای این موضوع به آن‌ها احترام بگذارید”، البته آن‌ها انتخابات ما را می‌خرند، که واقعاً من را عصبی می‌کند. و این چیزهایی است که آشکار نیست و در طول زمان یاد می‌گیرید، هیچ‌کس به شما این را نمی‌گوید و هیچ‌کس نمی‌خواهد شما این را بدانید. او می‌گوید زمانی که او چند سال پیش در کنگره کار می‌کرد، یک دستیار کنگره به وی در مورد شیطان‌های “لابی یهودی” هشدار داد.

مقایسه نازی‌ها همواره در ذهن دکتر آرمیتاژ وجود دارد: ” اسرائیلی‌ها هرروز با فلسطینی‌ها چه می‌کنند؟ اسرائیلی‌ها آن‌ها را می‌کشند، تا آنجا که من می‌دانم آن‌ها عینک و دندان‌های طلا و چیزهای دیگری را نمی‌گیرند (اشاره به داستان کوره‌های آدم سوزی نازی‌ها دارد)، اما هنوز این مردم را کشتار می‌کنند. این دقیقاً همان کاری است که هیتلر به یهودیان انجام می‌داد. ”

اظهارات دکتر آرمیتاژ چنان علنی و تحریک‌کننده بود که برنادین فونگ، رئیس کالج فوتیل، در ماه مارس سال ۲۰۰۴  در جلسه‌ای با اتحادیه تهمت ستیزی، از بابت آن اظهارات عذرخواهی کرد. اما حتی پس‌ازاینکه خود را یهودستیز معرفی کرد و کالج خود را کاملاً سرافکنده کرد – اگرچه او یک استاد راهنمای حق‌التدریسی است و اگر مسئولین صرفاً تصمیم بگیرند که قراردادش را تمدید نکنند، از تدریس برکنار می‌شود- دکتر آرمیتاژ همچنان در دانشکده فوتیل مشغول به کار است.
همچنین نگاه کنید به: استادان کریستیانسن، فینکلشتاین، ماساد
تحقیق: لی کاپلان

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=12698

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *