گوگل بزرگترین مرورگر جاسوسی و صهیونیستی دنیا - خیبر

گوگل بزرگترین مرورگر جاسوسی و صهیونیستی دنیا

۰۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۹:۰۰

آیا گمان می‌کنید تنها خودتان از محتویات Gmail شخصی خود باخبرید؟ آیا گوشی تلفن همراه‌تان فقط کارهایی را که می‌خواهید انجام می‌دهد؟ آیا موتورهای جستجو هویت شما و آنچه را که جستجو می‌کنید، تنها نزد خود نگه می‌دارند؟ آیا گوگل به وعده‌های خود برای حفظ حریم خصوصی افراد وفادار بوده؟ برای پاسخ بدین سؤالات با گزارش ویژه مشرق همراه شوید…

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر، گوگل ایمیل‌‌های ما را می‌خواند تا آگهی‌های تجاری به آنها ارسال کند. زمانی که ازGoogle Map استفاده می‌کنیم آنها می‌دانند که چگونه ما از نقطه آ به نقطه ب می‌رویم. زمانی که از موتور جستجوی گوگل استفاده می‌کنیم آنها می‌دانند که دنبال چه چیزی هستیم. آنها تمام این اطلاعات را می‌خوانند، اما ما با آنها معامله‌ای می‌کنیم مبنی بر اینکه از این اطلاعات علیه خودمان استفاده نکنند، تا به شعارشان یعنی “بد نباش!” (Don’t Be Evil) پایبند باشند. اما آیا واقعا اینگونه است؟

آیا گوگل به شعار معروف خود “بد نباش!” پایبند بوده و اطلاعات ما را در جای امنی نگهداری می‌کند؟

برین و پیج، بنیانگذاران گوگل، هر دو یهودی هستند

مارکوس جی. فرید (Marcus J. Freed)، در مقاله‌ای کتاب “پولدارستان” (Richistan) را که به توصیف و تشریح وضعیت “پسران یهودی گوگل” می‌پردازد، مورد نقد و بررسی قرار داده است. وی در این مقاله که در ۵ سپتامبر ۲۰۰۷ منتشر شد چنین می‌نویسد:

“هم‌اکنون اقتصاد جهانی با چهل سال پیش تفاوت زیادی دارد. در میان میلیاردرهای امروزی می‌توان دو پسر یهودی گوگل یعنی سرگئی برین (Sergey Brin) و لری پیج (Larry Page)، را مشاهده نمود.”

سرگئی برین و لری پیج، بنیانگذاران یهودی گوگل

لری پیج که ریاست گوگل را بر عهده دارد حتی دارای ارتباطات خانوادگی اسرائیلی نیز است. نشریه “بنائی بری” (B´nai B´rith)، مجله یکی از قدرتمندترین سازمان‌های یهودی در شماره بهار ۲۰۰۶ و در مقاله‌ای با عنوان “استادان جستجو” بدین امر اشاره می‌کند که “…مادر لری پیج یک یهودی به نام گلوریا است”. در ادامه مقاله چنین نوشته شده: “پدربزگ مادری لری در مسیر متفاوتی قدم گذارد. وی یکی از اولین شهرک‌نشینان اسرائیل بود که به شهر بیابانی آراد (Arad) مهاجرت نمود.”

سرگئی برین نیز که هم‌اکنون مدیر تکنولوژی شرکت محسوب می‌شود در یک خانواده یهودی در مسکو به دنیا آمد. خانواده برین در سال ۱۹۷۹ و زمانی که وی شش سال داشت به آمریکا مهاجرت کردند. ثروت وی در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۱۶/۷ میلیارد دلار برآورد شد. شایان ذکر است که لری پیج نیز دارای همین میزان ثروت است. نود و نه درصد از ثروت گوگل از آگهی‌های بتلیغاتی این شرکت تأمین می‌شود. در سال مالی ۲۰۰۶ این شرکت از محل آگهی‌های بازرگانی ۱۰/۴۹۲ میلیارد دلار درآمد کسب کرد. هم‌اکنون ارزش خالص شرکت گوگل بالغ بر ۱۹۰ میلیارد دلار است.

سرگئی برین در کنار دیوار غربی در بیت‌المقدس

فضای یهودی گوگل

اولین کارمند گوگل و کارمندانی که بعدها در مراحل اولیه آغاز به کار شرکت استخدام شدندهمگی یهودی بودند. در اولین کریسمس به جای درخت کریسمس یک شمعدان در سالن شرکت قرار داده شد. چارلی آیرز (Charlie Ayers)، سرآشپز سابق گوگل، غذاهای سنتی یهودیان را تدارک می‌دید و شام عید پسح را تبدیل به یکی از مراسم‌های سنتی شرکت کرده بود. به نظر برخی، تمایل شرکت گوگل برای استخدام بهترین و درخشان‌ترین نخبگان دانشگاهی را می‌توان یک سنت یهودی نامید. شاید بدین ترتیب عبارت “بد نباش!” نیز مفهومی یهودی باشد. این مفهوم که اشاره‌ای به شعار کابالیستی “احیای جهان” است نشان از تعهد شرکت برای انجام امور بشردوستانه دارد.”

یک یهودی به نام کریگ سیلورشتاین (Craig Silverstein) اولین کارمندی بود که توسط لری پیج و سرگئی برین، مؤسسین گوگل، استخدام شد.

کریگ سیلورشتاین، اولین کارمند یهودی گوگل

زنی یهودی به نام سوزان ووجچیکی (Susan Wojcicki)، فضای اداری لازم برای آغاز فعالیت‌های تجاری گوگل را فراهم نمود. از آن پس سوزان ووجچیکی معاون مدیریت تولید شرکت گوگل شد.

آن ووجچیکی، خواهر کوچکتر سوزان و متخصص بیوتکنولوژی، در ماه می ۲۰۰۷، و طی یک “مراسم سنتی یهودی” (به نوشته روزنامه هاآرتص، ۲۹ می ۲۰۰۸) با سرگئی برین، رئیس گوگل، ‌ازدواج نمود. بدین ترتیب همه چیز در داخل قبیله باقی ماند.

سوزان ووجچیکی، یهودی دیگر گوگل که بعدها خواهرش آن ووجچیکی با سرگئی برین ازدواج نمود

جاستین روزنشتاین (Justin Rosenstein) یکی از مهندسین ارشد گوگل بود که به مدت سه ماه به عنوان مدیر تولید بخش طراحی صفحه فعالیت نمود. جاستین یکی از اولین کارمندانی بود که مارک زوکربرگ (Mark Zuckerberg) رئیس یهودی فیس‌بوک در دوران اوج‌گیری شرکتش، از گوگل ربود.

جاستین روزنشتان، مهندس ارشد گوگل که بعدها به زوکربرگ، مالک یهودی فیس‌بوک، پیوست

یکی دیگر از چهره‌های یهودی که در شکل‌گیری گوگل نقشی حیایی ایفاء کرده‌ شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg) است. وی معاون فروش آنلاین شرکت گوگل بود. سندبرگ در این منصب امور مربوط به آگهی‌های تجاری گوگل را در سطح جهان کنترل می‌کرد. وی برنامه “آگهی‌های کلمه‌ای” (Ad Words) گوگل را هدایت می‌نمود و در بخش فعالیت‌های عام‌المنفعه شرکت (Google.org)عضو هیأت مدیره بود. هم‌اکنون شریل سندبرگ  “نفر دوم فیس‌بوک”  مدیر اجرایی ارشد فیس‌بوک شده است.

شریل سندبرگ، بانوی پولساز گوگل. وی نیز به فیس‌بوک پیوسته است

الیوت شراگ (Elliot Schrage) از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ بعنوان معاون ارتباطات و روابط عمومی گوگل فعالیت کرد. سپس به شرکت فیس‌بوک پیوست تا همین شغل را در آنجا ادامه دهد. وی قبل از اینکه وارد گوگل شود در مؤسسه صهیونیستی “شورای روابط خارجی” فعالیت می‌کرد.

الیوت شارگ، انتقال یهودیان بین شرکت‌های یهودی ادامه می‌یابد

عودی مانبر (Udi Manber) معاون مهندسی گوگل اهل اسرائیل بوده و فارغ‌التحصیل مؤسسه تکنیون (Technion Institute) حیفا است. وی سابقه‌ای طولانی در فعالیت‌های مرتبط با اینترنت دارد. در سال ۱۹۹۸ بعنوان دانشمند ارشد شرکت یاهو منصوب شد و در سال ۲۰۰۲ به فروشگاه اینترنتی آمازون (Amazon.com) پیوست. وی بعدها در یکی از شرکت‌های تابعه آمازون به نام “آ۹” (A9.com) مدیرعامل شده و در آنجا موتور جستجوگر “آ۹” را پایه‌گذاری کرد.

مانبر در سال ۲۰۰۶ توسط گوگل بعنوان معاون مهندسی شرکت استخدام شد. وی در دسامبر ۲۰۰۷، آغاز به کار کنول (Knol)، پروژه جدید گوگل برای ذخیره‌سازی اطلاعات، را اعلام نمود. این شخص ارتباطات نزدیکی با جوامع یهودی-صهیونیستی دارد.

عودی مانبر، یهودی صهیونیست گوگل

پیش‌بینی آینده برای سازمان سیا

Recorded Future Inc. یک شرکت نرم‌افزاری واقع در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در آمریکا است که در حوزه اطلاعات وب و نیز تحلیل‌های پیش‌بینانه فعالیت می‌کند. این شرکت با استفاده از ابزاری به نام “موتور تحلیلی موقتی” (emporal analytics engine)، ابزار پیش‌بینی و تحلیل را به متخصصین ارائه می‌کند تا آنها بتوانند با بررسی منابع موجود در اینترنت، و بازیافت، اندازه‌گیری و تصویرسازی اطلاعات، شبکه‌ها و الگوها را در گذشته، حال و آینده نشان دهند. نرم‌افزار این شرکت منابع را تحلیل نموده و “لینک‌هایی نامرئی” بین اسناد ایجاد می‌کند تا لینک‌هایی که آنها را به یکدیگر پیوند می‌زند و نیز افراد، نهادها و وقایع مربوط به آنها را شناسایی کند. این شرکت در سال ۲۰۰۸ و توسط فردی به نام “کریستوفر آهلبرگ” (Christopher Ahlberg) تشکیل یافته و تا نوامبر ۲۰۱۱ دارای ۲۰ کارمند بود. گوگل در ۳ می ۲۰۱۰ و سازمان سیا از طریق شاخه‌های سرمایه‌گذاری خود یعنی “گوگل‌ونچرز” (Google Ventures) و “این-کیو-تل” (In-Q-Tel) در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند. Recorded Future Inc. شرکتی است که تمام اطلاعات موجود در صفحات وب را بررسی می‌کند تا بداند چه کسی، چه چیز، کی، کجا و چرا  یعنی برای مثال، چه کسی، برای چه به کجا می‌رود.

Recorded Future پروژه سرمایه‌گذاری مشترک سیا و گوگل برای کنترل آینده

البته این اولین باری نیست که سیا و گوگل در یک پروژه مشترک سرمایه‌گذاری می‌کنند. “این-کیو-تل” شاخه سرمایه‌گذاری سیا که در تکنولوژی‌های آتی و ثمرده سرمایه‌گذاری می‌کند در گذشته در شرکتی به نام “کی‌هول” (Keyhole) سرمایه‌گذاری نمود. این شرکت در سال ۲۰۰۴ توسط گوگل خریداری شد تا از آن به عنوان آغازی برای “گوگل‌ارث” (Google Earth) استفاده گردد.

گوگل؛ جاسوس آژانس امنیت ملی

پس از حملات سایبری به گوگل در سال ۲۰۱۰ که ادعا می‌شود از جانب هکرهای چینی انجام گرفت، این شرکت تصمیم گرفت با عقد قراردادی با آژانس امنیت ملی حفاظت سایبری در مقابل اینگونه حملات را به این سازمان جاسوسی واگذار نماید. این امر نگرانی‌های بسیاری در میان فعالین حمایت از حفظ حریم خصوصی در آمریکا برانگیخت به گونه‌ای که “مرکز اطلاعات حریم خصوصی الکترونیک” (Electronic Privacy Information Center) درخواست نمود، اطلاعات مرتبط با این قرارداد منتشر گردند.

گوگل امروزه تبدیل به جاسوس سیا و آژانس امنیت ملی شده است

با این حال، ریچارد لئون (Richard Leon)، قاضی دادگاه فدرال، اعلام نمود که هیچ کس حق ندارد بداند که آیا گوگل برای آژانس امنیت ملی جاسوسی می‌کند یا نه. وی گفت: “آژانس امنیت ملی آمریکا مجبور نیست که هیچ یک از فعالیت‌های سازمان یا هر نوع اطلاعات مرتبط با این فعالیت‌‌ها را منتشر نماید.” حال مشخص نیست که شرکت گوگل  محبوب‌ترین وب‌سایت جهان وارد چه نوع معامله‌ای با آژانس امنیت ملی آمریکا شده است.

رسوایی‌های Wi-Fi و اندروید

در سال ۲۰۱۰ اعلام شد که اتومبیل‌های تصویربرداری خیابانی گوگل که در بیش از سی کشور جهان مشغول فیلمبرداری از خیابان‌ها و خانه‌ها بودند به شبکه‌های اینترنت بی‌سیم نفوذ کرده و تمام اطلاعات مبادله شده در آنها را می‌ربودند. شرکت گوگل در ابتدا اعلام نمود که فقط شبکه‌های را محل‌یابی می‌کردند اما بعدها اذعان کرد که اتومبیل‌های این شرکت حین فیلمبرداری ارتباطات شبکه‌های وای‌فای رمزگذاری نشده را ضبط کرده و آنها را به سرورهای گوگل ارسال کرده‌اند. متعاقب این امر اروپایی‌ها شرکت را تحت تعقیب قضای قرار دادند و قانونگذاران آمریکایی نیز خواهان توضیح “کمیسیون فدرال بازرگانی” (Federal Trade Commision) شدند. در ایالت ارگون نیز شکایتی علیه گوگل مطرح گردید. در سال ۲۰۱۰ و متعاقب اعتراضات وسیعی که نسبت بدین امر صورت گرفت شرکت گوگل مجبور شد که به کار این سیستم خاتمه دهد. در حقیقت گوگل توانست با این کار به آدرس‌ها و رمز‌های ایمیل‌های اینترنتی و همچنین هر نوع ارتباطاتی که از طریق سیستم‌های بی‌سیم رد و بدل می‌شدند دست یابد.

اتومبیل جاسوسی گوگل که به طور آزادانه در سی کشور دنیا در حال فعالیت است

سال گذشته نیز گزارش‌هایی مخابره شد مبنی بر اینکه گوشی‌های تلفن همراه اندروید (Android) گوگل و ‌آیفون (iPhone) شرکت اپل به طور مداوم محل خود را به شرکت‌های سازنده خود مخابره می‌کنند. گوگل و اپل اطلاعات مربوط به مکان‌ها را به عنوان بخشی از رقابت برای ایجاد پایگاه‌های عظیم داده که می‌توانند مکان مردم را از طریق تلفن‌های همراه شناسایی کنند، جمع‌آوری می‌کنند. این پایگاه‌های داده می‌توانند به آنها در دستیابی به بازار ۲/۹ میلیارد دلاری خدمات مکان-محور که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۸/۳ میلیارد دلار گردد یاری خواهند رساند.

اندروید و اپل، ردیاب‌هایی که قربانیان‌شان با کمال میل آنها را با خود حمل می‌کنند

بر اساس تحقیق جدیدی که توسط سامی کامکار (Samy Kamkar)، تحلیلگر مسائل امنیتی، انجام گرفته گوشی اندروید در هر چند ثانیه یکبار موقعیت خود را شناسایی کرده و حداقل چند بار در هر ساعت این داده‌ها را به گوگل مخابره می‌نماید. این گوشی همچنین نام، مکان و قدرت سیگنال هر نوع شبکه Wi-Fi نزدیک را نیز مخابره می‌کند. شرکت گوگل تاکنون از ارائه توضیحی در مورد این اطلاعات امتناع کرده است.

چرا Google Earth اسرائیل را نشان نمی‌دهد

از سال ۲۰۰۵ تاکنون که گوگل سیستم Google Earth را راه‌اندازی نموده است، این شرکت تبدیل به برترین ارائه دهنده تصاویر ماهواره‌ای با قابلیت تفکیک بالا شده است. در سال ۲۰۱۰، سیستم Google Earth جهانیان را قادر ساخت که ویرانی‌های پس از زلزله هائیتی را مشاهده نمایند. پس از زلزله و سونامی مرگ‌بار ژاپن نیز گوگل همین امکان را فراهم آورد. گوگل می‌تواند تنها با یک کلیک تمام جهان و حوادث دوردست‌ها را در صفحه نمایشگر شما ظاهر کند. با این حال یک مکان وجود دارد که گوگل آن را به شما نشان نخواهد داد: اسرائیل!

به دستور آمریکا تصویر سرزمین‌های اشغالی در گوگل‌ارث مبهم و با وضوح تفکیک پایین به نمایش گذارده شده است

در سال ۱۹۹۷، کنگره “قانون تفویض اختیارات دفاع ملی” را تصویب نمود. بخشی از این قانون با عنوان “ممنوعیت جمع‌آوری و انتشار تصاویر ماهواره‌ای مربوط به اسرائیل” شناخته می‌شود. بر اساس این قانون انتشار تصاویر ماهواره‌ای اسرائیل با تفکیک بالا ممنوع است. این قانون علاوه بر اسرائیل، شامل سرزمین‌های اشغالی نیز می‌شود به همین دلیل است که سازمان دیده‌بان حقوق بشر نمی‌تواند در گزارش‌های خود تصاویر واضحی از نوار غزه ارائه نماید. البته اخیرا ترکیه اعلام کرده که ماهواره “گوک‌تورک” (ترک آسمانی) پس از پرتاب در سال ۲۰۱۳، تصاویری با تفکیک‌پذیری بالا از اسرائیل منتشر خواهد نمود.

این نکته نیز شایان ذکر است که شرکت گوگل ارتباطات نزدیکی با رژیم اشغالگر صهیونیستی دارند. مؤسسین این شرکت بارها به اسرائیل سفر کرده و یک مرکز تحقیق و توسعه در تل‌آویو تأسیس نموده‌اند.

سایر جاسوسی‌های گوگل

به جرأت می‌توان گفت که تمام نرم‌افزارها و خدمات ارائه شده توسط گوگل دارای عنصری از جاسوسی هستند. برای مثال این شرکت حساب‌های Gmail افراد را به صورت پیوسته مورد بررسی قرار می‌دهد تا با توجه به لغات و عبارات کلیدی مندرج در ایمیل‌های آنها، تبلیغات ارائه شده برای حساب مذکور را هدف‌مند سازد. در نرم‌افزار وب‌گردی Google Chrome نیز در هنگام نصب شدن یک شماره شناسایی (ID) تولید می‌نماید که تمام جستجو‌های انجام شده توسط کاربر به نامID مذکور ثبت می‌گردد. ممانعت از ثبت این شماره شناسایی کار آسانی نیست اما برخی نرم‌افزارها به مانند UnChrome می‌توانند این کار را برای کاربران انجام دهند.

Google Chrome و Gmail جاسوسان بی‌صدای گوگل

مشرق

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13870

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *