چه کسی بر آمریکا حکومت می‌کند؟ - خیبر

معرفی کتاب معماران امپراتور:

چه کسی بر آمریکا حکومت می‌کند؟

۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۲۳:۲۲

کنترل یهودیان بر رسانه‌های آمریکایی و کنترل افکار عمومی این کشور و مقدم داشته شدن منافع صهیونیست‌ها بر منافع ملی آمریکا، اگر چه در رسانه‌های جریان اصلی این کشور هیچ جایی ندارد، بلکه یکی از موضوع‌هایی است که به طور مکرر در رسانه‌های مستقل آمریکایی به آن پرداخته می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، کتاب معماران امپراتور مجموعه‌ای از مقالات اندیشمندان غربی با موضوع «چه کسی بر آمریکا حکومت می‌کند؟» که به تلاش و همت فریده پیشوایی و مریم رضایی ترجمه، تدوین و جمع آوری شده و به صورت کتابی ۱۲۰ صفحه‌ای در صد هزار نسخه در انتشارات کتاب نشر منتشر شده است.

این کتاب قصد دارد با استناد به منابع غربی و بهره‌‌گیری از قلم و بیان اندیشمندان غربی و پرورش یافتگان همان مکتب، آن روی سکه فرهنگ و تمدن غرب را نقد و بررسی کند. همچنین می‌کوشد تا سیاست‌های حاکم بر نظام کشورهای غربی همچون آمریکا و انگلیس و نیز اسرائیل را نشان دهد.

چه کسی بر آمریکا حکومت می کند؟

این بخش توسط جمعی از نویسندگان غربی نوشته شده است. موضوع کنترل یهودیان بر رسانه‌های آمریکایی و در نتیجه کنترل افکار عمومی این کشور و مقدم داشته شدن منافع صهیونیست‌ها بر منافع ملی آمریکا، اگر چه در رسانه‌های جریان اصلی این کشور هیچ جایی ندارد، بلکه یکی از موضوع‌هایی است که به طور مکرر در رسانه‌های مستقل آمریکایی به آن پرداخته می‌شود.

در این مقاله‌ها، با ذکر مستندات لازم به اثبات این نکته پرداخته می‌شود که یهودیان از نظر کمی و کیفی، سلطه مطلقی بر رسانه‌های این کشور دارند. با این حال، واکنش درخوری از سوی جامعه آمریکا نسبت به این دست مقاله‌ها مشاهده نمی‌شود.

دلیل اصلی این بی‌تحرکی، انفعال و از خود بیگانگی شدیدی است که رسانه‌های اصلی و به ویژه شبکه‌های تلویزیونی یهودی در مردم آمریکا ایجاد کرده‌اند. اعتیاد هولناک آمریکایی‌ها به تماشای تلویزیون به مثابه مناسک شبانه است و تا آنجا پیش رفت که روح و روان آمریکایی‌ها را سست کرده، حتی با وجود اطلاع از چنین واقعیت‌هایی، توانایی نشان دادن واکنش مناسبی از آنها سلب می‌شود.

 

صهیونیست‌ها؛ نیروهای ستون پنجم در ایالات متحده

جفرسون کرنر این مقاله را تنظیم کرده است، این مقاله با ذکر تاریخچه مختصری از شکل‌گیری جنبش صهیونیسم پرداخته است که با تمرکز با یهودستیزی موجود در اروپا و با تکیه بر ملیت و نژاد یهودی، موفق شد تا بسیاری از یهودیان را از سرزمین‌های خود به فلسطین وارد کند.

در ادامه مقاله به تشریح بخشی از نفوذ صهیونیست‌ها در قسمت‌های مختلف دولت آمریکا همچون کاخ سفید، کنگره، وزارت خارجه، وزارت دفاع، سازمان سیا و دیگر مراکز امنیتی به منظور پیشبرد اهداف صهیونیستی فعالیت می‌کنند که تنها و تنها تامین کننده منافع اسرائیل هستند.

در ادامه با اشاره به اقدامات جاسوسی صهیونیست‌ها در آمریکا نوشت که در طی شصت سال اخیر نفوذ صهیونیست‌ها به حد بالایی در آمریکا رسیده است و در نهایت سیاست خارجی آمریکا را متاثر از همین نفوذ قلمداد می‌کند.

کمک‌های بی‌دریغ آمریکا به اسرائیل

این بخش از مقاله به قلم کالین هامفریز نگاشته شده است. وی در مقاله خود نوشت که رمز بقا و ماندگاری اسرائیل و تداوم اشغال و خشونت علیه فلسطینیان، کمک‌های بی‌دریغ آمریکا به اسرائیل است که به حاکمیت نومحافظه‌کاران ابعاد گسترده‌تری داده است. در این میان، پدیده‌ای قابل توجه رو به گسترش است و آن عبارت است از تشدید حرکت‌های مردمی جهانی – از جمله در خود آمریکا – علیه اسرائیل.

یهود و آمریکا

تلاش اقلیتی کوچک به نام یهود برای سلطه یافتن بر تمامی منابع و مراکز ایالات متحده آمریکا مدت‌ها است که شروع شده است. این گروه با نفوذ در تمام مراکز تصمیم‌گیری، آموزشی و مالی آمریکا کنترل کشور را در دستان خود گرفته‌اند و می‌خواهند با تخریب زیر ساخت‌های فرهنگی و اقتصادی آمریکا، این کشور را به ورطه نابودی بکشانند.

نویسنده این مقاله با پرهیز از افشای خود به علت ترس از این گروه، به تشریح چگونگی این سلطه و نقشه‌های آنان برای براندازی می‌پردازد. البته باید به این نکته اشاره کرد که در جامعه یهودی نیز افرادی هستند که از این‌گونه اعمال به دور هستند.

 

 

ناگفته‌هایی دیگر از حادثه یازدهم سپتامبر

این مقاله توسط پایگاه تی بی آر منتشر شده است، در این مقاله به افشای پشت پرده حادثه یازدهم سپتامبر که با بایکوت رسانه‌های غرب همراه بود که بیانگر نفوذ و نقش‌آفرینی صهیونیست‎‌ها در این حادثه است تا به این بهانه زمامداران پیرو صهیونیست به اهداف سلطه جویانه خویش برسند.

فعالیت‌های تروریستی یهودیان در آمریکا

دونالد نف در نوشته خود به فعالیت‌های تروریستی یهودیان در سراسر دنیا پرداخته است و می‌نویسد؛ با مطالعه دپارتمان فدرال انرژی ایالات متحده در مورد تروریسم داخلی سال ۱۹۸۶ چنین نشان داد: «بیش از یک دهه، اتحادیه دفاعی یهود (جی. دی. ال)، فعال‌ترین گروه تروریستی در ایالات متحده بوده است …. از سال ۱۹۶۰ تاکنون، فعالیت‌های جی. دی. ال سبب کشته شدن هفت نفر و زخمی شدن بیست و دو نفر دیگر شده است.»

بررسی دلایل حمایت گسترده آمریکا از اسرائیل

آمریکا با کمک‌های عظیم مالی و نظامی خود به اسرائیل حد و مرز نمی‌شناسد و هیچ شروطی را هم برای آن تعیین نمی‌کند. اگر این کمک‌ها به دیگر کشورها به صورت اقساط سه ماهه صورت می‌گیرد، از آنها خواسته می‌شود تا وجوه دریافت شده خود را در ایالات متحده هزینه کنند، از همه این قیود رها کنند.

این حمایت گسترده که البته با پشتیبانی کامل دیپلماتیک و رسانه‌ای اتفاق می‌افتد، با چه منطقی صورت می‌گیرد؟ نویسنده، دلایلی را که محافل صهیونیستی آمریکایی مطرح می‌کنند، یکی یکی نقد می‌کند و سرانجام نتیجه می‌گیرد که هیچ دلیل استراتژیکی یا الزامات به اصطلاح اخلاقی نمی‌تواند توجیه کند و این حجم کمک‌ها به اسرائیل از سوی لابی قدرتمند صهیونیست در آمریکا انجام می‌شود.

رهایی آمریکا از دست اسرائیل

این مقاله که پائول فایندلی نوشته است، به بررسی نگاه انتقادی به سیاست‌های اسرائیلی آمریکا پرداخته است، در این مقاله به بررسی ریشه‌های تروریسم علیه کشور آمریکا می‌پردازد. او با اشاره به لابی با نفوذ اسرائیل در بسیاری از مراکز مهم و استراتژیک آمریکا اعم از عبادتگاه‌ها، آموزشگاه‌های عالی و … که البته تمام سیاست‌های آمریکا در غرب آسیا کاملا اسرائیلی است.

نویسنده معتقد است که آمریکا با استفاده از رسانه‌ها مردم را گمراه می‌کند و در جاهای دیگر موقعیت‌های ارتش اسرائیل را پوشش رسانه‌ای می‌دهد. به عنوان مثال یکی از سناتورهای آمریکا پیشنهاد می‌کند که برای جلوگیری از تروریسم باید به کمک‌های خود در اسرائیل ادامه داد و برخی دیگر نیز معتقدند که باید کمک‌های آمریکا به اسرائیل را به حالت تعلیق در آوردیم و البته نظر دوم همیشه در سانسور است. این سناتور پیشنهاد می‌کند، برای جلوگیری از تروریسم، آمریکا باید کمک‌های خود را به اسرائیل به حال تعلیق درآورد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=7007

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *