چهار هدیه ارزشمند فتحی حماد، یکی از رهبران حماس به اسرائیل
پایگاه عبری زبان روتر گزارشی از سخنرانی یکی از رهبران حماس و عضو دفتر سیاسی آن، فتحی حماد در مراسم یادبود شهید محمود أدهم منتشر کرد. این شهید چند روز پیش در مرز نوار غزه هدف گلوله اشغالگران قرار گرفت.پایگاه صهیون پژوهی خیبر، در این گزارش آمده که اسرائیل در خواب هم نمی‌دید که هدیه‌ای به این بزرگی از حماد در زمینه روایت اسرائیل و دیپلماسی عمومی، به ویژه در این زمان دریافت کند.

این گزارش افزود: فتحی حماد، جمعه گذشته، اندوخته بزرگی به دیپلماسی اسرائیل هدیه داد، اندوخته‌ای با کیفیت عالی و تاثیر گذار، او یکی از بارزترین رهبران سیاسی حماس است و این سخنانش به مثابه ضربه‌ای به کشورهای اروپایی است که میان جناح سیاسی و نظامی حماس تفاوت قائل می‌شوند.

بنا به گزارش این سایت، هدیه‌های حماد به اسرائیل از این قرار است:

۱٫ در سخنانش گفت: مجموعه‌های بیشتری هستند که به راهپیمایی‌های بازگشت خواهند پیوست، و این یعنی راهپیمایی‌های بازگشت یک حرکت سیاسی از جانب حماس است، در حالی که اروپایی‌ها آن را یک حرکت مردمی می‌دانند، و اسرائیل برای اقناع جهان به سیاسی بودن این راهپیمایی‌ها با مشکلاتی روبرو شد.

۲٫ حماد گفت: کارخانه جدیدی برای تولید کمربندهای انفجاری جهت شکستن مرزها و اجرای عملیات ضد سربازان و شهرک‌نشینان اسرائیل ایجاد شد، و این جمله برای استفاده در روایت اسرائیل درباره راهپیمایی‌های بازگشت بسیار زیباست، و همچنین نظریه پردازی حماد برای ایده عملیات انفجاری میان جوانان.

۳٫ زمانی که اسرائیل تلاش برای مذاکره با جهان دارد تا کارخانه‌هایی در نوار غزه بسازد تا موجب آسایش اقتصادی و امنیت غزه شود، حماد از کارخانه‌های کمربندهای انفجاری سخن می‌گوید، که این دلیل قوی و سودمندی برای اسرائیل است.

۴٫ حماد علیرغم اساسنامه رسمی حماس، خواستار کشتن یهودیان در هر نقطه شد. این اساسنامه این ایده را نپذیرفته و تاکید می‌کند که مشکل با یهودیت به عنوان یک دین نیست بلکه با صهیونیسم به عنوان یک حرکت سیاسی است، و موضع حماد نشان می‌دهند که حماس تلاش برای کشتن یهودیان به عنوان متدینان به یک دین را دارد.

منبع: خبرگزاری سما
ترجمه: پایگاه صهیون پژوهی خیبر