کتاب «101 پروفسور خطرناک» - خیبر

معرفی و دانلود کتاب:

کتاب «۱۰۱ پروفسور خطرناک»

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷
101-پرفسور-خطرناک-خیبر

علت این نامگذاری هم به مواضع همسان او با استادانی چون نوام چامسکی درباره سیاست های ایالات متحده در خاورمیانه مربوط می شود. ساسان فیاض منش دانش آموخته اقتصاد و ریاضی است. این استاد ایرانی دانشگاه که تحصیلات دانشگاهی اش را در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته «ریاضیات کاربردی» گذرانده، در دوران پایانی تحصیلات خود، اقتصاد را برگزید.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، کتاب «۱۰۱ پروفسور خطرناک» از سوی یک یهودی به نام«دیوید هاروویتز» که متولد ۱۰ ژوئن ۱۹۳۹- نیویورك سیتی- ایالات متحده آمریكا می‌باشد نوشته شده است. پدر و مادرش هر دو معلم دبیرستان بودند.

وی در سال ۱۹۵۹ از دانشگاه كلمبیا مدرك كارشناسی خود را دررشته ادبیات انگلیسی دریافت كرد و سپس مدرك كارشناسی ارشد را در همان رشته از دانشگاه كالیفرنیا اخذ كرد.

پدر و مادر هاروویتز هر دو كمونیست بودند ولی از همان ابتدا در طرز تفكر او نشانه‌های تمایل به جناح راست دیده می‌شد و پس از مدتی از فعالان این جناح در آمریكا شد. پس از گذشت زمانی به جناح نو‌اصلاح‌طلبان علاقه پیدا كرد و تا به امروز در این جناح فعال است.

هاروویتز ۴ بار ازدواج كرد و ۴ فرزند دارد. از منابع غیر رسمی اینگونه دریافت می‌شود كه او سابقه همكاری بلند مدتی با سازمان اطلاعاتی آمریكا(CIA) دارد ولی صحت این موضوع به طور كامل مشخص نیست. هاروویتز در حال حاضر در حوالی لس‌آنجلس زندگی می‌كند.
دیوید هاروویتز در كتاب خود اظهار می‌كند كه رشته‌های دانشگاهی‌ای مانند (مطالعات سیاه پوستان و مطالعات زنان‌) در واقع ماهیتی سیاسی دارند و به مباحثی مانند نژادپرستی سیاه‌پوستان، فمینیسم و مباحثی از این قبیل اختصاص یافته‌اند.

او می‌گوید: «برخی از فعالان این رشته‌ها به اعتراضات سیاسی اكتفا كرده‌اند و برخی دست به اعمال خشونت‌آمیز زده وگاهی اقدام مسلحانه انجام داده‌اند. از نمونه‌های این اقدامات خشونت‌آمیز اشغال ساختمان مدیریت دانشگاه كُرنِل توسط دانشجویان نژادپرست سیاه‌پوست با استفاده از تفنگ‌های آمادة شلیك بود. بعضی از این برنامه‌ها به سیاست خارجی آمریكا و ارتش آمریكا حمله می‌كنند وبرخی دیگربه تصور ملت آمریكا از خودشان و هویت ملی.»
از اینجا می‌‌توان ترس از بیداری وآگاهی ازحقوق ذاتی اقشاری مانند سیاه‌پوستان وزنان رادر میان سیاست مداران وفرهنگیان آمریكا مشاهده كرد. تشبیه مطالعات سیاه‌پوستان به نژاد‌پرستی سیاه ومطالعات زنان به فمینیسم بیانگرعواقبی است كه حقوق واقعی بشربرای مدعیان دروغین آن می‌تواند به بار آورد.
در مقدمه كتاب، هاروویتز به طور مفصل به صحبت درباره یكی از شخصیت‌های نام‌برده در كتاب خود می‌پردازد. این شخص پروفسور وارْد چِرچیل نام دارد. هاروویتز پس از معرفی وی به تشریح روابط او با تعدادی از دانشمندان و اساتید دیگر و نقش كلی این افراد در ایجاد تفكرات ضد اسرائیلی و ضد آمریكایی در مرزهای دانشگاهی می‌پردازد.

او نام تعدادی از دانشگاه‌ها را به عنوان دانشگاه‌های استحاله شده ذكر می‌كند كه در این میان دانشگاه‌های كلمبیا، همیلتُن و كُرنِل بیش از دیگران مورد توجه قرار گرفته‌اند. هاروویتز در مقدمه كتاب، در كنار توضیح مفصل درباره وارد چرچیل و سوابقش نام افراد دیگری را نیز ذكر می‌كند. از میان این افراد می‌توان سوزان رُزِنبِرگ ، نانسی رابینُویتزْ و لورا وایْت هُرن را نام برد.

هاروویتز سعی كرده است با مرتبط نشان دادن این افراد یا خانواده‌های آنها با گروهك‌های تروریستی، به تخریب شخصیت آنان و القای عقیدة باطل بودن تفكرات آنها بپردازد.

از این مطالب می‌توان دریافت كه هاروویتز با تروریست خواندن گروه‌هایی كه در عالم خارج از دنیای امپریالیستی تروریست محسوب نمی‌شوند و ارتباط دادن افراد مدنظرش با این گروه‌ها و در نهایت بیان افكار عقاید این اشخاص، سعی كرده است تا روحیه مقاومت با جبر حاصل از امپریالیسم و نظام سرمایه‌داری را نوعی تلاش علیه امنیت جانی و فكری مردم جهان و مخصوصاً ملت آمریكا جلوه دهد.

بدگویی از این افراد و استحاله شده خواندن دانشگاه‌ها در سرتاسر مقدمه كتاب هاروویتز موج می‌زند. هاروویتز در ادامه كتاب و در ذیل ذكر نام ۱۰۱ پروفسور مدنظرش، سیاست ایران هراسی و اسلام هراسی را در كُنه مطالب خود به گونه‌ای جا داده است كه خواننده خود را با دو قطب منفی كه هدفشان تخریب بشریت است و دو قطب مثبت كه در حال دفاع از بشریت در مقابل این دشمن بزرگ هستند روبرو می‌بیند. اسلام به همراه همة تفكراتش- از جهاد و استكبار ستیزی گرفته تا حقوق شخصی و فردی- و ایران به عنوان زمامدار پیشبرد این تفكرات، دو دیو اصلی داستان واهی عدالت اجتماعی هاروویتز هستند و آمریكا و اسرائیل به عنوان داعیه‌داران ابدی حقوق بشر دو فرشته نجات جهان از نابودی و ابتذالِ این پیرمرد قصه‌پرداز آمریكایست.

در بخش پایانی كتاب، هاروویتز به شدت به مسئولان دانشگاهی ایالات متحده و به خصوص مدیران دانشگاه‌های نام‌برده حمله می‌كند.

در این بخش كه با تیتر «چرا مدیران در كسب استاندارهای دانشگاهی شكست خورده‌اند» از دیگر بخش‌ها جدا شده، هاروویتز استاندارد دانشگاهی را القای تفكر ضددینی و سرمایه‌داری دانسته و تقابل با تفكر جبر و استثمار را نابهنجار و غیر استاندارد خوانده است. او می‌گوید سهل‌انگاری مسئولین دانشگاهی در مقابله با سخنان و افكار برخی اساتید بوده است كه كار را به اینجا كشانده و مسئولین می‌بایست برخوردهای شدیدتری با چنین اساتیدی داشته باشند.

از اخراج اساتید گرفته تا لغو سخنرانی‌ها و محدود كردن كرسی‌های استادی آن‌ها، از راه‌هایی است كه این نظریه‌پرداز برای مقابله با انحرافات دانشگاهی و نابهنجاری‌های آكادمیك پیشنهاد می‌كند!! این راه‌حل، در راستای اجرای شعار آزاداندیشی امّا از نوع آمریكایی آن نشان‌دهندة میزان پوچی مفاهیم انتزاعی در ذهن سیاست‌مداران و مسئولین كشوری است كه حقوق بشر در آن افسانه‌ای بیش نیست. حال این سؤال پیش می‌آید؛ كشوری كه این‌گونه انفعالی و با دلهره با قلمرو ذهن و آزادی فكر انسان‌ها برخورد می‌كند، چگونه می‌تواند داعیه‌دار دیگر حقوق افراد باشد؟؟…

درتهیه كتاب ۱۰۱پروفسور خطرناك درآمریكا افراد دیگری نیز با هاروویتز همكاری داشته‌اند. نزدیك به ۳۰ نفر در مراحل مختلف تولید كتاب مشاركت كرده‌اند.(۱)

۱٫http://www.cloob.com/c/basijiclub/9636192/

جهت دانلود کتاب ۱۰۱ پروفسور خطرناک

۱۰۱ پرفسور خطرناک

 

 

آنهایی که باید بخوانید :

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=11030

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *