چشم طمع رژیم صهیونیستی به دریای سرخ - خیبر

چشم طمع رژیم صهیونیستی به دریای سرخ

۰۹ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۵۴

«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در گفتگو با یک روزنامه آلمانی از تلاش رژیم صهیونیستی برای کنترل دریای سرخ خبر داده است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه‌صهیون‌پژوهی خیبر، «محمد علی الحوثی» در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «زوددویچه» به تشریح دیدگاه‌های خود درباره تحولات یمن و آینده این کشور پرداخته است.

این روزنامه آلمانی در خلال سؤالات خود از الحوثی پرسید: آیا انتظار دارید در نشست شش سپتامبر نمایندگان انصارالله با نماینده دولت «منصور هادی عبدربه» و ائتلاف بر سر یک میز بنشینند؟ وی گفت: «ما فکر نمی‌کنیم که چنین دیداری با نماینده دولت هادی موفقیتی در پی داشته باشد و این موضوع را هم در گذشته تجربه کرده‌ایم. چرا که هیچکدام از این افراد نمی‌توانند تصمیم‌گیری کنند. ما باید با ائتلاف به صورت مستقیم مذاکره کنیم و یکخط‌مشی بیابیم. ائتلاف، جنگ را در یمن راهبری می‌کند البته وقتی که مزدورانشان به توافق احترام بگذارند. اگر ما با ائتلاف به توافق برسیم در این صورت می‌توانیم با هادی و نمایندگانش مذاکره کنیم».

وی افزود: «هر گونه توافقی که ائتلاف آن را بپذیرد، ما هم بلافاصله آن را محترم می‌شماریم. من می‌خواهم به آلمانی‌ها دو مورد را یادآور شوم: میلیاردهایی که برای جنگ هزینه شده‌ (و) آیا شما فکر کردید که هادی را بار دیگر به قدرت باز گردانید؟ شما زیرساخت‌ یمن را به عنوان کشوری ثروتمند خراب می‌کنید و ائتلاف برنامه دیگری دارد. خنده دار است که مدعی شویم که این موضوع به بازگرداندن قدرت مربوط می‌شود بلکه به این ربط دارد که اسرائیل می‌خواهد کنترل دریای سرخ را برعهده بگیرد و ادعا می‌کند که در شرایطی که انصاراللهبنادر یمن را در دست دارد، آزادی تردد در دریای سرخ در معرض خطر است. اسرائیل مدعی است که تهدیدی متوجه تنگه باب‌المندب است و این از اینکه ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، بدتر است.»

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=10996

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *