از کاخ تا بیت، یک قرآن فاصله است - خیبر

سلسله نشست‌های مطالعات و بررسی‌های راهبردی 7:

از کاخ تا بیت، یک قرآن فاصله است

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۶:۰۰
رهبر/پوتین/قران/عباسی/اسلام

امام خمینی‌ره براین باور بودند که باید سه ایدئولوژی در دنیا نابود شود؛ کمونیسم، صهیونیسم و کپیتالیسم. کمونیسم با طرز تفکراتی که داشت انسان ایده‌آل را چه‌گوارا می‌دانست و پیروان خود را به چه‌گورار شدن تشویق می‌کرد.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، دکتر حسن عباسی در نشستی که موسسه بعثت در مسجد حضرت زینب برگزار کرد به سخنرانی پیرامون امام خمینی و مبارزه با صهیونیسم پرداخت. متن زیر بخش سوم از سخنرانی ایشان است که خدمت مخاطبین محترم تقدیم می‌گردد. (برای مشاهده بخش اول و بخش دوم کلیک کنید.)

دوماً، ساخت شبکه غیر روحانیت برای ساختار حکومتی اسلامی که در آخر آن هم به بن بست رسید. – ممکن است کسانی در لباس روحانیت ظاهر شوند، اما نظام ذهنشان را غیر اسلامی بسته‌اند و دیگر آن دلسوزی و درد دین داشتن را ندارند. – اگر عده‌ای به دنبال الگوی مدرن هستند، باید به این افراد گفت، اگر الگوها جواب می‌داد، دیگر مردان مدرن به خاطر ربا و تمدن مدرن به خاطر زنا و همجنس‌بازی به بن بست نمی‌رسیدند.

وقتی معرفت تثلیثی، تفکر خودشان را به انحطاط کشیده است. چرا ما باید الگوی مبانی علوم انسانی خود را بر مبانی آنها بسازیم و فکر کنیم که جامعه نجات پیدا خواهد کرد و جامعه را توحیدی کند؟. لذا مسجد محوری، شبکه سازی روحانی محور، برای جلوگیری از پیدایش خطر اسلام منهای روحانیت است.

عنصر اصلی و اساسی میزان پیاده سازی جهت‌دهی‌های ولی امر مسلیمن به عنوان امام جامعه است، هرچه میزان پیاده سازی جهت‌گیری‌ها با محتوای اسلامی –نه لیبرالی – بیشتر باشد درصد موفقیت نیز بیشتر است. به عنوان مثال؛ پشت تریبون گفته می‌شود؛ درحال پیاده سازی جهت‌گیری اقتصاد مقاومتی طبق خواسته مقام معظم رهبری هستیم.

اما برویم در ساختار اقتصادی، محتوای لیبرالی را پیاده کنیم. یا امام جامعه در دیدار با اساتید دانشگاه‌ها تاکید می‌کند، مبانی علوم انسانی غیرتوحیدی است. عده‌ای باز می‌آیند و می‌گویند؛ ما در حال پیاده سازی جهت‌دهی معظم له هستیم و جلو می‌رویم. بعد می‌بینیم در نظام دانشگاهی چند هزار استاد و چند میلیون دانشجو، مسیری را می‌روند که همان مسیر غیرتوحیدی است. اینها نقض غرض است.

این نقشه باید هرچه زودتر بازسازی شود. امام راحلره در افق کاری ما نکته‌ای را گوشزد نمود. ایشان فرمودند؛ ما سه ایدئولوژی را باید نابود کنیم، کمونیسم، کپیتالیسم، صهیونیسم. در همان روزها کمونیسم شکست خورد. آن زمان کدام شخص، کدام حزب، کدام توده‌ای فکرش را می‌کرد که روزی رئیس جمهور کشور قدیم کمونیسم و مارکسیسم به آن پرقدرتی – که در جهان بازیگری جدی است – قرآنی بیاورد و به رهبر جهموری اسلامی ایران تقدیم کند. کدام یک از مارکسیسم‌های سی سال پیش چنین فکری را می‌کردند. آیا احسان طبری چنین فکری را می‌کرد، کیانوری یا جریانات چپی که دست به اسلحه برده بودند و می خواستند ادای چه‌گوارا را در بیاورند؟ هیچ کسی فکرش را هم نمی‌کرد.

 

رهبر/پوتین/قران/عباسی/اسلام

 

اسلام، مکتبی برای ساخته شدن

نقشه اسلامی کارآمد است، کارآمدی خود را ثابت کرده است و در تربیت انسان الگو ارائه کرده است، ولی با دو تحریمِ چرخ هواپیما و خرابی ارز کشور و… گم کرده‌ایم. هر ایدئولوژی با دو وجه اصلی آن شناخته می‌شود. یک، تعریف آن از انسان و انسان سازی. دو، نحوه ساز و کار اجتماع. انسان آرمانی مارکسیسم، چه‌گوارا بود که دیگر امروزه آن چه‌گوارا جواب نخواهد داد. به قول امام راحل، آنها در زباله‌دان تاریخ افتاده‌اند.

وقتی آقای پوتین از کاخ کرملین روسیه قرآن به دست می‌گیرد و آن را به رهبرمان تقدیم می‌کند – می‌گوید ما آمده‌ایم در قضایای سوریه کمکتان کنیم. مقام معظم رهبری نیز در پاسخ می‌فرماید؛ از قاسم سلیمانی بپرسید که چه کمکی می‌توانید انجام دهید. سردار هم می‌گوید که لازم نیست نیروی زمینی بیاورید، فقط از طریق هوایی حمایت کنید. آنها نیز نیرو هوایی‌شان را در همدان آوردند و مستقر کردند. خوب یک عده ای هم آمدند و در داخل سروصدا کردند و آن را به لاذقیه سوریه منتقل کردند. – چه کسی فکرش را می‌کرد نیروی هوایی شوروی قدیم بیاید و یک روز تابع ساختار فرماندهی نیروهای انقلابی شود؟

دیدگاه لیبرالیسم به انسان، انسان سلبریتی است. مثل ترامپ در سلبریت سیاست. در سینما و ورزش و… نیز سلبریتی موجود است. در واقع انسان سلبریت یعنی انسانی که حقیقت و واقعیت ندارد. اینکه می‌گویند اسطوره فوتبال، اسطوره سینما و… در اصل اسطوره‌ها حقیقتی ندارند که بخواهیم الگوبرداری از آنها بکنیم.

الگویی که انقلاب اسلامی آن را ارئه می‌کند، انسانی واقعی است. نه فقط هم در دفاع مقدس بلکه هم ۲۲۰۰ هزار نفری که در طول سه سال در سوریه به شهادت رسیدند. انسان انقلابی که حاضر است برای آرمان‌هایش سرش را جدا کنند و به پسرش وصیت می‌کند؛ پسرم کاری را انجام بده که خدا را خیلی خوب عاشق خودت کنی، بعد هم که خدا عاشقت شد، خودش خوب تو را می‌برد. این هنر اسلام، الگوسازی و تربیت اسلامی است.

آیا لیبرالیسم می‌تواند چنین انسانی را تربیت کند؟ بدون شک نخواهد توانست. لیبرالیسم فلان فوتبالیست جهانی، فلان بازیگر جهانی، فلان سیاستمدار جهانی و… تربیت می‌کند که صرفاً نگاهش این است که در جلوی دوربین چگونه باشد. چگونه در توییت و فیسبوک ظاهر شوند؟. سلبریتی در غرب به معنای لُمپن است. واژه‌های که تفکر چپ برای لایه‌های پایین جامعه استفاده و آنها را مسخره می‌کرد.

 

رهبر/پوتین/قران/عباسی/اسلام

 

انسان طراز شهید

اسلام انسان‌های طراز شهید، حتی در سال ۱۳۹۶ شمسی می‌پروراند. ولی لیبرالیسم انسان‌های سلبریتی و غیرواقعی می‌پروراند. لیبرالیسم کدام انسان بزرگی را می‌تواند معرفی کند؟ آیا فوتبالیست‌ها، بازیگران و یا ترامپ‌ها. کدام را می‌توانند نشان دهند.

دومین وجهه یک ایدئولوژی، کارکرد خودشان را در ساختارهای مناسبتی اجتماعی نشان دهند. مناسبت‌های اجتماعی جهان چه لیبرالیسم یا کمونیسم، هر دو در ایران به بن بست رسیده است. معضلی که گریبان‌گیر آنها شده است، فاصله شدید بین غنی و فقیر است. در آمریکا یک درصد جامعه، حق مردم را خوردند، جامعه ۹۹ درصدی آمدند و تظاهرات ۹۹ درصدی راه انداختند.

در حالی که اسلام ساماندهی اجتماعی خود را مبتنی بر جنبش مردمی رقم می‌زند که البته در جمهوری اسلامی هنوز پیاده نشده است، ولی جمهوری اسلامی در ساخت انسان طراز اسلامی موفق بوده است که وقتی قضیه سوریه و دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها اتفاق می‌افتد به سادگی ۲۲۰۰ نفر انسان آرمانی می‌روند و چه صدها هزار نفر که از جاهای مختلف بلند می‌شوند و اعلام آمادگی می‌کنند ولی نوبتشان نمی‌رسد. انقلاب به مکتب انسان‌ساز تبدیل شده است ولی در مناسبات اجتماعی هنوز نظام اجتماعی اسلامی شکل نگرفته است. مقام معظم رهبری در تابستان امسال (سال ۱۳۹۶) فرمودند؛ هنوز ما دولت و جامعه اسلامی نداریم.

 

رهبر/پوتین/قران/عباسی/اسلام

 

همه چیز قیمت دارد حتی انسان!

در سخن امام راحل، بعد از کمونیسم ایدئولوژی کپیتالیسم است که باید از بین برود. کپیتالیسم (سرمایه داری) تعریف ساده‌ای دارد، هر چیزی کالا است و هرکالایی قیمتی دارد. میکروفون، میز، موبایل، عینک، شرف، ادب، غیرت، حکمت، سلامت، خود انسان و… همه کالا هستند و قیمت دارند و برای داشتن آن باید پول بدهی.

به محضر علامه طباطباییرحمت الله علیه رسیدند و گفتند؛ اسم اعظم خداوند چیست؟ فرمود: بهاء. گفتند مصداق آن چیست؟ فرمود: امام حسینعلیه السلام. خود امام حسین علیه السلام و کاری که ایشان در کربلا انجام داد، قیمتی نداشت ولی بهاء داشت. آن کسانی که در فوتبال، سینما، سیاست و… سلبریتی شده‌اند. اینها ارزش و بهائی ندارند بلکه تبدیل به یک کالا شده‌ و قیمت پیدا کرده‌اند.

اما شهید مدافع حرم ارزشمند است و بهاء دارد. اگر کپیتالیسم به بن‌بست رسیده چون همه مناسبات و هستی عالم را به کالا تبدیل کرده است. پادزهر آن نیز، اسلام حضرت روح الله رحمت الله علیه است که فرمود؛ ما کپیتالیسم و سرمایه‌داری را نابود خواهیم کرد.

الگویی که انسان امروزی به آن نیاز دارد یک الگوی کامل، با حفظ تمام حرمت‌های بشری است. یک نمونه از این نیاز را ذکر کنم؛ همین چند روز پیش، یک گروه فرانسوی برای بازدید از جشن سالگرد انقلاب به مرکز آمده بودند و می‌گفتند راه مقابله شما با سرمایه داری چیست؟ راه مقابله با کپتالیسم این است که شما به مردم بگویید، سرمایه داری شما را کالا می بینید و برای داشتن حتی خود انسان‌ها نیز پول می‌دهد و قیمت تعیین می‌کند. اما اسلام به انسان ارزش و مقام می‌دهد و می‌گوید تو بهاء داری، تو نه شیء هستی و نه قیمت داری.

نباید انسان‌ها فکر کنند که انسان حیوانی ناطق، ضاحک، شگفت انگیز و… است. از این باغ وحش کاپیتالیسمی بیرون بیاید. عزت، حکمت، غیرت و… همه اینها بهاء دارند. اگر کسی قبول کند که کالا است، دیگر وجودی ندارد. اگر جامعه‌ای بسازیم با تفکر همه چیز کالاست، چون تو خودت وجودی نداری جامعه هم بقایی نخواهد داشت.

اما اگر جامعه با تفکر انسان بهاء و ارزشمند است، ساخته شود، آن جامعه بقا خواهد داشت، وجود خواهد داشت. کسی که لیبرال یا کاپیتالیست است، نمی‌تواند بفهمد انسانی که آرمانی است، می‌جنگد بعد سرش بریده می‌شود، برای چه چیزی این کار را می کند. او فکر می‌کند، آن کسی که می رود و شهید می‌شود، قیمت دارد و پول آن را پرداخته‌اند و او هم رفته است.

افراد لیبرال و کپتالیستی به خاطر اینکه غیرت، ناموس، جان و… را کالا می‌بینند، برای آن قیمت تعیین می‌کنند و می‌گویند کسانی که میروند و می‌جنگد، پولشان را گرفتنه‌اند. دیگر لیبرالیسم و کپیتالیسم نمی‌تواند بفهمد حرم آل الله یعنی چه؟ حرم آل الله چقدر می‌ارزد؟ چقدر بقا دارد؟ آن امام راحلی که یک زمان آمد و افق نگاهش را تبیین کرد، گفت؛ ما سرمایه‌داری را روزی از بین می‌بریم.

 

رهبر/پوتین/قران/عباسی/اسلام

 

 

پنجه در پنجه نظام سرمایه‌داری

کاپیتالیسم در جامعه ما نفوذ کرده و از لحاظ فرهنگی با تفکر سرمایه‌داری پنجه در پنجه شدیم و متاسفانه تغییراتی را ایجاد نمودند. یکی از تغییرات، تبدیل ما به سوداگر است. اگر خود ما نیز برای همه چیز قیمت تعیین کنیم و این یک زنگ خطر و هشدار است. باید این را دانست که تهاجم کاپیتالیسم و لیبرالیسم به فرهنگ جهان، همه حتی ما را نیز به چالش کشیده است.

ولی الحمدالله کمونیسم در امروزه و الان دیگر حرفی برای گفتن ندارد. لیبرالیسم و کاپیتالیسم هم نفس‌های آخرشان را می‌کشند. اگر چند نمونه برای باطل بودن نظام سرمایه‌داری بخواهیم مثال بزنیم؛ می‌توانیم بگوییم؛ اندیشمندان و متفکران لیبرالی و کاپیتالیستی در مجامع خود نشسته‌اند و کثافت کاری قومی که چهارهزار سال پیش توسط –به قول یهودیان- «قوم لوط» انجام می‌شد را به صورت قانون در آورده و آن را برای تصویب در کشورهای مختلف عرضه نموده‌اند.

برای طبیعی جلوه دادن آن هم آمده‌اند و صدها کتاب برای اثبات همجنس بازی حیوانات نوشته‌اند که در آخر بگویند انسان‌ها هم باید همجنس باز شوند. یا اینکه دیدگاه‌شان به همه پدیدهای هستی به صورت کالا است و برای آن نرخ و قمیت تعیین می‌کند. و همین برای شرمنده سازی نظام سرمایه‌دار کافی است.

خداوند در آیات قران برای انسان کراماتی را ذکر کرده است. ولی کیست که این کرامت انسانی ذکر شده در این آیات را برجسته کند (وَ لَقد کَرمنا بَنی آدم) این پیام را چه کسی باید در جامعه تبلیغ کند؟ شبکه‌سازی روحانیت دلسوز و دردمند برای هشتاد میلیون نفر در جامعه باید صورت بگیرد. امروزه راس این شبکه سازی فارغ التحصیلان علوم انسانی هستند که به این حرفها اصلاً اعتقاد ندارند. اصلاً روحانیت ما الان کجاست؟ ما کجای کار هستیم؟

ما برای مبارزه با کاپیتالیسم باید از داخل خانه هایمان شروع کنیم. تفکر سرمایه داری روی بچه‌های ما برنامه ریخته‌اند تا آنها را با تفکر سرمایه‌داری تربیت کنند و ما باید آگاه باشیم و به فرزندانمان بگویم تو ارزشمند هستی تو بهاء داری، تو قیمت نداری. این مبارزه باید از خانواده‌ها شروع و تا به شهرها و حتی کشورهای خارجی انتقال داده شود.

مسلمانان و شیعیان که به سرچشمه کتاب خدا، ولی امر، پیامبران و ائمه علیهم السلام دسترسی دارند، در مقابل هفت و نیم میلیارد نفری که در جهان از به یغما رفتن انسانیت و چرک شدن فطرتشان ناراضی هستند، به سختی دارند مشکلات را تحمل میکنند. باید جوابگوی خداوند باشند.

کدام پیامبری حکومتی چهل ساله رقم زد. کدام امام معصومی چهل سال فرصت حکومت داری به دست آورد؟ امروز دو عبد صالح خدا، حضرت روح اللهرحمت الله علیه و حضرت سید علیحفظه الله التعالی کاری کردند که سران جهان به محضرشان مشرف شوند. این واقعیت نیز آنقدر برای ضدانقلاب تلخ است که از این حرفها بسیار شاکی می‌شوند. می‌گویند چرا این را مدام تکرار می‌کنید؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=2706

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *