چرا به هر منتقدی برچسب یهودی ستیز می‌زنند؟ - خیبر

چرا به هر منتقدی برچسب یهودی ستیز می‌زنند؟

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۱۶

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیبر، برنامه صفحه آخر صدای آمریکا در ۲ دسامبر ۲۰۱۶ با موضوع مقابله با یهودی‌ستیزی، توسط مجری مشهور رادیوی وزرات خارجه آمریکا «مهدی فلاحتی» اجرا شد، این مجری، چند ماه پیش با افشا شدن پرونده تجاوزش به همکار خود، تیتر یک اخبار شده بود و از سوی دیگر مجریان و کارشناسان دیگر صدای آمریکا بودند که به واسطه اعتراض به تجاوز وی، از این شبکه تلویزیونی اخراج شدند!

با این وجود بعد از مدتی غیبت، دوباره پشت آنتن این تلویزیون اطلاعاتی- ماهواره‌ای ظاهر شده است و این بار، به بحث مقابله با یهودی‌ستیزی پرداخته است. در این برنامه، دو مهمان حضور داشتند: بیژن خلیلی مدیر و موسس شرکت کتاب و جرج هارونیان فعال اجتماعی و فرهنگی جامعه یهودیان ایرانی در آمریکا. متن زیر نگاه انتقادی به صحبت‌هایی است که در شب ۱۲ آذر ماه ۹۵ در این برنامه گذشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیبر، برنامه صفحه آخر صدای آمریکا در ۲ دسامبر ۲۰۱۶ با موضوع مقابله با یهودی‌ستیزی، توسط مجری مشهور رادیوی وزرات خارجه آمریکا «مهدی فلاحتی» اجرا شد، این مجری، چند ماه پیش با افشا شدن پرونده تجاوزش به همکار خود، تیتر یک اخبار شده بود و از سوی دیگر مجریان و کارشناسان دیگر صدای آمریکا بودند که به واسطه اعتراض به تجاوز وی، از این شبکه تلویزیونی اخراج شدند!

با این وجود بعد از مدتی غیبت، دوباره پشت آنتن این تلویزیون اطلاعاتی- ماهواره‌ای ظاهر شده است و این بار، به بحث مقابله با یهودی‌ستیزی پرداخته است. در این برنامه، دو مهمان حضور داشتند: بیژن خلیلی مدیر و موسس شرکت کتاب و جرج هارونیان فعال اجتماعی و فرهنگی جامعه یهودیان ایرانی در آمریکا. متن زیر نگاه انتقادی به صحبت‌هایی است که در شب ۱۲ آذر ماه ۹۵ در این برنامه گذشت.

صهیونیست‌ها در عصر حاضر با چاپ و توزیع کتاب، این صنعت را متأثر از وجود منفعت‌طلب خود کرده‌اند. بزرگترین بنگاه‌های چاپ همچون نیوزکورپ (News Corp) در دست روپرت مُرداک و یا توزیع و نشر کتاب در سراسر جهان توسط «شرکت کتاب» در دست امثال بیژن خلیلی در آمریکا، نمونه‌های قابل رؤیتی از تکاپوی پول‌پرستانه صهیونیستی در عرصه فرهنگ، برای گسترش سلطه خود در جهان است که با پژوهش و درنگی افزون‌تر، مصادیق فراواننی از آن را می‌توان پیدا کرد. (۱)

بیژن خلیلی اولین مهمان این برنامه در سخنانی ابراز کرد: « … قشر مخالف جمهوری اسلامی، اصلاح طلب است که اسم خودش را ملی-مذهبی گذاشته است، یعنی از یک طرف مذهب شیعه را پیروی می کنند و از طرفی ملی هستند، چون اگر کسی قضیه شیعه را مطرح می کند، نمی تواند ملی گرا باشد. اشکال اساسی بر تعریف مخالفان شرایط حاضر جمهوری اسلامی می دانند مذهبی دانستند یعنی اشکالی به اسلام نمی توانند ببینند. بایستی بروند و وابسته شوند به گروه های دیگری، بحث یهودیان در فلات ایران، تغییر مذهب اجباری یهودیان…» این تقابل سازی بین تشیع و ملیت ایرانی، از طرف اینها قابل تامل است وبرای مردم ایران قابل پذیرش نیست!

تیه/ دشمن شناسی / یهود/ صدای آمریکا

یهودی ستیزی در ایران اوج گرفته است؟

اما حرف‌های جالب تر از دهان جرج هارونیان خارج می‌شود و در ادامه می‌گوید:«… یهودی ستیزی در ایران، گرفتن حق انسانی و بشر بودن در وجه یهودی ستیزی از کجا آمد؟ یهودی ستیزی در ایران به دلایل مختلف، بسیار پرداخته می‌شود و باید از دوران صفویه و حکومت روحانیون شیعه بر ایران آغاز کرد. از زمانی که روحانیون شیعه به این نتیجه رسیدند که نجس و اهل ذمه هستند، شخصیت های بسیار مهم فرهنگی ایران، یعنی شاید مشهورترین نویسنده ایران صادق هدایت، داش آکل را ببینید یهودی را موجودی خسیس، پلید، ترسو معرفی می کند.

صادق چوبک در عنتری که لوتی اش را برده بود، این گونه می گوید بعدا در دوران جنگ جهانی دوم و باز شدن تاثیر اوضاع اروپا به ایران گرایش بسیاری از ایرانی ها در مقابل استعمار انگلیس و روسیه به آلمان داشتند. در برخی از موارد صحبت می کردند که هیتلر مسلمان شده و با پیروزی های وی خوشحال می شدند. جمله ای از امام خمینی که به اسرائیل می خواهند کارآموز بفرستند، ماچی مان از یهودی‌ها کمتر است… »

از حق نگذریم، شاید یکی از دلایل اعتراض فعال مدنی یهودی به دوران صفویه، این برگ از تاریخ گذشته ما باشد: «قزوینی در «شرح وقایع تخاقوی‌ئیل» سال ۱۶۵۶/۱۰۶۶، از مسلمان شدن گروه زیادی از یهودیان اصفهان خبر می‌دهد: «چون خاطر خطیر حق‌شناس و ضمیر منیر شریعت اقتباس پیوسته متوجّه ترویج شرع انور و دین مطهر می‌باشد و همگی نیت والا مصروف و معطوف برآنست که گلستان خلدنشان شریعت مصطفوی از خار و خس خلاف و گرد و غبار اختلاف پرداخته باشد، لهذا این نیّت خیر نیت مانند باد بهار که بدون جبر و اکراه منشأ برومندی اغصان و اشجار می‌گردد،»(۲) البته نمی توان از این گذشت که نماینده های یهودی و مسیحی در مجلس ما چه تعدادی هستند و چقدر ساده میتوانند در کورس رقابت قرار گیرند و به آسانی برنده شوند.

در دوران صفویه چه گذشت

مهم ترین اتفاق در دوران صفویه مسئله مسلمان شدن اهل ذمه است که بسیار به ضرر اهل کتاب تمام شد، لذا اولین برگ از تحریف و نقض گویی در این برنامه آشکار می‌گردد، صد البته صادق هدایت نویسنده‌ای است که علاقه‌ای به اسلام نداشته از توپ مرواری گرفته که کتابی به شدت ضد اسلامی است و به سادگی از عید قربان تا حضرت حجت را به توهین و تمسخر می‌کشد تا آثار دیگری همچون سه قطره خون و داش آکل و تاریکخانه که همیشه قلمش نیشی بر تن اسلام می‌زد. نمی‌توان از آثار این فرد به عنوان شاهدی بر اضاع فکری مسلمانان استفاده کرد. البته موافقان هیتلر بی شک همان کسی بود که با اشاره چرچیل و بزرگان یهود از ایران به جزیره موریس تبعید گشت.

در ادامه هارونیان کلامی از مقام معظم رهبری می‌آورد: « دولت جعلی و ملت دروغین از اطراف دنیا آدم‌هایی را گرد آورند و ملغمه‌ای به نام اسرائیل را درست کردند، این ملت است، هر یهودی خبیث، آنجا گرد آمده‌اند.» سپس به تعریف صهیونیسم می‌پردازد و می‌گوید: «… لغت عربی است و ترجیح می‌دهم به صورت فارسی‌اش تلفظ شود که می‌گوییم صیونیسم. صیون کوه یا تپه‌ای در اورشلیم است و صیونیسم جنبش ملی گرایان یهودیان برای هویت و ملیت خودشان تا کشوری برای خودشان داشته باشند، کما اینکه جنبش صیونیسم سیاسی در قرن ۱۹ ایجاد شد و در بسیاری از کشورهای دنیا همان ملی‌گرایی هم آغاز گشت.

البته ما می‌بینیم که در فرهنگ سیاسی ایران امروز چه در روشنفکران و جمهوری اسلامی صیونیسم یک فحش و کلمه رکیک تلقی می‌شود، در حالی که به هیچ وجه این نیست. اگر هر ملت و گروهی حق این را دارد که برای خودش و دفاع از خودش و حیثیت خودش مملکت و سرزمینی داشته باشد، مسلما هم یهودیان این حق دارند و توضیح ساده صیونیسم و به قول اعراب صهیونیسم است…»

تیه/ دشمن شناسی / یهود/ صدای آمریکا

فلسطین کشوری بی صاحب بود یا صاحب داشت و اشغال شد

فلسطین برای مردمی است و جماعتی در این کشور زندگی می‌کردند، اما بنابر گفته‌های هارونیان عده‌ای قصد داشتند تا کشور مستقل داشته باشند و لذا مردم فلسطین را از خانه‌هایشان بیرون کردند و خود بر جای نشستند. این کلام بسیار منطی و معقول است، لذا هر عقل سلیمی باید بپذیرد که مثلا خانواده‌ای در خانه‌های مختلف پراکنده شدند و به دلیل خراب کاری‌هایی که کردند، دیگران توان و تحمل همراهی با این جماعت را نداشتند، سپس آمدند و خانه‌ای را شناسایی کردند و اهل آن را از خانه بیرون ریختند و خود بر آنجا حاکم شدند. در واقع دز وطن پرستی این افراد بسیار بالا بود و باید وطنی را می‌پرستیدند، لذا جایی را غصب کردند تا آنجا را بپرستند.

هارونیان در ادامه تصریح می‌کند: «… یک یهودی به هیچ وجه نمی‌تواند منکر وجود اسرائیل و این جنبش باشد، در ایران خیلی کم صحبت می‌شود که هزاران یهودی زاده ایران قبل و بعد از استقلال کشور اسرائیل (رژیم صهیونیستی) به کشور اسرائیل (رژیم صهیونیستی) مهاجرت کردند که البته موضوع را می‌توانیم ادامه بدهیم، علاقه و عشق به صیونیسم به هیچ وجه منکر علاقه و عشق به وطن ایران و فرهنگ ایران نیست، کما اینکه خدمات و عشقی که یهودیان به ایران دارند برای آنهایی که منصفانه قضاوت می‌کنند، بسیار واضح است…»

تیه/ دشمن شناسی / یهود/ صدای آمریکا

وقتی مجری از هارونیان درباره خدمات یهود به ایران سخن می‌گوید، هارونیان لبخند می زند و مجری هم با لبخند ملیح‌تری به بحث گوش می‌دهند که بیشتر به نیش شباهت دارد و می‌گوید: «… شاید چند کتاب نیاز باشد، بعضی وقت‌ها مطرح می‌کنم  که ۲۷۰۰ سال پیش اجدادمان به ایران آمدند و قدیمی‌تر هستیم از اعرابی که ۱۴۰۰ سال پیش آمدند، بیشتر از آنها حق به این مملکت داریم. اصلا اگر اسم من منوچهر بود، فرقی از نظر صحبت و کلام با هم نداریم، ما هم خودمان را ایرانی می‌دانیم و علاقه به فرهنگ و موسیقی ایران داریم، زمانی که اعراب شنیدن و نواختنش را حرام می‌دانستند، چگونه بوده و چه کسانی موسیقی ایران را نسل به نسل و سینه به سینه حفظ می‌کردند، فکر می‌کنم یهودیان نقش بسیار مهمی داشتند، اسم ببرم از سلیمان حییم که هر کسی در ایران زبان یاد بگیرد، باید لغت نامه ایشان را مطالعه نماید و شخصی است که برای باز کردن درهای غرب به ایران تلاش کرد و یا میداوود، برخی او را به خاطر آهنگ معروف می‌شناسند ولی حفظ گوشه‌هایی از موسیقی ایران را استاد انجام داد…»

ناگفته پیداست که این اشتباه بزرگ به خورد مردم داده می‌شود و عده‌ای باور کرده‌اند که اسلام با موسیقی مخالف است، امام خمینی می‌فرمود: ما با سینما مخالف نیستیم، ما با فحشا مخالفیم، این نکته هم ناشی از همین مسئله است که آیا فرقی میان فحشا و مرزهای آن با موسیقی می‌توان گذاشت، هارونیان که تاریخ ایران را مطالعه عمیق کرده‌اند و از ۱۴۰۰ سال و ۲۷۰۰ سال گذشته این مرز و بوم به خوبی خبردارند، از موسیقیدانان اسلام شناس بزرگ از جمله شیخ بهایی و فارابی خبر ندارند یا این که تیغ سانسور برای این دسته آنقدر برنده است که حاضرند واضح ترین قسمت تاریخ را به لجن بکشند؟

تیه/ دشمن شناسی / یهود/ صدای آمریکا

جا دارد، محققین محترم به نسبت شناسی موسیقی و اسلام در قرن‌های گذشته نگاهی بیاندازند و از آنجایی که به اسلام بر می‌گردد بایستی به منابع اسلام شناسان بازگشت تا متوجه شد که آیا سازها شکسته شد؟ و اساسا مانند جمله شجریان اسلام قرابتی با موسیقی ندارد؟

اما قرآن کریم یهودیان را سرزنش می‌کند؛ چرا که ایشان حضرت محمد(ص) را به پیامبری قبول نداشتند و با او به مخالفت پرداختند و علیه مسلمانان دست به خیانت‌ها و کارشکنی‌هایی زدند. در بحث ضدیهودی‌گری در دائرةالمعارف جودائیکا، بیشترین مباحث دربارة ضدیت کشورهای اروپایی و مسیحیان با یهودیان است.

ضدیت اسلام و مسلمانان با یهودیان در مقایسه با جهان مسیحیت بسیار کم‌رنگ و ناچیز است؛ البته به این معنا نیست که در کشورهای اسلامی، هیچ ظلم و ستمی به یهودیان نشده است. بنا به این دائرةالمعارفِ، ضدیهودی‏گری در کشورهای عربی نیز وجود دارد که ناشی از جنگ اسرائیل با عرب‌ها بوده است. اما آنچه شایان توجه است، این است که خود یهودیان نیز معترف‌اند که مسلمانان تسامح بیشتری نسبت به مسیحیان به آنان نشان داده‌اند.

تیه/ دشمن شناسی / یهود/ صدای آمریکا

رژیم صهیونیستی الگوی تام و تمام حقوق بشر

بیژن خلیل بحث را ادامه می‌دهد و می‌گوید: «اسرائیل (رژیم صهیونیستی) تنها کشوری است که فقط دو نفر در طول تاریخ استقلال اسرائیل نوین (رژیم صهیونیستی) اعدام می‌شوند، در حالی که اگر قرار بود طبق نص تورات عمل می‌شد, هزاران نفر باید اعدام می‌شدند و امروز اسرائیل با دنیای مدرن خودش را همگام کرده و بر اساس رهنمودهای دانشمندان یهودی در طول تاریخ  عمل کردند و توانستند خودشان را نگاه دارند. بزرگترین دشمنان تروریست‌هایی که می‌آیند و مردم بیگناه اسرائیل را هدف قرار می‌دهند، اینها مجازات اعدام نمی‌گیرند و اعدام نمی‌شوند، مثل نفس حکومتی را انجام نمی‌دهند بنابراین تفاوت بسیار زیادی بین یهودی رادیکال و یهودیت امروز و یهودیان موجود در جمهوری اسلامی ادعا می‌کند که اسرائیلی ها پاکسازی قومی می‌کنند، مثال خوبی است بین جمهوری اسلامی و اسرائیل مقایسه کنیم.»

در واقع مهم‌ترین سوال همگان که دلیل اشغال فلسطین است و مهم ترین دلیل برای یهودی ستیزی را پاسخ نمی‌دهند و مدام در حواشی آن سیر می‌کنند، در سال ۲۰۱۰ یک خاخام یهودی در اسرائیل با اشاره به واقعه پوریم و استر، اعلام کرد جاسوسان زن سازمان موساد مجاز به انجام هر گونه عمل جنسی با دشمنان برای انجام ماموریت خود هستند؛ همانگونه که استر هویت یهودی خود را پنهان کرد و با یک دشمن ایرانی یعنی اخشورش (خشایارشاه) ازدواج کرد و با این کار ملت یهود را نجات داد. این مورد یکی از موفق ترین عملیات نفوذ زنان جاسوس یهودی در میان مقامات کشورهای دیگر به شمار می رود که با استفاده از زیبایی ظاهر و به خدمت گرفتن جذابیت های جنسی، توطئه های قوم یهود را اجرا کردند و می کنند. (۳)

تیه/ دشمن شناسی / یهود/ صدای آمریکا

خلیلی افزود: «از استقلال اسرائیل که ۱۹۴۸ اتفاق افتاده و ۱۶۰ هزار نفر فلسطینی در محدوده اسرائیل زندگی می کردند و بعد از گذشت سال های ۱۹۶۸۸ تا امروز این یجمعیت یهودیان ایرانی بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار بوده و یهودیان ایرانی همه از ایران مجبور به مهاجرت شوند، اموال بسیارانی از یهودیان فقط به دلیل یهودی بودن و مسافرت به اسرائیل مصادره شده، بهائیان ایران همین طور. ارمنی ها مسیحیان ایرانی همین طور!»

البته ایشان که سخن از حقوق بش در فلسطین را بیان می‌کند، دو موضوع را فراموش کرده که نباید از خاطرها برد، اول اینکه میانگین سالانه دو هزار فلسطینی در مناطق اشغالی کشته می‌شوند و دوم اینکه آمار خون‌هایی که برای عید فصح ریخته شده است را بد نبود تا در این برنامه اشاراتی داشته باشند که برای تحقیق در این برنامه بد نیست به پاورقی شماره۴ رجوع نمایید. (۴)

فلاحتی مجری برنامه، اشاره به یکی از اساتید حوزه علمیه قم و از جمله یهود‌پژوهان موفق دارد که شاگردان زیادی را نیز تربیت نموده و می‌گوید: «نکته برجستهء ماجرای صهیونیسم جنبش ملی در جمهوری اسلامی از (امام) خمینی تا (امام) خامنه‌ای است که یک سری آدم هم مبلّغ این نظر هستند، یکی از آنها مهدی طائب رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار است که در سال ۸۸ توسط مجتبی خامنه‌ای درست شد و زیر نظر اوست و خود آقای خامنه‌ای در مقابله با برنامه‌ها ایجاد کرد. مهدی طائب سخنرانی‌های متعددی در این زمینه کرد و به وی در دانشگاه‌ها تریبون می‌دهند تا صحبت کند، ایشان مشخص‌ترین حرفی که زد این بود که یهودی‌ها هدفشان گرفتن دنیا است و این را از مراحل مختلف شروع می‌کنند، مرحله اول قدس شریف، مرحله دوم رود فرات و مرحله سوم تمام جهان است. این هدف آیا خاص شما با عنوان یکی از فعالین فرهنگی اجتماعی یهودیان در آمریکا و جامعه یهودی و دولت اسرائیل حتی که همه هم خانواده می‌شود، از دید آدم‌های که مخالفت می‌کنند به طور کلی، آیا چنین چیزی درست است یا نه؟»

تیه/ دشمن شناسی / یهود/ صدای آمریکا

فاجعه عید فصح و خون غیر یهودی

هارونیان پاسخ جالبی می‌دهد: « فکر می کنم با من شوخی می کنید، قرار نبود! اصلا این حرف درست نیست، چون من نکته ای را مطرح می کنم بابت صحبت های سخیف ایشان!۷۰ سال از پایان جنگ جهانی دوم و فدا شدن میلیون‌ها انسان بیگناه می‌گذرد، که ۶ میلیون یهودی و یک سوم یهودیان دنیا کشته می‌شوند، نه اگر یهودی‌ها اینقدر توطئه‌گر و نقشه کش هستند، چطور نتوانستند از کشتار این شش میلیون جلوگیری کنند، حتما صهیونیست‌ها نقشه کشیدند که یک عده یهودی کشته شوند، از قول آقایان است.

۷۰ سال از جنگ جهانی دوم و هلوکاست می گذرد، صحبت هایی که این آقایان و این طرز فکر به هیچ وجه اعتقادی ندارم که این طرز تفکر نزد جمهوری اسلامی هست، متاسفانه در جهان امروز به اسم مبارزه با صهیونیسم درباره یهودی‌ها صحبت می‌کنند، همان صحبت‌هایی که هفتاد سال پیش نازی‌ها درباره یهودیان گفتند. حرفی است که هیتلر گفته، بحثی نیست. یهودی‌ها نقشه اداره جهان را دارند و با نابودی یهودیان آرامش و صلح برقرار خواهد شد. با محو اسرائیل و از میان رفتن اسرائیل آرامش و صلح اسلامی برقرار خواهد شد.

دو نکته مهم در برابر این سخنان به چشم می‌خورد، ابتدا این که اگر بناست کار در حد یک برنامه رسانه‌ای جلوتر برود و مخاطب باور نماید که بحث علمی است، لازم است کمی منطقی‌تر با موضوع برخورد نماید و لزوما مطرح کردن ادعا بدون دلیل و از روی تخطئه ادعای فاقد دلیل به تمسخر کشیدن فرد مذکور کمی پسندیده نیست که البته در صورت مشاهده چند برنامه از این شبکه حکومتی آمریکا متوجه منطق برنامه خواهید شد.

از سوی دیگر فلاحتی که همواره از جنایت ها با سوز و گذار و واقعیت جبران ناپذیر یاد می‌کند، چرا به هارونیان اشاره نکرد که تا الان چند فلسطینی از کودک، جوان، پیر، زن و … کشته شدند؟ و دوم این که مسئله هلوکاست هنوز برای ایرانیان حل نشده است و لازم است تا توجه به این مسئله داشت، با کدام مستند تاریخی یک سوم یهودیان توسط نازی ها کشته شدند و گیرم هم کشته شده باشند،این خشونت طلبی غرب است و چه ربطی به غرب آسیا دارد که جماعتی لشکر کشی کنند تا حق توحش یهودیان دنیا را با تقدیم فلسطین به این متجاوزان بپردازند. 

(۱)- https://www.tasnimnews.com/fa/news/1393/11/18/646285

(۲)- http://www.ical.ir/index.php?option=com_k2&view=item&id=4254

(۳)- http://www.mashreghnews.ir/fa/news/203988/

(۴)- http://www.mashreghnews.ir/fa/news/357083/

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=1139

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *