ترس رژیم اسرائیل از راهپیمایی‌های بازگشت - خیبر

ترس رژیم اسرائیل از راهپیمایی‌های بازگشت

۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۴

امیر بوخبوط تحلیلگر نظامی صهیونیست در پایگاه خبری واللا گفت: افزایش تعداد کشته ها، مانع از پیوستن دیگر تظاهرکنندگان به راهپیمایی ها نمی شود و این راهپیمایی ها در حال تبدیل به مساله ای خطرناک برای امنیت اسرائیل است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری قدسنا کارشناسان نظامی صهیونیست در روزنامه یدیعوت احرونوت طی گزارشی نوشت: با گذشت زمان، وضعیت در نوار غزه درحال وخیم تر شدن است و آستانه تحمل اسرائیل نیز رو به پایان است،  این مسئله بیانگر نزدیک شدن به اجرای یک عملیات نظامی است. به همین دلیل تقویت نیروهای نظامی در اطراف  نوار غزه به منظور جلوگیری از پدیده نفوذ از طریق مرزها و امکان ورود سریع به داخل نوار غزه در صورت ایجاد تشدید نظامی، در دستور کار قرار گرفته است.

این کارشناس نظامی در ادامه گزارش خود نوشت: ارتش با تقویت نیروهای خود این پیام را به حماس می دهد که  تصمیم به متوقف کردن پدیده بالن ها و بادبادک های آتشین گرفته است، چرا که هدف اساسی ستاد ارتش از استقرار نیروهای زیاد، آمادگی در مقابل وخامت احتمالی اوضاع است چه بسا این کار از طریق ورود نیروهای دریایی ارتش به نوار غزه باشد تا موشک ها و خمپاره هایی را که حماس قصد دارد در هر زمانی به سمت شهرک نشینان همجوار نوار غزه پرتاب کند، متوقف کند.

وی ادامه داد: ستادهای نظامی اسرائیل که قصد شرکت در هر عملیات پیش بینی شده ای را دارند، تمریناتی را مثل این عملیات که به شکل فوری صورت گرفته اجرا کردند. گرچه اسرائیل می داند حماس به چنین عملیات نظامی در قلب نوار غزه توجهی ندارد به این دلیل که رهبران آن دریافتند که نیروهای ارتش اگر داخل نوار غزه شوند مانع قدرت حماس در نوار غزه خواهند شد.

بن یشای درادامه گزارش خود افزود: حماس همچنان با اسرائیل سرجنگ دارد چه بسا می داند که ساختار سیاسی و نظامی اسرائیل تمایل چندانی برای اجرای عملیات نظامی دریایی که در نهایت چیزی از آن به دست نمی آید ندارد. و با اینکه محوریت گزینه های اسرائیل در غزه، فقط ماندن مدت طولانی مدت در آنجا تا زمان پیدا کردن جایگزینی برای حماس است و یا بیرون کشیدن خود از این باتلاقی که خود را در آن می بیند، اما عملکرد حماس در مقابل اسرائیل از مارس گذشته، گزینه ای جز ارسال نیروهای ارتش برای اجرای عملیات جدید در نوار غزه پیش روی او قرار نداده است.

این کارشناس نظامی در خاتمه گفت: ما در آغاز یک عملیات نظامی وسیع ارتش در نوار غزه قرار داریم؛ به این علت که تلاش های سیاسی مصر و سازمان ملل با مخالفتی که ابومازن از خود نشان داده بی نتیجه مانده و همینطور نزدیک شدن به زمان انتخابات اسرائیل، فشار بیشتری را بر نخست وزیر و کابینه اسرائیل وارد می کند تا جنگ فرسایشی بین حماس و اسرائیل را متوقف کند.

خبراء: فعالیات مسیرات غزة ترهق الجیش الإسرائیلی

در همین راستا امیر بوخبوط  تحلیلگر نظامی صهیونیست نیز در پایگاه خبری واللا طی گزارشی نوشت: تظاهرات در مرزهای غزه و نگرانی از عملیات نفوذ، ارتش را به آزمونی در مقابل حماس نزدیک می کند، به این دلیل که اعلام افزایش نیروها در امتداد مرزهای نوار غزه بیانگر این است که ستادهای ارتش در یگان نظامی غزه برای رویارویی با افزایش تظاهرات مرزی که دراین تظاهرات تلاش هایی برای عبور از دیوار مرزی و به آتش کشیدن پایگاه های نظامی و تلاش برای بالابردن پرچم فلسطینی بر امتداد سیم خاردار صورت می گیرد، کافی نیستند.

وی در ادامه مطرح کرد: تمامی این پدیده ها موجب نومیدی در بین نیروهای ارتش گشته، چرا که از یک سو خسارات زیادی را به پایگاه های نظامی وارد کرده و از سویی دیگر نیروی بازدارنده ارتش را هدف گرفته است.

بوخبوط  در خاتمه گفت: پدیده عجیب در عرصه تظاهرات فلسطین نیز این است که افزایش تعداد کشته ها، مانع از پیوستن دیگر تظاهرکنندگان به راهپیمایی ها نمی شود و این مسئله نشانگر میزان خشم و سرخوردگی در صفوف ارتش و افزایش میزان پرتاب بمب های آتش زاست که به بیش از ۱۰۰ بمب در یک روز افزایش یافته به طوری که باعث شده چراغ های قرمز در فرماندهی ستاد ارتش روشن شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=12901

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *